Najtrudniej poznać samego siebie

Ja dziękuję! Dla mnie nie!

Ja dziękuję! Dla mnie nie!

w pomysłowo/prawdziwie/świadomie

Ja dziękuję! Dla mnie nie! – Dla siebie nie chcemy robić nic – odmawiamy śniadania, obiadu, wyjść na spacer, czasami w ogóle wstania, a dla innych tak i owszem – możemy zrobić. W tym właśnie miejscu leży nasz człowieczy problem. Gdyż istotą naszego życia jesteśmy my sami, nie inni. Inni w naszym życiu zajmują znikomo mało naszego czasu, za to w naszych myślach potrafią tkwić latami.

To zaś zbyt dużo dla nas straconej energii, którą nota bene porusza przeszłość. Wolność zaś jest wówczas, gdy wreszcie możesz być sobą, robić co chcesz, nie co każą i nie być od niczego zależnym, zwłaszcza od przeszłości. I móc wreszcie przestać kłamać. To niedopowiedzenia i półprawdy sieją spustoszenie, to rozterki i wątpliwości – ta cała nieistniejąca dziś przeszłość. A życie trwa tu i teraz.

Ja dziękuję! Dla mnie nie!Ja dziękuję!

Długo zastanawiałem się co mnie porywa, co napędza do działania, do tworzenia, do nieustannego poszukiwania siebie. I widzę to teraz jasno, że to inni motywowali mnie do działania, swoją akceptacją, zainteresowaniem i dopingiem. Odkąd świadomie się wyizolowałem, odsunąłem od świata, nie mam już takiej ikry jak dawniej, bo brak mi po prostu motywacji. I tutaj w sukurs przyszła mi dobroczynność. Pomoc dawnemu przyjacielowi.

Od razu poszukałem aukcji, obmyśliłem projekt i realizuję. I zauważam, że to samo niesienie pomocy mobilizuje. Jesteśmy stworzeni do tego, aby się realizować. Nie zawsze mamy pomysł, rzadko cel, ale przecież nie musimy mieć własnego pomysłu na „sprzedaż”.

Możemy skorzystać z już gotowych, istniejących pomysłów, aby zademonstrować własne realizacje. Wszystkie nasze zdolności, twórczość, to co robimy bo lubimy możemy zaprezentować. Znaleźć należy tylko miłą sercu aukcje pomocową i przekazanie tego co robimy. Jeśli to co robisz jest prawdziwe, płynie z serca, z pewnością zostanie docenione. Pojawi się też motywacja. A to już bardzo wiele.

Ja dziękuję – Obserwacja:

Ale istotą jest tu nasza realizacja, nasze działanie i nasza inicjatywa. Gdyż inni w naszym/moim życiu, to tylko awatary. Dla siebie to ja jestem prawdziwy, zatem to mój świat i ja winienem być w oku swoich zainteresowań, nie inni. „I nie, że dla siebie, to nie!” – dla siebie przede wszystkim, a dzielimy się nadmiarem lub właśnie swym darem /zdolnościami, umiejętnościami/, które potrzebują akceptacji. Zatem czas, aby wziąć swoje życie w ręce i przestać zasłaniać się innymi, rodzicami, znajomymi, etc. Zacząć po prostu realizować siebie. To JA na pierwszym miejscu. Dosyć trwania w obłudzie, że żyjemy dla innych. Można tak myśleć, ale to nie prawda. Żyjemy tylko dla siebie i własnego szczęścia. Reszta jest owocem tego co robimy i jak myślimy.

Ja dziękuję – Podsumowanie:

A w istocie, każdy ma i może mieć zupełnie inny świat. Odbiegający od tzw. rzeczywistości. Ale czy możemy powiedzieć, że to nierzeczywiste? Jest wielu ludzi, którzy nie doświadczyli wojen, wielu, którzy nie doświadczają problemów świata, nawet o nich nie wiedzą, bo nie żyją dla świata, a dla siebie. I to jest zasadnicza istota życia. Żyć dla siebie. I żyć szlachetnie. Bo takie życie daje szczęście. Daje miłość. Tym samym daje wszystko to, co najpiękniejsze jest w życiu. Porzućmy te chore przekonania, że coś musimy. Nic nie muszę, ale mogę chcieć! Jestem bowiem tylko ty, tu i teraz. A „Jeśli w coś wierzysz, to istnieje – jeśli nie, to nie”.

PS. Pozbyć problemów, kłopotów, przekonań się można, przestając w nie wierzyć. – August Witti

__________
#Wyrzeczenie

najnowsze z pomysłowo

Pochylenie się nad tematem

Pochylenie się nad tematem

Pochylenie się nad tematem oznacza uwagę, uważność i skupienie. W stale ewoluującym
Jak odkryć swój talent?

Jak odkryć swój talent?

Jak odkryć swój talent? Bywa, że w życiu, jesteśmy zniechęceni i przygnębieni.
Obwinianie innych

Obwinianie innych

Obwinianie innych jest doprawdy absurdalne, gdyż za wszystko w swoim życiu jesteśmy odpowiedzialni
Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja są wpisane w nasz genotyp. Korupcja wydaje się istnieć
Translate »
idź do góry