Jak rozkochać się w sobie

Jak rozkochać się w sobie

w świadomie/zdrowotnie

Jak rozkochać się w sobie? Wiemy już, że pozytywne rzeczy stanowią podstawę dobrego życia, ale zacząć jak zwykle należy od siebie. Skupmy się zatem na pozytywnym mówieniu do siebie. Praktyka mówienia do siebie na głos lub po cichu jest istotna w rozwoju i wynika z nastroju. Może być pozytywna, ale na ogół jest negatywna. Cokolwiek by o tym myśleć,  mówienie do siebie jest potężną formą komunikacji ze swoją podświadomością, ale i wewnętrznym dzieckiem. Ten wewnętrzny lub werbalny dialog jest bardzo korzystny dla ogólnego samopoczucia. Pozytywna rozmowa ze sobą jest uzdrawiająca. To, co mówimy do siebie, w dużym stopniu decyduje o tym, co o sobie myślimy.

Jak rozkochać się w sobieJak rozkochać się w sobie?

Wczoraj to historia, a jutro tajemnica, zatem skupić należy się na teraz. Dlaczego więc nie zacząć dnia od miłego słowa dla siebie? Ten werbalny pozytyw, wypowiadany do siebie, wprowadza pozytywne zmiany w naszym codziennym życiu. Każdy dzień to nowy początek i dobrze by było o tym pamiętać. Osadzenie się w przeszłości czy przyszłości nic dobrego w nasze życie nie wprowadza, ale pozytywne przywitanie nowego dnia to już inna bajka. To powoduje, że wzrastamy w swoich oczach. Powoduje też ukojenie wewnętrznego dziecka, którym powinniśmy opiekować się każdego dnia.

Jak zatem wprowadzić to w życie?

Każdego dnia powiedzieć należy do siebie tych kilka zdań:

„Kocham siebie całym sercem”

To powinien być codzienny rytuał, że zaraz po wstaniu wyznajemy sobie miłość. Być może nie doznaliśmy jej od rodziców. Być może inni też nam jej nie dają w odpowiedniej ilości. Ale za to sami sobie możemy ją dać i dajemy. Dajemy sobie, swojemu małemu dziecku w nas i swojej podświadomości.

„Kocham się jaki jestem”

Jest OK podziwianie innych za ich cnoty i zalety, ale nie wolno nam zapominać  o kochaniu swojego życia i siebie takimi jakimi jesteśmy. Akceptacja siebie z własnymi mocnymi i słabymi stronami sprawia, że wzrasta w nas pewność siebie. Kiedy myślisz, że jesteś wystarczający, rzeczy /sytuacje/ stają się łatwiejsze. Zatem każdego ranka zaraz po obudzeniu powiedz sobie, że jesteś niesamowity i kochany. To zaś podniesie naszą samoocenę, ale i nada lepszy ton relacjom z innymi.

„Jestem wdzięczny za moje życie”

Bycie docenianym ma potężną moc, która zmienia naszą energię. Ta zmieniona energia przynosi więcej pożytku niż nam się wydaje. Bądźmy wdzięczni za to, co mamy, a będziemy mieć więcej. Koncentracja nad brakiem /czegokolwiek/ przynosi tylko większy brak. Codziennie przypominajmy sobie, że mamy zdrowie, dobry wygląd, jedzenie, pracę, rodzinę. Mamy pełne prawo być za to wdzięczni.

„Akceptuję rzeczy, których nie mogę zmienić”

Zbyt dużo czasu spędzamy myśląc o rzeczach, nad którymi nie mam kontroli. Cały otaczający nas świat jest poza naszą kontrolą. Jedyne co możemy w miarę kontrolować to własna osoba, swój rozwój, zdrowie, nawyki, wygląd, swoje zainteresowania i najbliższe otoczenie. I tym mamy się zająć, nie sprawami innych i świata, bo nie mamy na to żadnego wpływu, zatem bezsensownym jest tym się zajmować. Nie powinniśmy też zajmować się przeszłością, bo minęła i przyszłością, bo jest niewiadomą. Trzeba to przyjąć i się z tym pogodzić, a zająć się tylko i wyłącznie swoim życiem teraz.

„Wiem, że nie wiem wszystkiego”

Zawsze możemy zapytać lub się po prostu dowiedzieć, gdyż nie wiemy wszystkiego. Myślenie, że wiemy wszystko i jesteśmy samowystarczający i samodzielni, ogranicza możliwości, gdyż się nie rozwijamy. Człowiek przez całe życie się uczy i rozwija. To właśnie nazywamy ewolucją do postaci lepszego człowieczeństwa. Jest wiele umiejętności, których możemy się nauczyć. Jest mnóstwo niepoznanych zjawisk i miejsc. Multum nowej wiedzy i książek. Możemy w tym przebierać do woli. A każde z nich zmienia nasze widzenie świata, ulepsza go i odkrywa prawdę.

„Nikt poza mną mnie nie definiuje”

To bardzo istotne dla nas spostrzeżenie. To tylko ludzka skłonność do opinii na podstawie ogólnego postrzegania bywa przyczyną smutków i trosk. Ale po co? W naszych rękach i głowie jest nasze szczęście. Zatem bądź swoim największym i jedynym krytykiem, a zarazem najmocniejszym wielbicielem i rób to, co robisz. A o ile zdołasz, stań się mistrzem w tym co robisz.

„Wszystko się kiedyś zaczyna i kiedyś kończy, a życie nadal płynie”

Życie jest pełne wzlotów i upadków. Każdy dzień nigdy nie jest taki sam jak inne. Bywa, że coś toczy się zgodnie z oczekiwaniami, ale bywa też inaczej. Ale wszystko się kiedyś kończy. Naszą powinnością wobec siebie samych jest zamienić negatywne myśli na pozytywne, aby następnie wypowiedzieć je głośno z pełnym przekonaniem, aby stały się prawdą.

Jak rozkochać się w sobie? – Podsumowanie

Możemy nie dostrzegać natychmiastowych rezultatów tych naszych starań. Możemy nie odczuwać na początku też zmian, ale z czasem, powoli i stopniowo to nasze mówienie do siebie zacznie przynosić cudowne rezultaty i poprawi jakość naszego życia. Wystarczy to wdrożyć i stosować, podobnież jak wiele innych rzeczy należących do tematu świadomości. Każdy kto zajmuje się rozwojem świadomości, może z czystym sumieniem stwierdzić, że pozytywne myśli i miłość do siebie przynoszą bardzo pozytywne zmiany w naszym życiu.

PS. Kochanie siebie jest naszą powinnością, wszak żyjemy. – August Witti

___________
#KochacSiebie