Izrael daje do myślenia

Izrael daje do myślenia

w europejsko/polsko

Izrael daje do myślenia. Parlament Izraela uchwalił ostatnio bardzo surowe kary dla nielegalnych imigrantów i Izraelczyków, tak Izraelczyków, którzy pomagają imigrantom. Na mocy ustawy istnieje możliwość skazania na dożywocie nielegalnych imigrantów za przestępstwa przeciwko mieniu. Przetrzymywanie ich w areszcie do trzech lat bez procesu. Każdemu obywatelowi Izraela, któremu udowodni się pomoc nielegalnym imigrantom, karę od 5 do 15 lat pozbawienia wolności.

Izrael daje do myślenia

Izrael daje do myślenia

Świat zareagował, potępiając ustawę, zarzucono też Izraelowi deptanie praw człowieka. Nie pierwszy to i nie ostatni raz takie rzeczy dzieją się w Izraelu. Premier tego kraju – Benjamin Netanjahu, głosował za ustawą, nazywając imigrantów „plagą narodową”. Ustawa została określona jako „nieograniczona licencja do stosowania terroru wobec każdego, kto wjeżdża do Izraela”. Separatyści izraelscy działają coraz dobitniej, aktywniej i bezpardonowo.

Izrael daje do myślenia – Wstęp:

W wielu kwestiach, także tych związanych z naszym krajem, ich podejście jest mimo niesłuszności, konsekwentne. Dla arbitrażu zatrudniają zbałamuconą światową opinię publiczną. Już dzisiaj mamy „polskie obozy zagłady” i „polski antysemityzm”. Jutro okaże się, że Hitler i wraz z nim naród niemiecki chronił Polaków wiary judaistycznej, cyganów. Wszystkich o nieco innym odcieniu skóry, przed ziejącą nienawiścią pozostałą częścią Polaków, którzy grillowali odmieńców w stodołach.

Należę do pokolenia nie pamiętającego wojny. Brat mojego dziadka zginął w Oświęcimiu, mój dziadek uratował rodzinę żydowską przed zagładą. Znam tych ludzi, mam wielu przyjaciół mających korzenie żydowskie, wszyscy nadal jesteśmy Polakami. Nikt z nas do niedawna nie rozumiał tej retoryki, ale od jakiegoś czasu zaczyna być to w miarę jasne. Rozdawanie w Izraelu bezpłatnie polskich paszportów, dopuszczenie, a nawet zachęcanie izraelskich firm do wykupu Polski.

Izrael daje do myślenia – Rozważania:

Oddawanie wszelkich majątków na podstawie nawet kopii dokumentów czy dokumentów niepełnych jest niedorzeczne. Zaś spłata tzw. odszkodowań za II wojnę światową, tak jakbyśmy to my, Polacy, ją wywołali, a nie byli pod okupacją. I smaczek na koniec: prywatyzacja miejskich przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych jest w Polsce nieuchronna.

Zatem spółka Eko-Wark z izraelskiej grupy Tahal, która właśnie weszła na polski rynek, chce wykupić polskie wodociągi. Jakby nie afera, pewno by wykupiła i lasy. Ba, nawet obrady Knesetu odbyły się po raz pierwszy w historii izraelskiego parlamentu poza terytorium państwa Izraela – w Krakowie. Czy to znaczy, że izraelscy parlamentarzyści obradują w Polsce?

W zeszłym roku w Krakowie doszło do spotkania izraelskich i polskich posłów. Przedstawiciele Knesetu przyjechali do Polski by uczcić 69. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu śmierci Auschwitz /inna retoryka/. 350 gości z Izraela spotkało się z polskimi posłami. Izraelskim deputowanym przewodzili szefowie frakcji parlamentarnych: rządzącej koalicji – Jariv Levin i opozycyjnej Partii Pracy – Isaac Herzog. W delegacji znaleźli się także aszkenazyjski rabin Izraela Dawid Lau, ministrowie rządu i przedstawiciele sił zbrojnych.

Izrael daje do myślenia – Podsumowanie:

Po stronie polskiej był m.in. Andrzej Duda. Uważna lektura izraelskich periodyków np. „The Jerusalem Post” czy amerykańskich mediów niesie peany na temat żydowskiego odrodzenia w Polsce. Zgoła odmienny obraz od tego, do jakiego się przyzwyczailiśmy. Jak słyszymy i czytamy, Polacy wcale nie są takimi antysemitami jak przez ostatnie ćwierć wieku zarzucała nam lewicowa, liberalna, także żydowska opinia publiczna.

Ni jak się to ma do osławionego, wynikającego rzekomo z polskiego katolicyzmu, antysemityzmu Polaków. Żydzi, jak się okazuje, dobrze czują się w Polsce i z wielką nadzieją patrzą na odradzające się tu żydowskie środowiska. Taka fajna opowiastka na dobranoc.

PS. Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

______
#Izrael