Najtrudniej poznać samego siebie

Jak podnieść niską samoocenę

Jak podnieść niską samoocenę?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Jak podnieść niską samoocenę? Ludzie wierzą, że wiara w siebie jest czymś, z czym się rodzimy. Znaczyłoby to, że ludzie bez niej nie mogą jej rozwinąć w sobie i muszą żyć z niską samooceną. Otóż jest to nieprawda. Jeśli nie wierzymy w siebie lub jesteśmy nieśmiali, co z tego wynika, możemy jak najbardziej w siebie uwierzyć, działając krok po kroku. Zasadniczo to wszystko możemy osiągnąć konsekwentnie, step by step.

Jak podnieść niską samoocenęJak podnieść niską samoocenę?

Wiara w siebie to wiara w siebie. Zawarte w niej są nasze wartości, umiejętności, wiedza i zdolności, ale i samozaparcie i chęć osiągnięcia czegoś w życiu. Wiara w siebie nie jest planem życia, ale pewnym domniemaniem, że sobie poradzimy w każdej sytuacji.

Zaś bez wiary w siebie jesteśmy nieśmiali, umniejszamy sobie, swoim umiejętnościom i sprytowi, popadamy w lenistwo i niemoc. To zaś powoduje, że literalnie bierzemy ciosy życia na siebie, nie wierząc, że zasługujemy na coś więcej. Wierząc w siebie, znamy swoją wartość. Bez wiary w siebie mamy to, co mamy, nisko płatną, niesatysfakcjonującą pracę i życie jako tzw. popychadło. Zatem ta wiara w siebie jest nam nieodzowna.

Wiara w siebie motywuje nas do odkrywania swojego potencjału, do ciągłego przełamywania siebie, inspiruje do poszukiwań i odkrywania życia. Ta wiara wywodzi się z poczucia własnej wartości, a to rośnie wraz z sukcesami. Zatem zasadniczo powinniśmy odnosić stale sukcesy, aby utwierdzać się w wierze w siebie. Nie muszą to być sukcesy spektakularne. Wystarczy, że w nas pojawi się słowo “dam radę”. Je zaś możemy uzyskiwać stopniowo podnosząc poprzeczkę, nie rzucając się na głęboka wodę. Oto kilka przemyśleń na temat wiary w siebie.

Przyczyny niskiej samooceny:

1. Brak szczęścia
Życie w nieszczęśliwym domu może spowodować w nas niską samoocenę. Generalnie otoczenie, które nas nie zachęca do rozwoju jest złym otoczeniem. Zasadniczo nie ma się co przywiązywać. Istotą środowiska w jakim powinniśmy pozostawać jest akceptacja i docenienie osiągnieć. Jeśli tego brak, należy jak najszybciej takie środowisko opuścić.

2. Negatywni ludzie
Przebywanie w otoczeniu negatywnych ludzi nie pomaga nam w rozwoju. Negatywność wysysa z nas energię. Bywa, że negatywni ludzie zachęcają nas do robienia rzeczy niekomfortowych dla nas. To obniża nasze wartości moralne i światopoglądowe, czyli niszczy wiarę w siebie. Rozwiązanie jest oczywiste – unikać negatywnych ludzi, pozbywać się ich z otoczenia, wręcz się od nich izolować.

3. Trauma
To co rodzi nasze traumy, to przemoc fizyczna i emocjonalna. Partnerstwo zaś, jakiekolwiek by nie było, w domu, pracy, przyjaźniach, musi opierać się na równości, poszanowaniu i wsparciu. Jeśli tak nie jest, jeśli ktoś lub coś zmusza nas do ustępstw, poddawania się i ciągłego strachu, należy bezwzględnie to porzucić.

4. Złe decyzje
Niektóre złe decyzje podjęte w przeszłości mogą wpływać na naszą wiarę w siebie i powodować, że pojawiają się wątpliwości co do zdolność podejmowania decyzji w przyszłości. Dzieje się tak najczęściej, gdy podjęta decyzja okazuje się mieć konsekwencje, które dotyczą nie tylko osoby, ale także jej bliskich. Porażka, rozczarowania i poniesione straty mogą sprawić, że zwątpimy w zdolność do podejmowania właściwych decyzji w przyszłości.

5. Negatywne wzorce myślowe
Jeżeli myślimy o najgorszych scenariuszach nas dotyczących, istnieje możliwość utraty zaufanie do siebie. Te negatywne wzorce myślowe sprawiają, że czujemy się niegodni, gorsi od innych. Dlatego tak istotne są pozytywne myśli, przy jednoczesnym odrzuceniu negatywności.

Sposoby na podniesienie wiary w siebie:

1. Wiemy, kim chcemy być
Przyczyną niskiej samooceny są wątpliwości i rozterki. Gdy zasieje się w nas zwątpienie lub użalamy się nad sobą, wówczas nasze poczucie wartości spada. A im bardziej zagłębiamy się w negatyw, tym bardziej wzrasta niewiara w siebie. Krokiem do przełamania tego stanu są odważne odpowiedzi na własny temat, a przede wszystkim powrót do życia pełnego celów, marzeń i pragnień, bo to one właśnie, realizowane, podbudowują naszą wiarę w siebie. Zatem ilekroć pojawią się wątpliwości i rozterki, należy je odepchnąć od siebie, by móc ruszyć dalej.

2. Potwierdzenie siebie i swoich zdolności
Autoafirmacje i wizualizowanie to mocne narzędzia kwantowe i zarazem duchowe. Niezaprzeczalnie wzmacniają wiarę w siebie i budują świadome życie. Mogą także pomóc w stworzeniu własnego wizerunku, gdyż opierają się na pozytywnych stwierdzeniach. Istotą są tutaj pozytywy wypowiadane na głos i z wiarą.

3. Zmierzenie się ze swoimi lękami
Skutecznym sposobem rozwijania wiary w siebie jest stawianie czoła własnym lękom. Po pierwsze należy znaleźć źródło wątpliwości i tym samym zacząć rozwiązywać problem. Dobrze jest też wyrażać siebie w dowolnej formie, gdyż to niezaprzeczalnie pomaga nam w docenieniu siebie. Zmierzenie się ze strachem jest kolejną rzeczą, którą musimy wykonać.

4. Pomoc wewnętrznego krytyka
Własny mentalny krytyk nie zezwala nam na podniesienie wiary w siebie. Trzeba go wszelkimi sposobami uciszyć, gdyż to on jest przyczyną większości przypadków braku wiary w siebie. Zwrócenie się do wewnętrznego krytyka jest kluczowe, ponieważ dopóki tego nie zrobimy, nadal będziemy osłabiać sami siebie i swoje umiejętności.

5. Przygotowanie się do wygranej
Przygotowanie do wygranej to również afirmacja, która daje nam pewność siebie
. To zaś zachęca nas do wzmożonego wysiłku w celu osiągnięcia wiary w siebie.

6. Zachęcanie i przekazywanie swojej postawy
Zachęcanie innych zmienia sposób myślenia o sukcesie. Postrzeganie sukcesu jako osiągalnego wzmacnia poczucie wartości i motywuje. Zaś zachęcanie zmienia również nasze nastawienie, przez co czujemy się coraz bardziej zmotywowani do osiągnięcia własnych celów.

7. Dbałość o siebie
Dbałość o siebie jest koniecznością. Roztoczenie opieki, zarówno fizycznej jak i psychicznej, ma wpływ na nasze zdrowie psychiczne i emocjonalne. Dobry wygląd i dobre samopoczucie dodają znacznie więcej pewności siebie niż nam się wydaje.

8. Pozbycie się negatywnych znajomości
Ludzie, którzy nas stresują i deprymują swoim gadaniem o nas, naszych wadach i nieudolności, powinni zostać natychmiastowo usunięci z kręgu znajomych. Ci ludzie niszczą każdy nasz wysiłek, jaki podejmujemy, aby odbudować poczucie własnej wartości. Zatem są naszą przeszkodą. Nie powinno mieć także znaczenia kim są, gdyż z pewnością nie są przyjaźni.

Jak podnieść niską samoocenę? – Podsumowanie

Istotą tych działań jest odkrywanie siebie, swoich zalet i mocy. Pragnienie bycia kimś innym jest bezsensowne, gdyż jest to strata siebie samego. Jeśli powodem utraty wiary w siebie jest to, że wierzymy, że inni są lepsi od nas, musimy natychmiastowo podjąć wysiłek w celu zmiany tego domniemania, gdyż w naszym życiu jesteśmy tylko my i nikt poza nami nie jest ważniejszy.

PS. Wiara w siebie jest wiarą w Boga, gdyż w swoim życiu to ty jesteś Bogiem. – August Witti

_______________________
#PodniesienieNiskiejSamooceny

najnowsze z prawdziwie

Życie vs myśl

Życie vs myśl

Życie vs myśl. To nie jakiś magiczny rytuał ani też żadna tajemnica.
Pieprzenie

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Reinkarnacja duszy

Reinkarnacja duszy

Reinkarnacja duszy. Wielokrotnie słyszeliśmy o reinkarnacji. Wrodzony sceptycyzm nie pozwala nam weń
Translate »
idź do góry