Najtrudniej poznać samego siebie

Jak Twoje ego, kolego?

Jak Twoje ego, kolego?

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Jak Twoje ego? Ego ma negatywną konotację i odbiór, a mimo to wszyscy je mamy, a niektórzy nie mają nic innego. O ludziach z przerostem ego mówi się, że są zadufani w sobie, samolubni i narcystyczni. Ego jest potężną siłą działającą między tym, co myślimy, że możemy zrobić, a tym, co w rzeczywistości możemy zrobić. Ego łudzi, wywyższa i okłamuje nas nieustannie. To fałszywe poczucie siebie samego, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

Jak Twoje ego?

Ego jest energetyczną formą jaźni i zarazem podświadomą strukturą w naszych indywidualnych doświadczeniach, obserwacji i informacji, które oddzielają nas od naszej wyższej świadomej istoty. Ono “ukrywa się” w słowie “ja”, a w zasadzie się nie ukrywa. Co dnia widzimy to rozbuchane “ja” np. w zdaniach “jestem doskonały”, “tylko ja”, “ma się tę kiepełę”, “moje doświadczenie”, “nikt nie potrafi zrobić tak dobrze jak ja”, ale i “nigdy bym tego nie zrobił”, “jestem /brzydka/ nieumalowana”, “nikt mnie nie kocha” etc. Te myśli i słowa dają nam przekonanie, określają nas, tworzą i wspierają go w całej swej okazałości.

Ja twierdzę 🙂 , że “ego” to niezależny byt nieustannie starający się być nami”. Jego nie można uciszyć, ale można je powstrzymać i osłabić jego działanie, a z czasem nawet wyzbyć. Wielu z nas jest zupełnie nieświadomych swojego, myśląc, że ono jest nimi samymi. Różnicą miedzy życiem, a wymysłem jest jak między tym, co jest naprawdę, a tym, co nam się wydaje.

Latami żyjąc w naszych jaźniach budowaliśmy obrazy siebie, nasze zdanie, opinie, spostrzeżenia. W rzeczywistości znajome sprawy mogą wyglądać zupełnie inaczej niż nam się wydaje. Nasze ego to dosyć często fałsz fałszu, bo wspomnienia są tylko wspomnieniem ostatniego wspomnienia, przez co są modyfikowalne. Co z kolei sprowadza się do niewiarygodności i zafałszowania. Zatem ono się myli jeśli nie kłamie.

Jak Twoje ego – Podsumowanie:

Aby dostrzec działania niepożądanego “ego”, trzeba stanąć w miejscu obserwatora, zobaczyć swoje i innych błędy, zobaczyć zafałszowania i pojąć, że to wcale nie “ja”. Ja jestem świadomy, prawdziwy, kochający i wybaczający, a ono nie ma tych cech. Sporo w tym temacie zawdzięczamy Eckhartowi Tolle, który w swoich wystąpieniach dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Polecam gorąco. Wszystkie Twoje myśli, uczucia i słowa są ważne, łatwo jest jednak umieścić je na osobliwym cokole, gdzie głos innych nie dochodzi.

Istotne jest wykształcenie umiejętności słuchania, ale najbardziej istotnym jest powstrzymywanie, bądź całkowita likwidacja ego. Nie znaczy to, że tracisz głos, nie przestaniesz też istnieć. Po prostu zaczniesz postrzegać sprawy realnie i obiektywnie, a nie poprzez subiektywne. Twój głos niosący prawdę jest dobrze słyszalny.

PS. Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią. – August Witti

Tags:

najnowsze z oświecenie

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja
Translate »
idź do góry