Najtrudniej poznać samego siebie

Ja pitolę - Eckhart Tolle

Ja pitolę – Eckhart Tolle

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Dla niewtajemniczonych, Eckhart Tolle to znany duchowy nauczyciel. Urodzony w Niemczech, studiował na uniwersytetach w Londynie i Cambridge, a obecnie mieszka w Vancouver, Kanada. Tolle pisze i wykłada na temat ewolucji ludzkiej świadomości. Jego praca syntetyzuje wiele światopoglądów i duchowych nauk, tj. buddyzm, Nowy Testament, Bhagawadgita i mistycyzm Bo Yin Ra. Zatem …

ja pitolę – Eckhart Tolle!

Ja pitolę - Eckhart TolleLudzie mądrzy i dociekliwi skupiają się dziś na oświeceniu, którego nazwy używają do opisania samorealizacji i przebudzenia. Droga oświecenia jest to etap przejściowy od normalnego stanu świadomości, gdzie wszystkie rozwiązania i problemy są postrzegane jako zewnętrzne, aż do pełnego uświadomienia sobie, że tak w istocie to wszystko jest odzwierciedleniem naszego wewnętrznego stanu świadomości. To tak króciutko.

Doświadczać przebudzenia możemy tylko w chwili obecnej. Przyszłość nie istnieje, ponieważ jej nie doświadczamy, przyszłość zaś jest projekcją umysłu, ale nadal tu i teraz, w chwili obecnej. I nie jest tu mowa o praktycznych aspektach przyszłości, takich jak rezerwacja lotu lub planowanie wakacji, ale o przyszłości psychologicznej, wyobrażeniowej. Jeśli koncentrujesz się na przyszłości, tracisz realia życia, obecną chwilę. A życie jest teraz.

Ponadto ważne jest, aby przyjąć do świadomości to, co pojawia się w chwili obecnej. A w chwili obecnej nie ma miejsca na negatywne uczucia. Negatywne uczucia pojawiają się wówczas, gdy pojawia się osąd moralny. Zatem osąd jest niewłaściwym stanem świadomości. Jeśli jesteś obecny “tu i teraz”, nie poddajesz się emocjom, nie oceniasz, obserwujesz. Zauważasz wówczas, że wszystkie twoje nieprzyjemne uczucia, irytacja i gniew są bezcelowe.

Za to masz dużo energii, aby uwolnić się wewnętrznie od warunków zewnętrznych. Przestajesz oceniać innych, co robią, jak się zachowują, ale też nie tworzysz cierpienia dla innych i dla siebie. Koncentrując się na chwili obecnej, żyjąc świadomie, w miłości, dokonujemy wyboru drogi własnego życia. Możemy wówczas swobodnie powiedzieć: “Chcę kochać. Chcę mieć absolutne bezpieczeństwo finansowe. Chcę być doskonale zdrowy. Chcę mieć wspaniały i szczęśliwy związek bez konfliktów, cudowne dzieci. Chcę mieć wspaniałą pracę, satysfakcjonujące zadania”. A to się staje.

Jeśli zaś masz już rzeczywiście to idealne życie, wówczas istotnie nie masz przyczyny do przebudzenia. Nie musisz zabiegać o nic czego pragniesz, w zasadzie też nie masz żadnej motywacji by być bardziej świadomym. Ale jeżeli nie jesteś jeszcze w bajce, a chcesz być – aaaaaa, to co innego. Zacznij żyć świadomie! Czytaj, dowiaduj się, zastanawiaj i kochaj!

PS. Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to co zewnętrzne samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna. – Eckhart Tolle

____________
#EckhartTolle

ostatnie z kwantowo

Czym jest magia

Prawie wszystko, co sprawia, że ​​rzeczy się wydarzają, w świecie stworzonym przez
porozumienie duszy

Porozumienie duszy

Wszystko na tym świecie jest teorią, cała nauka, medycyna, dowolny system –

Wszyscy kłamiemy

Nie fajne to, ale wszyscy kłamiemy. Wszyscy ludzie bez wyjątku mówimy lub
przeprogramuj swoje DNA

Przeprogramuj swoje DNA

DNA to nasz biologiczny internet. Obecnie jasnowidzenie, intuicja, uzdrawianie, samoleczenie, techniki afirmacji,

Nic nie jest solidne

Nic nie jest solidne, a wszystko jest energią. Fizyka kwantowa ogłosiła odkrycia,
Translate »
idź do góry