Jak kontrolować myśli, aby mieć zdrowe emocje

Jak kontrolować myśli, aby mieć zdrowe emocje

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Jak kontrolować myśli, aby mieć zdrowe emocje. To dosyć istotne pytanie. Istnieje wiele dobrych powodów, by kontrolować myśli. Główne to uczucia powstające z naszych myśli, bo one kształtują nasze emocje, a te zaś tworzą otaczający świat. Na tym naszym osobistym świecie nam zależy, bo on określa nasze szczęście.

Jak kontrolować myśli, aby mieć zdrowe emocjeJak kontrolować myśli – Rozważania:

Myśli tworzą uczucia. Jeśli twoja uwaga jest skupiona na pozytywach, to możesz to wykorzystać do rozwoju i do poprawy samopoczucia. Gdy opanowujemy swoje myśli, możemy opanować swoje uczucia, a co za tym idzie emocje. Stąd droga krótka do kreacji i wyzwolenia potencjału świata. Czymże ten potencjał jest? Otóż świat ci służy, o ile mu nie przeszkadzasz emocjami. To one powodują ból, bo kreują negatywy i cierpienie i to z nich trzeba zrezygnować, aby stać się neutralnym. Od neutralności zaczynamy świadomie wzrastać.

Jak kontrolować myśli – Pomoc:

Pomocna jest tu mapa świadomości Hawkins’a, który to wszystko usystematyzował. Na niej możemy zobaczyć, gdzie jesteśmy w rozwoju świadomości. Możemy się skalibrować. Możemy też zadziałać, aby podnieść wibracje. To jest właśnie nasza świadoma praca. To dzięki temu, że wzrastamy, świat staje się nam powolny i zaczyna spełniać nasze oczekiwania. Dlaczego? Bo najpierw wiara, później cuda. Wydarzenia się wydarzają. Interpretujesz je i nadajesz im swój sens. To tworzy twój nastrój, a on emocje. Interpretujesz wydarzenia ciągiem myśli, które nieustannie przepływają przez twój umysł. Nazywamy to „dialogiem wewnętrznym”.

Nastrój to twoje uczucia powstające z twoich myśli, a nie z faktycznych wydarzeń wokół ciebie. Doświadczenia są przetwarzane przez mózg i osiągają świadome znaczenie, zanim doświadczysz jakiejkolwiek reakcji emocjonalnej. Zwróć uwagę, że „to nie rzeczywiste wydarzenia, ale twoje postrzeganie powoduje zmiany nastroju”. Kiedy jesteś smutny, twoje myśli reprezentują interpretację negatywnych wydarzeń, nie same wydarzenia. Zatem, „gdy jesteś przygnębiony lub niespokojny, twoje myśli są nielogiczne, zniekształcone, nierealne lub po prostu złe”.

Jak kontrolować myśli – Podsumowanie:

Twoje myśli tworzą twoje uczucia. To, jak myślisz i interpretujesz to co widzisz, co się z tobą dzieje, wpływa bezpośrednio na twoje uczucia. Otrzymujesz to, na czym się koncentrujesz. Jeśli skupiasz się na negatywach, nie spodziewaj się radości i szczęścia. Po prostu. Nie ma takiej opcji. Zawsze dostajesz co dajesz. Ale ważne jest, jak interpretujesz, co się wokół dzieje. Znaczenie, które przypisujesz wydarzeniom i doświadczeniom kształtuje twoje myśli i nastrój, a co za tym idzie emocje.

PS. Jeśli nie możesz czegoś zmienić, a chcesz, to zmień zdanie na ten temat.

_______
#Emocje