Jak nie pracować?

Jak nie pracować?

w różne

Jak nie pracować? Wielu z nas interesuje to zagadnienie, jednak niewielu się odważa na zastąpienie pracy przyjemnością. Na przeszkodzie stoi niskie poczucie wartości oraz jak zwykle wątpliwości i rozterki. Jak mówi przysłowie, jeśli kochasz to, co robisz, nigdy w życiu nie będziesz musiał pracować. Zwykle każdy człowiek ma pasje. Są to rzeczy, które lubimy robić w wolnym czasie. Na ogół swoich pasji nie bierzemy pod uwagę, planując swoją pracę i karierę, a szkoda. W idealnym świecie nasze pasje byłyby najsilniejszą perspektywą kariery. Każdy z nas powinien się sam realizować, a nie spełniać zachcianki pracodawcy. „Praca” u siebie i dla siebie nie dosyć, że daje satysfakcję i rozwija, to jeszcze wpisuje się w ogólny zakres rozwoju świadomości.

Jak nie pracować?Jak nie pracować? – Obserwacja:

Na szczęście istnieją konkretne kroki, które możemy podjąć, aby przekształcić swoją pasję w samodzielną perspektywę kariery. Oprócz tak trywialnych korzyści jak „nie pracowanie”, wszak robienie tego co kochamy to zabawa, są jeszcze dodatkowe. Człowiek który kocha to co robi, chce być najlepszą wersją siebie w tym wypadku, bo pragnie być mistrzem i to właśnie jest cudowne i wyzwalające. Ponadto rozwijanie własnych pasji jest najprostszą drogą do połączenia z uniwersum. Rozwój z pragnienia i chęci zgłębienia pasji jest tym, co nazywają „darem bożym”. Na pewnym etapie rozwoju łączy nas z uniwersum i pozwala korzystać z jego zasobów. Po przekroczeniu pewnej bariery, wiedza, pomysły i umiejętności zaczynają na nas spływać.

Sam działam z pasją i wiem co mówię. W chwili obecnej jestem na najlepszej drodze do finalizacji wszystkich moich pasji. Maluję, projektuję, tworzę artystyczne strony, ale też realizuję się pisząc felietony, teksty piosenek, gram, komponuję, tworząc muzykę. Nie boję się też wyzwań fizycznych jakim jest realizacja mojego „bajkowego ogrodu i domu”. To zaś zaspokaja moją potrzebę ruchu, ćwiczeń fizycznych i rozwoju zdolności manualnych. Nie trzeba się obawiać – trzeba wszystkiego spróbować, wszystkiego doświadczyć, zobaczyć, poznać i się w tym odnaleźć. W końcu to pasje, które dostarczają nam tyleż samo zadowolenia, co spełnienia. Przez co nasze życie staje się odkrywcze, wspaniałe i pełne radości. Mimo zmęczenia, które się pojawia. Jak zatem skupić się na sobie i rozwoju swoich pasji? Trzeba podjąć pewne wyzwania z głową i korzystać z dostępnych narzędzi. Oto kilka z nich.

Kursy i podnoszenie kwalifikacji

Obecnie mamy tę możliwość, że wszystko już możemy studiować, poznawać i rozwijać pod okiem mistrza. Jest mnóstwo kursów, poradników, książek, a także filmów instruktażowych w Internecie. Jest też otwarty obecnie świat, gdzie wystarczy poszukać i znajdziemy ludzi o podobnych zainteresowaniach, pasjach, ale niejednokrotnie z wyższą wiedzą, którą się chętnie dzielą.  Istotnym jest, abyśmy zrozumieli, że to nie tylko pasja i hobby, ale także potencjalna kariera zawodowa. Przykładowo projektowanie graficzne jest zabawne, gdy projektujemy, co chcemy, bawiąc się tym, ale już projektowanie dla konkretnego klienta jest zupełnie inne i wymaga pewności, wiedzy, wizji, czyli nieustannego rozwoju. Zatem nic prostszego niż wzięcie udziału w kursach projektowania graficznego, aby upewnić się, że posiadamy większość umiejętności zawodowych, których potrzebujemy i aby przełożyć tę pasję na lukratywną karierę.

Uczestnictwo w takim dedykowanym kursie pomoże nam nie tylko zapoznać się z terminologią branżową i najlepszymi praktykami, ale także wszystkimi najsilniejszymi metodologiami projektowania i procesami stosowanymi przez profesjonalistów. Współczesny świat jest otwarty na indywidualny rozwój, niczego nie skrywając i nie tłumiąc. Łatwo przekonać się, że czas spędzony na kursie np. projektowania graficznego będzie wymagał korzystania z innego oprogramowania do projektowania niż znamy. Czyli de facto zmusza nas do poszerzenia zrozumienia nowych narzędzi przed rozpoczęciem własnej kariery. Niezależnie od tego, jaka jest nasza pasja, ukierunkowanie zapewnia nam możliwość podnoszenia umiejętności i inwestowania we własny rozwój. Inwestując czas w siebie, swoje umiejętności i pasje, daje nam lepszą perspektywę w przejściu na zawodowstwo. Aby poznać sposoby profesjonalistów, których podziwiamy, musimy zebrać max informacji w tym temacie. Wówczas stajemy się najsilniejszymi kandydatami zabawy w prace, jakimi możemy być, gdy zdobędziemy wyższe kwalifikacje.

Zrób badania

Zbieranie informacji jest jednym z najprostszych sposobów lepszego zrozumienia własnej kariery, którą chcemy realizować. A przeszukiwać możemy obecnie cały Internet. Możemy wybrać sprawdzone przez innych kursy i zdobyć tak wysokie kwalifikacje jakich chcemy. Nie ma obecnie żadnych ograniczeń, w żadnej kwestii poznawczej. Kolejną wskazówką jest sprawdzenie ogłoszeń o pracę, którą chcielibyśmy wykonywać. Dowiemy się czego pracodawcy szukają w ogłoszeniach o pracę i co wymagają. To nadaje naszym badaniom kierunek, gdy próbujemy przekształcić pasję w perspektywę kariery. Jeśli zastanawiamy się, jak wyglądała by nasza pasja jako ścieżka kariery, możemy spróbować jej, angażując się w kilka projektów zawodowych i zrobienie ich pro bono.

Poszukiwanie bezpłatnego doświadczenia, wolontariatu w firmach, które specjalizują się w tym, czym jesteśmy zainteresowani jest również dobrym sposobem. Jeśli nie wymagasz płacy to mało kto ci odmówi. A tego rodzaju doświadczenia i bezpośredni wgląd ułatwiają wybór pożądanej ścieżki kariery i są wręcz nieocenione. Doświadczamy wówczas, jak będzie wyglądało nasze codzienne życie, pracując w tej zawodowej roli. Mamy równie poczucie większej motywacji, szacunku i zrozumienia tej ścieżki kariery. Mamy szansę rozpoznać, czy przekształcenie pasji w perspektywę kariery jest czymś, za czym możemy podążać.

Sprzedaj coś

Jeśli naszą pasją jest tworzenie, projektowanie, a nawet opracowywanie produktów, dlaczego nie spróbować sprzedawać niektórych swoich towarów? Możemy wówczas niezależnie budować własną markę, zanim jeszcze wejdziemy na rynek pracy. To jeden z najlepszych sposobów, aby niemal z dnia na dzień zmienić swoją pasję w perspektywę kariery. Tu również Internet nam pomaga. Możemy skorzystać z platform takich jak Etsy czy Allegro, aby móc stworzyć dla siebie cyfrowy rynek. Dzięki takim sprzedażom otrzymujemy informacje na temat tego, co lubią klienci, jakie mają preferencje i co kupują. Możemy następnie wykorzystać te informacje, aby ocenić, jak popularne mogą być nasze produkty, wyroby i kreacje.

Jak nie pracować? – Podsumowanie:

Bez względu na to, jaka jest nasza pasja, prawdopodobnie czeka na nas ścieżka kariery. Kariery zarówno w obrębie, jak i wokół tego, co lubimy robić i co robimy najlepiej. Jeśli pragniemy w pełni zrealizować swoje osobiste i zawodowe marzenia, robiąc to, co kochamy każdego dnia, najlepszymi krokiem do podjęcia jest rozpoczęcie działań w tym kierunku. Przy odrobinie chęci, ukierunkowania i wytrwałości będziemy w stanie zbudować swoje umiejętności i być może wspaniałe portfolio.

PS. Nie ma nic innego do odkrycia w życiu niż poznanie siebie. – August Witti

__________
#NiePracowac