Najtrudniej poznać samego siebie

Jak Twoja uwaga podsyca zdarzenia

Jak Twoja uwaga podsyca zdarzenia

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Jak Twoja uwaga podsyca zdarzenia. Słyszeliście już, że jesteśmy głównie energią? A te nasze energie rozchodzą się w sposób falowy? Nie? To posłuchajcie.

Jak Twoja uwaga podsyca zdarzenia

Jak Twoja uwaga podsyca zdarzenia

Wytwarzamy nieustannie 36,6 oC, co świadczy, że jesteśmy energią cieplną. Chodzimy, poruszamy się, czyli jesteśmy energią motoryczną. Mówimy, śpiewamy, krzyczymy, wiec jesteśmy też falą dźwiękową, a raczej akustyczną. Zatem jesteśmy energią fali akustycznej.

Ale głównie jesteśmy energią swoich myśli i to my nadajemy im znaczenia. Jesteśmy zatem emiterem fal dyskretnych, czyli fal związanych ze świadomością, miłością i pokojem. Tym wszystkim co nas buduje i utrzymuje przy życiu. I na 100% nie jesteśmy urządzeniem mechanicznym, jak podchodzi do nas system i nauka. Ale system, aby istnieć, potrzebuje naszej uwagi, energii.

Ciekawe – prawda? Wszystko co wokół nas się wydarza, potrzebuje naszej uwagi, naszej zasilającej energii. Nie wiem czy już dostrzegłeś, czy jeszcze nie, ale jeśli w coś wierzysz, myślisz o tym, masz zdanie, ocenę, to istnieje w Twoim świecie.

Ledwo wyłączysz, zgasisz, zapomnisz, odsuniesz od siebie – znika. I nie ważne co to jest. Po prostu znika z Twego życia. W innych może pozostać, ale w Twoim nie ma. Śmieję się nieustannie z pewnego zdarzenia, gdzie dzwoniąc do znajomego, który mieszka 2 km dalej, ja miałem piękną słoneczną pogodę /bo taki był mój stan ducha/, a on ulewę z wichurą i oberwanie chmury.

Powiecie, ależ to możliwe. Oczywiście, że możliwe. Wszystko co wymyślisz jest możliwe, bo Twój rozum nie obraca się w chmurze niemożliwości i de facto jej nie zna. Trudno to pojąć? Od urodzenia gadasz swoim językiem, czemu nie innym? Bo poruszasz się w chmurze swojego języka. Czasami wystarczy, że wyjedziesz i już mówisz inaczej. Wszak wszystko sobie przypominasz, a nie uczysz się. Zatem zasilając uwagą i energią – budujesz. Tych energii jest dosyć sporo, a Twoja uwaga wciąż rozdarta. Jesteś cudowną ofiarą systemu. Podsycasz wszystko co ci podrzuci.

Co to system? To również energia, twór i stan umysłu, który usilnie stara się znaleźć wzorce, wszystko opisać i kontrolować, to czego kontrolować się nie da. Świat zewnętrzny dąży do entropii, czyli spontanicznego chaosu, ale na poziomie molekularnym, to już zupełnie co innego. Energiom, które w nim panują, podlegamy i my. I tylko się nam wydaje, że coś kontrolujemy.

Ale w istocie kontrolować świat możesz, podobnież jak rabatkę. Jak ją pielęgnujesz – poświęcasz uwagę i dajesz swoją energię, to w miarę panujesz nad tym, kreujesz. Jak zmieniasz uwagę, nie podsycasz energią, to dąży do entropii, zarasta, ale wciąż istnieje i żyje.

Wszystko co istnieje, kreujesz i wymaga to Twojej uwagi – energii. Zatem wspieraj uważnością to, na czym Ci zależy, co chcesz budować, kreować, a nie jakieś straszne, koszmarne zdarzenia, które de facto Ciebie nie dotyczą. Podejdź do siebie jak do słońca, które świeci. Nie świeć tam gdzie nie chcesz – nie myśl, nie mów, nie interesuj się, ale działaj na ile możesz, aby wesprzeć swoje zdarzenia, to o czym marzysz, co Cię pasjonuje, co pociąga i przyciąga. Tak abyś mógł powiedzieć, że jesteś szczęśliwy.

To nie spada z nieba, to trzeba wypracować, przypomnieć sobie jak było za dzieciaka, nauczyć się na nowo, rozwinąć i to jest to oświecenie. Uważność skierowana tylko tam gdzie chcesz, gdzie serce Ci podpowiada, a rozum ogarnia. Nie na niechciane sprawy, sytuacje, rzeczy, ale na te zgodne z Tobą w środku, zgodne z ciałem. Po prostu zwolnij i zacznij rozważać w sobie.

Jak Twoja uwaga podsyca zdarzenia – Podsumowanie:

Zatem, jeśli drażni Cię polityka, wkurza system, przykre zdarzenia, to o nich nie myśl, nie rozważaj, nie rozumuj, odpuść. Znikną z Twojego życia. I odwrotnie, jeśli zasilisz uwagą to co Twojemu ciału i świadomości miłe, to kwitnie, rozwija się, buduje, nabiera mocy. Wspaniała zabawa i cudowny stan, gdy życie się toczy jak chcesz i spełnia Twoje oczekiwania. Ale dbaj o swoją energię, bo nią jesteś. Rozdajesz ją na lewo i prawo zbyt często nieświadomie, pod wpływem reklam, namów, zasłyszanych informacji.

Natomiast nie pod wpływem tego czy te sytuacje, sprawy, zjawiska są z Tobą zgodne. Rozważ to. Jeśli pojawia się jakakolwiek wątpliwość w danej sprawie, a serce “drga”, wówczas te tematy, sprawy, rzeczy nie są zgodne z Tobą. Rozum może mamić – takie jego zadanie – ale masz jeszcze serce, drugi organ rozumny, znacznie szybszy od mózgu. Posłuż się nim, naucz się nim posługiwać. Nie warto obdarzać swoją uwagą, a tym samym energią tego, czego nie chcesz, nie lubisz, nie kochasz, jesteś w opozycji.

PS. Każdy sobie rzepkę skrobie.

________
#Uwaznosc

najnowsze z kwantowo

Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi. Pole magnetyczne Ziemi wielokrotnie, przez cały okres istnienia, się zmieniało.
Translate »
idź do góry