Jak napełniać się miłością i po co

Jak napełniać się miłością i po co?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Jak napełniać się miłością i po co? Miłość to stan świadomości. Nie zna ona strachu, nie zna przeszkód, wprawia nas w doskonały nastrój i utrzymuje nas w stanie działania, czyli ma wszelkie pożądane zalety, które chcielibyśmy mieć na co dzień. Miłość to najpiękniejsza emocja, która dodaje nam skrzydeł. Kochać siebie to doświadczać szczęścia i bezpieczeństwa na zupełnie nieznanym dotąd poziomie.

Jak napełniać się miłością i po coJak napełniać się miłością i po co?

Całe życie nieustannie szukamy miłości. Ale szukamy jej na zewnątrz siebie, ponieważ w ten właśnie sposób jako dzieci znaleźliśmy kiedyś miłość i bezpieczeństwo. Była to nagroda, gdy robiliśmy dobre rzeczy. Mimo iż już dawno dziećmi nie jesteśmy, nadal szukamy miłości w innych. Prawda jest taka, że ​​miłość, której szukamy, może pochodzić tylko z naszego wnętrza. Stąd też czyjaś miłość nigdy nam nie wystarczy i nie wystarcza. Nie daje nam ni szczęścia, ni bezpieczeństwa, ani też komfortu. Już nie mówiąc o motywacji do działania.

Wkraczając na drogę rozwoju świadomości uczymy się praktykować miłość do siebie i dążność do najlepszej wersji siebie. Po prostu dążymy do szlachetności. Chcemy zburzyć nasze ograniczające przekonania i żyć życiem, które świeci. Jednak miłość nie jest nam dana na stałe. Miłością musimy się napełniać i to napełniać co dnia, aby działała nieprzerwanie i nas wspierała. Jak zatem napełniać się miłością i jak ją rozwijać w sobie?

Nie musisz być doskonały

Doskonałość w istocie nie istnieje. To idea człowieka, która jest wyobrażeniem chlubnym, acz nie łatwo dościgłym. Nigdy nie będziemy doskonali, ale jesteśmy już doskonali w swojej niedoskonałości, gdyż jesteśmy niepowtarzalni, jedyni i częścią większej całości.

Oczekiwania społeczeństwa są nierealistyczne

Człowiek pragnie coraz więcej, coraz więcej wszystkiego. A nawet jeśli osiągnie ten nierealistyczny standard zachowań, zawsze i tak będzie nieszczęśliwy, ponieważ chce więcej. A im więcej się porównujemy, tym więcej tracimy siebie.

Żyj chwilą

Zatrzymaj się na moment, wstrzymaj tę niekończącą się pogoń i po prostu spójrz w siebie. Zastanów się skąd pochodzisz, dokąd zmierzasz i doceń piękno tej obecnej chwili, w której żyjesz.

Ćwicz wdzięczność

Wdzięczność jest podstawą miłości. Ale kiedy czujemy się komfortowo, stajemy się niewdzięczni, gdyż zapominamy. Czas to zmienić i zmusić się do okazywania wdzięczności sobie. Dla rozwoju miłości do siebie.

Nie można kontrolować wszystkiego

Jest tylko jedna rzecz, którą możesz kontrolować i nad którą masz kontrolę. Nie możesz kontrolować innych, bo nie są tobą. Nie możesz kontrolować ich wyborów, zachowań, podobnie jak nie możesz kontrolować pogody. Ponadto życie nie polega na nieustannej kontroli wszystkiego, ale na tym, jak na to reagujemy.

Zajmij się samoopieką

Uczą nas, że dbanie o siebie jest samolubne. W odpowiedzi zapracowujemy się, aby pokazać, jak dobrzy jesteśmy. Dobro dla społeczeństwa ma swoją cenę. Kosztem jest nasze szczęście, a ono wypływa z nas samych. Dbajmy o siebie, gdyż samoopieka to nasze upragnione szczęście.

Zrozum swoje emocje

Zapytaj siebie, co się z Tobą dzieje. Jak się czujesz? Poczuj to uczucie w sobie. Odczuwanie własnych uczuć jest istotne i zdecydowanie lepsze niż chowanie ich w podświadomości. Zadanie sobie konkretnych pytań skutkuje odpowiedziami.

Zmierz się z negatywnymi myślami

Zanim powiesz coś negatywnego, zadaj sobie pytanie, czy ta myśl przynosi ci jakąś korzyść? Czy ta myśl czyni cię lepszym? Może po prostu jest to niegrzeczne, poniżające i okrutne. Nasza psychiczna agresywność wobec siebie jest zabójcza. Istotnym jest powstrzymanie się od takich postaw i wewnętrznych udręk. Staraj się w myślach używać tylko wspierającego i pozytywnego języka. To o wiele bardziej sprzyja.

Zacieśnij krąg znajomych

Dowiedz się więcej o ludziach wokoło – znajomi, przyjaciele, rodzina. Każdy z nas jest zbiorem 5 osób, z którymi się spotyka. Zastanów się więc z kim się spotykasz. Kim oni są? Czy są pozytywni? Kochający? Wspierający? A może są negatywni, niegrzeczni i obraźliwi? Nikomu nic nie jesteśmy winni, więc pora zrezygnować z balastu. Porzuć, unikaj i idź dalej. To twoje życie.

Jedz zdrowo

To, czym zasilasz swoje ciało, wpływa na zdrowie psychiczne. Dzieje się tak nie tylko biologicznie, ale także mentalnie. Jeśli zjesz coś, co uważasz za złe, po prostu się wstydzisz i to ci nie służy. Zdejmij z siebie wszelkie ograniczenia w jedzeniu, przestań się odchudzać i jedz jak człowiek. Jedz pokarmy, które lubisz. I jedz pokarmy naturalne. Twoje ciało ci podziękuje.

Ruszaj się

Wypróbuj taką formę aktywności fizycznej, która sprawia Ci przyjemność i służy. Taką, która sprawia, że ​​śmiejesz się i dobrze się bawisz.

Pamiętaj, kim jesteś

Przeciwności losu są twoim przyjacielem, zmuszają cię do uczynienia życia interesującym, abyś mógł dotrzeć do celu. Nie wstydź się za siebie nigdy. Jesteś jaki jesteś, bo takie są koleje twojego losu. Czas to zaakceptować.

Kochaj siebie z całych sił

Bywa, że z zewnątrz nie otrzymujemy miłości, ale możemy ją sobie dać sami. Nasze ciała są piękne i wspaniałe. Nic nie dzieje się bez powodu. Ciało nie jest zaprojektowane tylko po to, by być estetyczne i zadawalać ludzi wokół. To twoje narzędzie i tobie ma służyć. Traktuj swoje ciało jak dziecko i kochaj ze zrozumieniem.

Doceniaj wszystko

Szczęścia i miłości nie znajdujemy w rzeczach, lecz w docenieniu tego, co mamy i czego doświadczamy. Marzeniem każdego człowieka jest u kresu życia widzieć jak wspaniałe było jego życie, jak szczęśliwe i spełnione. Zatem dąż do tego.

Nieustannie się ucz

Nauka to doświadczenia, eksperymenty, poszukiwanie i próbowanie. Wybieraj i ćwicz.

Oczyść swoje środowisko

Usuń wszystkich negatywnych ludzi ze swoich mediów społecznościowych. Wszystkie niechciane memy i reklamy. To, czym zasilasz swój umysł, staje się Twoim życiem, dlatego ważne jest, aby wypełniać swój umysł pozytywnymi informacjami.

Bądź dla siebie łagodny

Nie wierz we wszystko, co myślisz. Nasz wewnętrzny krytyk bywa cierpki. Bardzo się stara, abyśmy byli mali i bezpieczni. A ty masz być szczęśliwy i spełniony.

Otaczaj się wspierającymi ludźmi

Istotnym jest otaczać się ludźmi, którzy kochają i zachęcają, bo to stymuluje twój rozwój.

Nie porównuj się

Na Ziemi nie ma nikogo innego takiego jak ty, więc nie możesz się porównywać się z kimś zupełnie innym. Jedynym, z kim możesz i powinieneś się porównywać, jesteś ty.

Pozbądź się toksycznych związków

Zakończ wszystkie toksyczne związki. Każdy, kto sprawia, że ​​czujesz się mniejszy, nie zasługuje na bycie częścią twojego życia.

Świętuj osiągnięcia

Świętuj każdą wygraną bez względu na to czy dużą czy małą. W ten sposób pokazujesz sobie, że siebie kochasz i dzięki temu jesteś szczęśliwy.

Opuść czasami strefę komfortu

Jednym z najlepszych sposobów na pokochanie siebie jest spróbowanie czegoś nowego. To niesamowite uczucie, jakie odczuwamy, gdy zdajemy sobie sprawę, że osiągnęliśmy coś, o czym wcześniej nie mieliśmy pojęcia, że możemy.

Jesteś i bądź wyjątkowy

Miłość do siebie to objęcie siebie w całości i pokochanie rzeczy, które nas wyróżniają. To właśnie sprawia, że ​​jesteśmy wyjątkowi.

Medytuj

Pod koniec każdego dnia uspokój swój umysł. Skup się na sobie, wdychaj i wydychaj głęboko i oczyszczaj swój umysł z myśli i po prostu bądź.

Podążaj za swoją pasją

Pasją trzeba się zarazić, trzeba rozwijać. Ale pasja to rzecz, którą naprawdę chcesz zrobić. I powinieneś to robić!

Bądź cierpliwy i wytrwały

Miłość własna stale się rozwija. Tą miłość należy ćwiczyć codziennie, ale pełne opanowanie może zająć całe życie. Bądź miły dla siebie i wyrozumiały. Wspieraj się w trudnych chwilach.

Bądź umyślny

Po prostu uważaj na to, co myślisz, mówisz, czujesz i chcesz. Żyj swoim życiem w sposób, który naprawdę cię odzwierciedla.

Traktuj innych z miłością i szacunkiem

To zadziwiająca prawda, że dzięki temu czujemy się lepiej. Gdy traktujemy innych w sposób, w jaki mamy nadzieję być traktowani, wówczas nasze wnętrze się zmienia. To nie znaczy, że wszyscy zawsze odwdzięczą się za nasze traktowanie, ale to ich problem, a nie nasz.

Łącz się z innymi

Dotrzyj do ludzi, których lubisz i szanujesz, do rodziny, przyjaciół, mistrzów, uzdrowicieli i każdego, kogo potrzebujesz, aby przetrwać trudne czasy. Nie oczekuje się, że przejdziesz przez nie sam, a mistrz zawsze pomocnym jest.

Naucz się odmawiać

Naucz się mówić nie. Mówienie „NIE” nie czyni cię złym człowiekiem, czyni z ciebie mądrą osobę, która wie czego chce i ma pewne zasady. Nie odmawiaj też z byle powodu.

Wybacz sobie wszystko

Życie niesie różne sytuacje, dobre i złe. To, że dążymy do miłości, nie oznacza, że zawsze byliśmy świetlani. Czas odpuścić naszą przeszłość. Nie możemy zmienić tego, co zrobiliśmy w przeszłości, ale możemy kontrolować swoją przyszłość. Potraktuj to jako doświadczenie uczenia się i uwierz w swoją zdolność do zmiany.

Spróbuj spisać swoje myśli

Pisanie to pewnego rodzaju katharsis. Zapisując wszystko na kartce papieru, bez względu na to, jak szalone, wredne, smutne lub przerażające, jest oczyszczające. Zapisuj na kartce, w dzienniku, podrzyj, spal, zniszcz, cokolwiek musisz zrobić, aby sobie odpuścić.

Wycisz się

Ciągłe stresory utrzymują nas w napięciu. Napij się dobrej herbaty, kawy, wina, dowolnego napoju i usiądź na kilka minut sam. Żadnego telewizora ani elementów rozpraszających uwagę, tylko ty. Pomyśl o swoim dniu, o cudownych rzeczach, które dzieją się teraz w Twoim życiu. O swoich wielkich marzeniach, fantazjach i o tym jak możesz je spełnić.

Porzuć potrzebę aprobaty innych

Z racji tego, że jesteś tylko ty, tu i teraz, porzuć potrzebę aprobaty. To złudne uczucie. Sam wiesz, że można coś lubić i przestać. Zatem aprobata jest sama w sobie chwilową rzeczą i nie warto do niej przywiązywać wagi.

Na co dzień bądź realistą

Nie ma stałości, wszystko się zmienia i wszystko się kiedyś kończy. A wszyscy jesteśmy ludźmi i podlegamy tym samym zasadom. Popełniamy błędy, odczuwamy emocje /dobre i złe/ i jest to OK. Zatem pozwól sobie być człowiekiem i nie przywiązuj się za nadto.

Nie bój się krytyki

Bądź kreatywny i wyrażaj siebie w dowolny sposób. Graj, maluj, pisz, śpiewaj, rzeźb, buduj, majsterkuj, twórz. Rób wszystko, na co masz ochotę, ale upewnij się, że zostawiłeś swojego wewnętrznego krytyka daleko za sobą. Nie ma właściwych sposobów na bycie kreatywnym. Nie ma też jednego sposobu na zrobienie czegokolwiek.

Puść przeszłość

Puszczenie to element, którego musisz się nauczyć. To może być trudne i może potrzebować wsparcia innych. Prawda jest jednak taka, że ​​kiedy odpuszczamy rzeczy, które nam się przytrafiły, to jest to jak zrzucenie ciężaru z naszych ramion. Nie musimy już tego nosić ze sobą. I to jest ten stan, którego pożądamy.

Znajdź swoje miejsce

Z pewnością jest jakieś miejsce, w którym czujesz się całkowicie swobodnie, spokojny, szczęśliwy, pozytywny, pełen życia. Udaj się do tego miejsca, gdy przechodzisz przez trudne chwile, lub wyobraź sobie, że tam jesteś. Pomyśl o tym, jakie ono jest, jak wygląda. Zbuduj je na nowo w myślach i trwaj tam.

Wspominaj swoje pozytywy

Gdy jesteś w dobrym nastroju i szczęśliwy, sporządź listę swoich najlepszych cech i osiągnięć. Sięgaj po to przypomnienie ile razy nastrój się psuje. Przypomnieniem takim możesz zniwelować kiepski dzień i zamienić go na niesamowity.

Skontaktuj się ze swoim wewnętrznym głosem

Pamiętaj, że zasługujesz na rozmowę z tym głosem w taki sam sposób, w jaki rozmawiasz ze swoim najlepszym przyjacielem, siostrą lub bratem. On nie ma prawa cię pouczać i strofować, bo stanowicie jedno ciało i jeden organizm. I nikt nie powinien być w opozycji.

Spraw sobie zwierzątko w domu

Zwierzęta to najwięksi przyjaciele, ale zwierzę, które kocha cię bezgranicznie i bezwarunkowo, napełnia miłością. Z czasem uczymy się ją rozpoznawać, uczymy się oddawać tę miłość, uczymy się żyć tą miłością. Bliskie zwierzę jest niezastąpione w nauce miłości własnej. Uczy nas ponadto tolerancji, spokoju, zrozumienia, dbałości i wielu innych cech.

Jak napełniać się miłością i po co? – Podsumowanie:

Gdy nauczymy się kochać siebie i praktykować miłość do siebie, mamy szansę na lepszą relację z samym sobą. Jest to niezbędne, jeśli chcemy budować zdrowe więzi z innymi, ze światem. Miłością własną się napełniamy. Nie pojawia się ona sama z dnia na dzień. Ale napełniając się, z czasem stajemy się lepsi, mądrzejsi, szczęśliwi i spełnieni. Gdy nauczymy się, jak kochać siebie, będziemy lepszą wersją siebie. A to jest przecież nasz cel.

PS. Kochaj siebie, a wszystko inne się ułoży. – August Witti

___________
#MiloscWlasna