Najtrudniej poznać samego siebie

Jak odmienić nasze życie?

Jak odmienić nasze życie?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Jak odmienić nasze życie? Odkąd istnieje człowiek, istnieje także jego duchowości, czyli nieustanna praca nad wrażliwością, intelektem, kulturą, świadomością i wzmocnieniem zmysłów – dążenie do szlachetności. Brak kontaktu ze swoim zmysłem duchowym, ogranicza nas na tyle, że nie pozwala nam poznać prawdziwej istoty życia i jej natury.

Jak odmienić nasze życie?

Jak odmienić nasze życie?

Duchowe oświecenie pozwala wierzyć nam w moc Boga, świadomości, orgonu, etc. To coś, co nauka już odkryła, ale nadal czeka na interpretację. Jednak już pomaga zrozumieć podstawę istnienia. Wówczas czujemy się otwarci na prawdy o życiu. Istnieją trzy etapy lub poziomy duchowego przebudzenia.

Nasze życie – Obserwacja:

Pierwszy poziom to zrelaksowana i spokojna postawa w otoczeniu. Gdy żyjemy w teraźniejszości /tu i teraz/, nie martwimy się o przyszłość, ani o przeszłość. Drugi poziom to połączenie się z otoczeniem wokół. Jesteśmy zsynchronizowani z otoczeniem, ze wszystkim wokół.

Wszystko płynie. Jesteś radosny, bo jesteś jednością z naturą. Trzeci poziom i ostatni to jesteś wszystkim. Nie ma żadnych podziałów. Zatem mamy orientację i możemy sobie wyobrazić jak by to mogło być.

Jakie wobec tego są korzyści duchowego przebudzenia, bo już widać że warto?

Poczucie jedności lub bycia jednym ze wszystkimi, podwyższony stan samoświadomości i świadomości, bardziej znaczące i ciekawsze życie bo pełne, uczucie spokoju i pokoju, poczucie czystości, empatia – współczucie dla ludzi i zwierząt, lepsze duchowe połączenie, brak negatywnych uczuć, ulepszone zdolności psychiczne, samorealizacja, dobrostan, samozadowolenie, zdrowie i szczęście.

Nasze życie – Rozważania:

Jak zatem osiągnąć duchowe oświecenie?

Puść ego:

Jeśli myślisz już właściwie o ego, dostrzegasz je w sobie, widzisz, że jest to konstrukt naszych myśli. Ego często za nas niszczy relacje i sprawia, że gnuśniejemy i utyskujemy na życie. Musimy puścić tę negatywną emocję i objąć wszystko na nowo pozytywnością i pokorą. Emocje nie są dobrym doradcą i potrafią zepsuć relacje zwłaszcza z nauczycielami na resztę życia. Ucz się używać słowa przepraszam i wyrażać skruchę, szacunek, podziw i wdzięczność. To zdecydowanie pomaga.

Bądź uczciwy względem siebie:

Bycie uczciwym jest ważne, ale bycie wiernym sobie i swoim zasadom to podstawa człowieczeństwa i jedna z najważniejszych zasad duchowego przebudzenia, a daj boże i oświecenia. Początkowa niemożność i trud, zamienia się w duchową podróż do wnętrza siebie, poznanie swojej istoty i wytyczenie nowych ram życia, tym razem duchowych. Duchowość wiąże się tutaj nie z wiarą w Boga, ale wiarą w siebie i przeanalizowanie siebie.

Pozwól odejść lękom:

Zbyt często boimy się czegoś z powodu naszych lęków. To nie rzecz, czy sytuacja jest straszna, ale nasze wyobrażenia o niej. Należy ogarnąć lęki, nie pozwalać im dominować, bo są pustymi wydmuszkami. Oświeceni ludzie nie pozwalają swoim lękom na wpływ, na dyrygowanie za nich sercem lub umysłem.

Naucz się przebaczać:

Oczywiście, że możesz czuć się zraniony, gdy inni nie spełniają twoich oczekiwań. Możesz także to powiedzieć i pociągnąć ich do odpowiedzialności za swoją rozpacz. Jednak na dłuższą metę, wewnętrzny brak wybaczenia szkodzi bardziej tobie niż innym. Pokój z innymi i ze sobą, jest podstawą wewnętrznego spokoju i uzdrowienia. Ale trzeba przebaczyć innym w sobie i zapomnieć o tym także.

Odłącz się od rzeczy:

Trwanie przy sprawach materialnych i kontroli wszystkiego, może dać ci chwilowe szczęście, ale prawdziwe szczęście uzyskasz bez nich. Świat materialny okazuje się być nieistotny, jeśli jesteś świadomy. Dlaczego? Bo mając życie wewnętrzne, nie potrzebujesz potwierdzenia zewnętrznego. Gdy w środku rośniesz i wzrasta twoja świadomość, coraz bardziej dostrzegasz trywialność świata i kłamstwa w nim. Nie musisz wówczas brać w tym udziału.

Medytacja:

Medytacja to sposób na wyłączenie się ze świata zewnętrznego i osiągnięcie spokoju mentalnego, w którym jesteś świadomy siebie. Ta codzienna praktyka pozwala ci coraz dłużej utrzymać to rozłączenie, a przez to osiągnąć wewnętrzną harmonię. Świat materialny i nasze wobec niego pragnienia, wprowadzają tylko niepokój. Sprawy i rzeczy puszczone, mają szansę się szybko zrealizować na każdym poziomie.

Ćwiczenia:

Świadomość siebie to świadomość duszy, ale i ciała. Jesteś zobligowany dać ciału to, czego oczekuje, aby być sprawne. Zatem daj mu ćwiczenia ruchowe, rozciąganie, masaż i dbałość o niego. Daj mu to, na co zasługuje. W końcu jest domem twojej duszy. Dbałość o ciało i jego sprawność, przyczynia się do wzrostu własnej wartości. A przecież to my wzrastamy, nie inni. Zatem wzrastajmy.

Miłość:

Naucz się kochać nieustannie ćwicząc. Ćwicząc na łonie natury, wśród bliskich, w otoczeniu zwierząt. Wszędzie tam gdzie wzbudza się poczucie miłości, szczęścia i zadowolenia. Miłość jest najlepszym lekarstwem na wszystko, o ile jej doświadczasz. Twoja miłość uszlachetnia ciebie i twoje w środku wzrastanie, a nie innych jak zwykło się sądzić. Miłość to nie posłuszeństwo, zobligowana pomoc, czy niewola.

Miłość to głębokie uczucie otwartości, szacunku i wdzięczności. Nasze trwanie w stanie miłości, rzadko kiedy daje innym satysfakcję i poczucie tej miłości, ale za to daje je nam.

PS. W życiu człowieka są dwie wzniosłe chwile – pierwsza, gdy się rodzi, druga zaś, gdy odkrywa po co. – August Witti

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry