Najtrudniej poznać samego siebie

Jak dbać o własne szczęście

Jak dbać o własne szczęście

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Jak dbać o własne szczęście. Szczęście definicyjnie to emocja, spowodowana doświadczeniami ocenianymi przez nas jako pozytywne. Towarzyszą mu rozbawienie i zadowolenie. Szczęście potocznie rozumiane jest jako osiągnięcie dążenia: kochający partner, dobra praca, ciekawe podróże etc. Jest to cel ostateczny.

Jak dbać o własne szczęście

Jak dbać o własne szczęście

Kochaj się za to, kim jesteś, bezwarunkowo i stale. Z pozoru egoistyczne podejście, ale przynosi niesamowite owoce. Poprzez akceptację własnej osoby możemy swobodnie działać i kreować rzeczywistość, a nikt w czyim sercu jest miłość, nie ukrzywdzi innych.

Akceptujcie swój wygląd fizyczny, swoje zachowania. Zachowujcie swoje prawdziwe cechy charakteru, z akceptacją innych czy nie,  tak, aby jak najlepiej wykorzystać swój potencjał, swoje ludzkie doświadczenie, swoją pomysłowość i intelekt, zamiast trwać w marazmie, słabości i niedociągnięciach.

Postrzegaj relacje z innymi w całości, jako rozszerzenie swoich doświadczeń. Wszelkie relacje, przyjaźnie, rodzina, partnerzy, miłość są jednymi z najważniejszych ludzkich doświadczeń. Ale wartość, jaką im przypisujemy, nasz stosunek do, wyznacza nasze poczucie szczęścia w życiu.

Własne szczęście – Rozważania:

Ludzie, którzy są z siebie zadowoleni, pewni swoich wyborów, postrzegają związki jako uzupełnienie własnego ja, jako dopełnienie. Zwróć uwagę, że bardzo często, właśnie w trakcie poszukiwań celu naszych marzeń, gdy poweźmiemy już zamiar i wyznaczymy cel, nawiążemy najcenniejsze i najtrwalsze relacje z innymi. A gdy będziemy ich traktować jak siebie, to zrodzą się piękne związki.

Zmień swój stosunek do… Życie to nieustanna lekcja, a ludzie szczęśliwi zdają sobie z tego w pełni sprawę. Są otwarci nie tylko na zmiany, ale też uważnie słuchają sugestii, propozycji, szanują i biorą pod uwagę wszystkie opinie, nawet te najtrudniejsze i przyjmują krytykę konstruktywnie i spokojnie, nie z obrazą i świętym oburzeniem. Pozbądź się całkowicie zazdrości. Wszyscy jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko we własnym życiu i zarazem jedyni, którzy mogą to zrobić. Nie warto tracić energii na zazdrość, złość, złorzeczenie. Lepiej skupić się na sobie i świętować każdy swój sukces i tym samym motywować się do osiągnięcia innych.

Nie bądź nigdy ofiarą. Ludzie szczęśliwi to tacy, którzy nie dosyć, że nie krzywdzą, to nie pozwalają na krzywdzenie i siebie i innych. Złe doświadczenia mają nas wzmacniać, nie dołować, a my sami mamy być godni, a nie godni współczucia. Żyj teraźniejszością. Wiele razy pisałem na temat przeszłości i przyszłości. Wszystko to fikcja, bo modyfikowalna. Używaj tej wiedzy jako motywacji, aby w pełni wykorzystać każdą chwilę. Mając motywację, obecność i uważność mogą być bardzo przydatne. Okaże się wówczas, że możesz wiele, a z czasem i wszystko.

Własne szczęście – Podsumowanie:

Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu i z racji tego, że jest Twoją kreacją, ma za zadanie zmienić Ciebie. Szczęśliwi ludzie ufają w proces i istnienie wszystkiego w swoim życiu. I wiedzą, że nic z tego co kreują nie jest zbyt duże, aby nie mogli sobie z tym poradzić. To są po prostu wyzwania, które trzeba przezwyciężać, a nie kulić się ze strachu i trzęść jak galareta, nad sobą. Nie daj się zbałamucić mamonie. To najstarsza znana siła zła, Złoto – to zło. Ale istnieją również kreatywne sposoby tworzenia i robienia wszystkiego na tym świecie.

Niestety zarabianie pieniędzy ogranicza tę kreatywność w sposób zatrważający. Stając się człowiekiem szczęśliwym, żyjesz w dostatku i dobrostanie, na ile on ci jest potrzebny i wystarczający. I pamiętaj, zmiany zaczynają się wewnątrz nas, nie na zewnątrz. Tylko poprzez umocnienie i uświadomienie sobie tej prawdy, możemy osiągnąć szczęście. Istnieje wiele książek, mantr, technik i praktyk, które mogą nam pomóc znaleźć rozwiązania i przybliżyć się do szczęścia. Ale osiągnąć je można tylko dzięki świadomości i miłości, które to dążenie wspierają.

PS. Będzie tego, będzie tego!!! – Asterix i Obelix

______
#Szczescie

najnowsze z kwantowo

Kształtuj swoją wyobraźnię

Kształtuj swoją wyobraźnię. Wyobraźnia to najlepsza część człowieczeństwa. Nie ma na świecie
Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Translate »
idź do góry