Jak zablokować interlokutora

Jak zablokować interlokutora

w internetowo/świadomie/webmastersko

Jak zablokować interlokutora. Porada jak każda inna, ale może być zbawienną dla wszystkich, którzy uciekają od dyskusji bo pojawił się cham. Częsty przypadek na Fecebooku publicznym, gdy prowadzoną miłą rozmowę przerywa ktoś niczym „nagi w pokrzywach”. Następuje konsternacja i wycofanie, bo jak można rozmawiać gdy ktoś brzęczy?

Jak zablokować interlokutora

Jak zablokować interlokutora

Oszołom wcale nie musi należeć do twoich znajomych, żeby włączyć się do rozmowy, mało tego zdarza się, że na delikatne uwagi reaguje chamskimi inwektywami. Co zrobić? Gena nie wydłubiesz! Owszem, ale jest na to rada, a mianowicie należy wejść na profil delikwenta i w górnej prawej zakładce „Wiadomości”, po rozwinięciu wcisnąć dolne „Zablokuj”.

Fachowo nazywa się to banem. Ban (ang. zakaz, banicja) to termin stosowany w informatyce. Określa on czynności zablokowania dostępu danego użytkownika do wysokopoziomowej usługi internetowej, na przykład komunikatora czy forum dyskusyjnego. Facebook uprzejmie jeszcze zapyta się nas, czy istotnie chcemy zablokować „natręta”, co niniejszym czynimy komendą „Potwierdź”. Od tej chwili możemy się cieszyć błogą ciszą i spokojem. Ani delikwent, ani tym bardziej my, nigdy więcej się nie ujrzymy w żadnej formie, zdjęć czy wpisów. Oczywiście istnieje odwołanie tej komendy „skreślenie z listy banowanych” – ale po co?.  Cóż za rewelacyjne rozwiązanie, szkoda że w realu nie można tak zrobić.

Jak zablokować interlokutora – Podsumowanie:

Jak się okazuje Facebook idzie nam na rękę i pomaga zachować komfort psychiczny. Chodzą słuchy, że chłopaki pracują nad „dobijem”, „unlike” – łapką z kciukiem w dół, to dopiero będzie prawdziwa rewolucja. Najpierw publicznie dać wyraz swojemu oburzeniu, jak w starożytnym Rzymie wydać komendę dobij, a później ewentualnie zblokować. Mam świadomość, że mogę kręcić sobie bicz także na siebie, zawdzięczywszy to mojej niewyparzonej gębie, ale czymże jest to naprzeciw prawdziwej wolności i własnego zdania.

PS. Powiedz całej grupie, że masz delikwenta w dupie.

____
#Ban