Najtrudniej poznać samego siebie

Jak być szczęśliwym

Jak być szczęśliwym

w filozoficznie/oświecenie/prawdziwie

Jak być szczęśliwym. W swoim życiu chcemy być szczęśliwi! Ciężko pracujemy nad tym, działamy i pragniemy mieć coś do pokazania – być kimś. Jednak nieustannie popadamy we własne schematy i programy, zaczerpnięte w dzieciństwie. A te nie zawsze prowadzą nas w dobrym kierunku.

Jak być szczęśliwym

Jak być szczęśliwym

Okazuje się jednak, że to łamanie własnych wewnętrznych norm otwiera drzwi do wewnętrznego szczęścia. Prawdziwy potencjał każdego z nas leży poza wewnętrznymi, często niechcianymi normami. A te musisz złamać! Jak to uczynić? Wprowadzić w swe życie kilka elementów. Oto jak być szczęśliwym!

Miłość bezwarunkowa

Nie da się w życiu zmierzać ku własnemu szczęściu bez miłości. Miłości nie można odebrać innym, można ją tylko dać. Jeśli dajesz miłość, bo otrzymujesz coś w zamian, to nie jest to miłość, tylko zwykła transakcja. A miłość musi być bezwarunkowa. Wówczas taka miłość może nas uleczyć i uczynić na tyle odważnym, by złamać własne normy. Bo miłość jest otwartością, bezrefleksyjnością i pomocą światu bez oczekiwania nagrody. Miłość bezwarunkowa to klucz do wszystkiego. I nie objawia się po jednym nieudanym razie. Trzeba tą miłość wprowadzić w życie.

Przebaczenie

Nasz umysł sprawia, że ​​czujemy się autorytetami, we wszystkim, nawet w wybaczaniu innym. Każdy ma jakąś koncepcję i każdy myśli, że wybaczył innym. A to nie prawda. Wybaczyć możemy tylko sobie. To poprzez wybaczenie sobie, swoich zachowań, swoich wzorców, możemy zainicjować przebaczenie w naszym życiu. Osiągamy to poprzez uwolnienie współczucia i miłość do innych i wszystkiego w około. Podobnież jak miłość, przebaczenie trzeba wzbudzić w sobie.

Lęki

Strach ma swoje korzenie w naszych umysłach. Głownie opiera się na strachu przed śmiercią. I większość naszego strachu wiąże się z nieznanym. Gdy wszystko znamy, nasz komfort wewnętrzny wzrasta. Ale to brak komfortu pobudza do działania. Jak wszystko znamy i odpowiada nam, wówczas rodzi się brak działania. Bo po co? Gdyby wszyscy na ziemi kierowali się komfortem wewnętrznym, nie byłoby rozwoju. No bo jest dobrze. Zatem spisz swoje najgłębsze obawy i zacznij stawać im czoła.

Emocje

Tłumienie wewnętrznych emocji prowadzi do choroby, depresji i wielu innych problemów. Aby złamać własne wewnętrzne normy, musimy zaakceptować swoje emocje i zrozumieć, że ucieczka przed nimi nie jest rozwiązaniem. Musimy przeobrazić własne emocje w uczucia. Uczucia, które będą dla nas wygodne.

Inicjacja

Początki są zawsze ciężkie – tak mówi schemat. Ale bez względu na to, czy trudne, czy nie, zawsze warto. Nowe początki są nam niezbędne, abyśmy mogli wyciągnąć wnioski z przeszłości i odkryć nowe terytoria. A gdy już zainicjujemy ten początek przeobrażeń, damy światu wyraźny sygnał, że jesteśmy gotowi poprawić jakość swojego życia. I okazuje się, że życiowy sukces, zależy bezpośrednio od otwartości na zmiany.

Puszczenie

Łamanie własnych norm i ograniczeń wiąże się z puszczeniem rzeczy już zmienionych, które już nam nie służą. Nie jesteśmy gorsi, albo lepsi. Jesteśmy wyjątkowi bo indywidualni. Aby uwolnić własne istnienie, należy uwolnić wszystko, co nas tłumi wewnątrz. Uwolnienie i puszczenie to po prostu zapomnienie. Bez względu na to, jak bolesna jest nasza przeszłość – musimy wyjść poza nią i ją uwolnić. Porzucić trzeba wszystko.

Medytacja

Bez medytacji trudno sobie wyobrazić te wszystkie działania. To codzienna praktyka medytacyjna pomaga nam osiągnąć szczęście. Medytacja to bycie świadomością. I wcale nie trzeba być ekspertem, aby medytować. Gdyż medytacja to wejrzenie w siebie, wyciszenie, uspokojenie, zrównoważenie, oczyszczenie i otwartość na miłość. Medytacja to po prostu rozwaga, uważność i bycie tu i teraz.

Oto jak być szczęśliwym.

PS. Na szczęście nie ma tabletki i gotowej receptury. Szczęście trzeba zainicjować i konsekwentnie wypracować.

_______
#Szczescie

najnowsze z filozoficznie

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać? Z racji tego, że człowiek podąża, potrzebą ludka jest
Kościół katolicki upada

Kościół katolicki upada

Kościół katolicki upada. Kościół stoi obecnie na grząskim gruncie, choć jeszcze tego
Translate »
idź do góry