Najtrudniej poznać samego siebie

Ja - robot

Ja – robot

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Świat potrzebuje ludzkich mrówek, choć coraz częściej myśli się o robotach, ale robot nie będzie konsumentem, bo i po co. Zatem aby ludzkie mrówki kupowały to co wytwarzają, muszą pracować – nie więcej niż osiem godzin dziennie, aby mieć czas na konsumpcję. Staliśmy się ofiarami systemu, dzięki “wolnemu czasowi” możemy oglądać reklamy, zachęcające nas do kupna czegoś, pójść do sklepu i kupić coś po wyjątkowo promocyjnej cenie. Czyli wydać to, co zarobiliśmy. Czy ja to ja jeszcze, czy już …

ja – robot.

Ja - robotIm więcej pieniędzy mamy, tym więcej ich wydajemy. Bo trik współczesnego świata polega właśnie na tym, aby przekonać nas, że tak właśnie jest, że pragniemy, pożądamy rzeczy i by wypracować z tej tęsknoty nawyk robienia “niepotrzebnych” zakupów. Właściwie to pożądanie, zwłaszcza rzeczy naszych bliźnich, napędza całą współczesną gospodarkę. Uzależnienie od wydawania pieniędzy na rzeczy, które nie są nam potrzebne, to klucz do gospodarki kapitalistycznej. Dlatego tak usilnie i nachalnie piorą nam mózgi: reklamami, filmami, trendami, paplaniem i czym popadnie.

Koncerny nie zarabiają przecież milionów, ba miliardów uczciwie, na reklamowaniu tylko niezbędnych produktów, koniecznych do życia. Koncerny sztucznie wywołują popytu, tworzą zapotrzebowanie społeczeństwa, chęć posiadania przez miliony ludzi rzeczy zupełnie im nie potrzebnych. Kupujemy, aby poprawić sobie humor, dowartościować się, zaimponować sąsiadom, rodzinie, stworzyć pozory luksusu. Co dostajemy w zamian? Depresję, otyłość, zatrute środowisko, korupcję i kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa. Normalny, zdrowy, trzeźwo myślący i szczęśliwy człowiek nie potrzebuje więcej, niż to co posiada: na sobie, przy sobie, a co za tym idzie nie potrzebuje badziewnych, kiczowatych i wadliwych śmieci, nie potrzebuje wiele. Ale niestety do tego, aby być zdrowym, normalnym człowiekiem, trzeba wyzbyć się telewizora, radia, gazet, nadmiaru internetu i trzeba koniecznie zająć się sobą, swoim własnym intelektem, rozwojem swojej osobowości. Nie zaś owczej, baraniej, czy jak zwał tak zwał, konsumpcji. Trzeba zmienić styl życia.

PS. Odetchnij człecze, przystopuj. Zacznij cieszyć się życiem, swobodą i zdrowiem, póki je masz.

_________________
#PrawdziwyCzlowiek

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo

Wolność w Polsce

System w naszym kraju jest zdemoralizowany i zdegenerowany, a polityka jest passé. Zupełnie stracił
Translate »
idź do góry