IzzyBike Marka Jurka

IzzyBike Marka Jurka

w polsko/topowo

IzzyBike Marka Jurka. IzzyBike to powrót do korzeni, to dowód na teorię, że „im prostsze, tym lepsze”. To rower przyszłości, wehikuł dla aktywnych i kwintesencja jednośladu.

IzzyBike Marka Jurka

IzzyBike Marka Jurka

Izzybike to rower bez łańcucha, o osi skrętnej na środku długości roweru. Pomysł eliminuje tradycyjny układ napędowy z łańcuchem i kołami zębatymi, czyli to co było w rowerach najbardziej newralgiczne i niejednokrotnie wadliwe. Rower posiada mniej części, przez co ma mniejszą wagę i co za tym idzie jest bardziej kompaktowy, co potęguje fakt istnienia zawiasu do składania roweru. Rewelacją jest, że po złożeniu rower zmniejsza się gabarytowo prawie o połowę, co umożliwia jego transport i przenoszenie.

Projekt Marka Jurka zyskał spore zainteresowanie za granicą /no ba!/, w krajach o rozwiniętej kulturze rowerowej. Niepodważalną zaletą jest prostota i kompaktowość właśnie. Rower jest mniejszy, lżejszy, nie posiada brudzącego łańcucha, składa się w jednym ruchem i posiada standardowej wielkości koła. IzzyBike to rower, który zawsze można mieć przy sobie, w dowolnym miejscu, w dowolnych warunkach, gotowy do użycia. Zastanawiające są takie wynalazki, to jak odkrycie koła na nowo, prostsze, mniejsze, sprawniejsze, a nadal tak samo funkcjonalne, jeżeli nie bardziej.

Więcej o wynalazku na stronie izzybike.eu

PS. Okazuje się, że konstrukcję cepa można usprawnić.

_______
#Rower