Najtrudniej poznać samego siebie

Jak wysocy są pigmeje?

Jak wysocy są pigmeje?

w filozoficznie/prawdziwie/topowo

Jak wysocy są pigmeje? Człowiek jest panem własnego losu, ba, wszystko co wydarza się w naszym życiu jest całkowicie od nas zależne. Od naszych decyzji, od postanowień, od sposobu myślenia i wiary, ale też od ignorancji, braku zainteresowania i lenistwa. Co tu dużo mówić, to my sami tworzymy swoje życie i sami ponosimy tego konsekwencje. Inni nie mają na nas żadnego wpływu, albo znikomy, mogą co najwyżej składać nam życzenia w stylu: Tak niech dobrze ci się dzieje, jak wysocy są pigmeje.

Jak wysocy są pigmeje?

Jak wysocy są pigmeje?

Naszą życiową drogę budujemy od najmłodszych lat, od urodzenia. Wszystko co wokół nas się dzieje chłoniemy jak gąbka, zarówno rzeczy dobre jak i te złe nawyki. To stanowi naszą matrycę postępowań i jest tak mocno w nas zakorzenione, że wiele z tych czynności i zachowań możemy wykonywać z zawiązanymi oczyma. Niestety w większości nasze matryce zachowań są złe. Ludzie w większości zamiast się bronić mentalnie przed złymi wzorcami, lgną do nich bo są tradycyjne, bo mówią o tym w mediach, bo ktoś kogo szanujemy tak mówi. A gdzie jest wówczas nasz rozum, gdzie logika i realne spojrzenie z zewnątrz, z zastanowieniem? Bóg raczy wiedzieć!

Pierwszym zasadniczym błędem wielu istnień ludzkich jest nie kochanie siebie samego. Bo mały, bo łysy, bo za wysoki, bo za niski, bo gruby, bo chudy, bo brzydki, bo za ładny, bo biedny, bo bogaty, bo, bo, bo… Przecież nie jesteśmy w żaden sposób przywiązani do miejsca. Nie musimy tu trwać w nieskończoność. Możemy ze swobodą znaleźć na świecie miejsce gdzie nasza phisis będzie piękna dla innych. Tym samym stanie się piękna dla nas. To, że ważysz 100 kg, nie oznacza od razu, że jesteś gruby.

Na Marsie ten sam ty, będziesz ważył 40 kg, zatem tak naprawdę jesteś w złym miejscu li tylko. Oczywiście na Marsa trudno nam będzie się przenieść, ale są kraje i to nie tak odległe, gdzie większa masa jest objawem zamożności i piękna. Podobnie rzecz ma się ze wzrostem. Cóż z tego, że jesteś np. niewysokim mężczyzną ok. 160 cm. Pigmeje mają wzrost w granicach 140-150 cm, zatem w ich wiosce byłbyś najwyższy. Oczywiście kto chciałby jechać do wioski pigmejów, ale już do Japonii, albo Chin, czemu nie?

Drugą rzeczą tak utrudniającą nam życie są narzucone nam przez wychowawców i społeczeństwo matryce zachowań. Uderzyłeś się – boli cię. Ale dlaczego cię boli? Dlatego, że tak jest, czy dlatego, że ci tak powiedziano? Bardzo wiele naszych chorób, jeżeli nie zdecydowana większość, to niestety wmówione nam dolegliwości, nawet te śmiertelne. Część z nich wywołana jest konfliktami /które możemy sami rozwiązać, by się uzdrowić/, część zaś zawdzięczamy samym lekarzom i bliskim.

Jak wysocy są pigmeje – Podsumowanie:

Warto, naprawdę warto się nad tym zastanowić, postarać się przypomnieć kiedy pierwszy raz doszło do objawów. Kiedy to tak naprawdę się zaczęło? W 99% procentach takie przypomnienie chwili bądź konfliktu. W przypadku tegoż konfliktu przerobienie go, pogodzenie i wybaczenie, powoduje natychmiastowy powrót do zdrowia.

Zatem wszystko zależy od nas samych, jesteśmy panami własnego losu. Myśląc o czymś złym dla nas, ściągamy to na siebie, kreując złą rzeczywistość. A pozytywne myślenie, radość, szczęście i miłość sprzyjają nie dosyć, że naszemu rozwojowi, to dodatkowo utrzymują nas w znakomitym stanie zdrowia, intelektu i sprawności, aż do późnej starości. Później następuje śmierć ciała i przejście do następnego etapu, ale to inna bajka :D.

PS. Wystarczy być, śmiać się, kochać i żyć.

___________
#LudzkieZycie

najnowsze z filozoficznie

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Bóg jest nauką

Bóg jest nauką

Bóg jest nauką. Nauka to odwieczna chęć zrozumienia wszechrzeczy, a wszechrzecz to

Motywacja

Motywacja to stan gotowości do podjęcia określonego działania. Wzbudzony zostaje zespół procesów
Czy mówisz do siebie?

Czy mówisz do siebie?

Czy mówisz do siebie? Nauka określa nawyk mówienia do siebie na głos
Translate »
idź do góry