Jak odkryć swoje supermoce

Jak odkryć swoje supermoce?

w prawdziwie/świadomie/topowo

Jak odkryć swoje supermoce? Na dźwięk słowa „supermoc”, przypominają nam się współcześni bohaterowie filmów opartych na komiksach. Widzimy półbogów, bohaterów i facetów w pelerynach i rajtuzach. Ale to tylko fikcja. Natomiast super moc w przypadku ludzi jest tym, co nas definiuje, kim jesteśmy i możemy być na najgłębszym poziomie. To nasze pasje. Nigdy tego za bardzo nie rozumieliśmy, nie mówiąc już o odkryciu tych mocnych stron naszego jestestwa i nauczeniu się, jak je wykorzystać.

Jak odkryć swoje supermoceJak odkryć swoje supermoce?

Idea osobistych supermocy zrodziła się w MIT. Chodzi tutaj o naukę przez pasję. Nie są to typowe umiejętności, takie jak rozwiązywanie problemów, komunikacja lub kreatywne myślenie, ale pozwalają uzyskać szerszy obraz siebie. Nasze najgłębsze mocne strony są dobrze ukryte w naszej własnej mentalnej klatce. Nie możemy zobaczyć naszych potężnych skarbów, które zawiera, ale możemy je odkryć.

Czym są supermoce?

Nie ma jednoznacznej i prostej definicji, ponieważ te umiejętności różnią się w zależności od osoby. Wydają się mieć jednak dwie wspólne cechy: po pierwsze wydają się pojawiać tylko w „otwartej przestrzeni”, gdzie obowiązuje niewiele zasad /często to dom/, a po drugie, to umiejętności, które otaczamy silnym poczuciem niepewności, którą musimy przełamać.

Szkoły zabijają osobowość

System edukacji kładzie nacisk na zdobywanie wiedzy formalnej z wielu przedmiotów i wytwarza motywację za pomocą ocen. Oznacza to, że masz możliwość budowania mostów między logiką a sztuką. To jednak mało. Bez kogoś, kto będzie odzwierciedlał twoje talenty i umożliwił ci odkrywanie twoich pasji, możesz po prostu zamknąć pudełko z supermocami. Ale tutaj w sukurs przychodzi internet i chociażby YouTube, gdzie możesz wszystko zobaczyć, podpatrzyć, zrozumieć i nauczyć się. Zatem nie jesteś stracony, tylko zbyt leniwy. Obudź się!

Nie jesteś swoją pracą

System edukacji cię wypluł, rynek pracy wchłonął. Wydawać by się mogło, że to koniec. Ale nasze zdolności są często o wiele większe niż to, co robimy! Praca nie jest zainteresowana naszymi supermocami. Praca jest zainteresowana tym, abyśmy robili to, czego od nas oczekują, przez co jesteśmy bardziej skupieni na zadawalaniu ludzi wokół siebie niż na rozwijaniu własnych supermocy.

Supermoce są the best

Przebywanie ze swoimi supermocami jest bardzo satysfakcjonujące i ma olbrzymi wpływ na nasze życie. Ponieważ są częścią tego, kim jesteśmy, trudno jest od nich odejść i bolesne jest nie być w pełni z nimi w zgodzie, kiedy już wiesz, czym są. Niestety, ponieważ jesteśmy amatorami w tych supermocach, na ogół skupiamy się na ich negatywnych skutkach ubocznych, a bywa że traktujemy je jako słabości.

Opinia innych może wzmacniać te przekonania, nazywając je bezużytecznymi, a nawet nakłaniając nas do ich tłumienia. Często też nasze moce zostały zablokowane w dzieciństwie: „nie śpiewaj, bo nie umiesz”, „ależ ty bazgrzesz” powiedział ktoś i przepadło. Ale to nie jest prawda. Nikt z umiejętnościami się nie rodzi, z predyspozycjami owszem. Wszystkiego trzeba się nauczyć, by było tak jak chcesz – profesjonalnie.

Jak odblokować supermoce?

Z zasady większość z nas zaniedbała swoje supermoce, albo o nich jeszcze nie wie. Czas ich poszukać, znaleźć i rozwinąć. Do tego zadania musimy podejść w krokach z ochotą i bez strachu.

Jak odkryć swoje supermoce?

Krok 1: Zacznijmy szukać tego, co dla ciebie jest niezwyczajne i ma znaczenie

Odkrywanie swoich prawdziwych mocnych stron wymaga zaangażowania i eksperymentowania. Pomyślmy o tym, co nas najbardziej pasjonuje i poszukajmy głębiej. Zapytajmy bliskich przyjaciół jakie supermoce w nas widzą i przeglądnijmy się uczuciom, jakie wywołuje ta opinia w nas. Postarajmy się wyrazić swoje supermoce pisząc, rysując, budując coś, tworząc. Nie poddawajmy się, nie denerwujmy, odkryjemy co mamy odkryć!

Krok 2: Stwórzmy swojego wewnętrznego bohatera i umieśćmy głos złoczyńcy na swoim miejscu

Złoczyńca zawsze pojawia się bez pytania, w chwili zamieszania lub słabości. To samo dotyczy naszego wewnętrznego krytyka – ego. Kim myślisz, że jesteś? Co pomyślą inni? A jeśli ci się nie uda? – tak szepcze głos. To właśnie ten moment, w którym musimy obudzić swojego bohatera, aby stworzyć konstruktywny głos, który przypomni nam o naszych wewnętrznych mocach. Kiedy wewnętrzny głos złoczyńcy pojawi się w nas, przywołamy wówczas naszego bohatera, który wszystko wyprostuje.

Krok 3: Nazwijmy swoje supermoce i wyraźmy je

Nadajmy supermocom imię, podzielmy się nimi z innymi. Przekroczmy swoje granice odważnie, aby pozwolić supermocom rosnąć. Jeśli wiemy już, jak wyrażać i integrować swoje supermoce w swojej pracy, nie poprzestawajmy na tym. Sprawdźmy jak sprawdzają się one na zewnątrz, poza pracą. Sprawmy, by stały się częścią codziennego życia. Będzie to zapewne ekscytujące, wymagające i zaskakujące, ponieważ taki jest rozwój osobisty. Pamiętajmy o ważnej rzeczy – gdy się bawimy to nie pracujemy, a przecież pasja to zabawa. Niech pasja stanie się pracą. Wówczas nie będziemy pracować.

Jak odkryć swoje supermoce? – Podsumowanie:

Nasz rozwój oznacza akceptację swoich mocnych stron i odkrywanie ukrytych skarbów, które posiadamy. Nie ma absolutnie nic takiego, co mogłoby nas powstrzymać przed odkryciem supermocy. Trzeba tylko chcieć i się sobie dobrze przyglądnąć. Po odkryciu supermocy wystarczy tylko się ich nauczyć perfekcyjnie. Nie jest to taki trudne gdy w grę wchodzi pasja lub cel.

PS. Supermoce objawiają się w pasjach. – August Witti

_________
#SuperMoce

Tags: