Jak zmienić życie?

Jak zmienić życie?

w różne

Jak zmienić życie? Jeśli wydaje nam się, że życie nas nie satysfakcjonuje, jest do d…, czy po prostu nie bardzo żyć umiemy, możemy zmienić życie tak, aby było zgodne z naszymi marzeniami. Niezależnie od tego, co chcemy osiągnąć, czy się zmotywować, zacząć pracować dla siebie, przeprowadzić się, nauczyć języka, zakochać się, czy znaleźć partnera, warto rozważyć co możemy zrobić, aby ta zmiana stała się faktem.

Jak zmienić życie?Jak zmienić życie? – Obserwacja:

Zdecyduj się na zmianę

Wydaje się to oczywiste, ale to prawdopodobnie najtrudniejsza część zmiany swojego życia. Zmiana życia może być najtrudniejszą i najbardziej niekomfortową rzeczą, jaką kiedykolwiek robiliśmy, ba zawsze niesie trudne decyzje. A na ogół porzucić trzeba wszystko, zatem decyzja musi być świadoma, ostateczna i konsekwentna.

Zaakceptuj dyskomfort

Istotą rozwoju jest wyjście poza strefę komfortu osobistego. Jakakolwiek zmiana również. Musimy wkroczyć na nowy grunt. Nasze życie zmieni się tylko wtedy, gdy skupiamy się na swoich marzeniach bardziej, niż na strefie komfortu.

Dlaczego chcesz zmian?

Musimy najpierw określić, czego nie chcesz, zanim odkryjemy, czego chcemy. Zapiszmy aspekty życia, których nie lubimy. To bardzo pomocne.

Zdefiniuj zmiany

Jakie zmiany chcemy wprowadzić? Pamiętać należy, że wszystko jest możliwe. Miejmy wielkie marzenia.

Co cię powstrzymuje?

Odsłońmy swoje nawyki, wzorce myślowe lub osoby toksyczne, które powstrzymują nas przed zmianami. Bądźmy świadomi pułapek, zanim się pojawią.

Wybierz jedną zmianę na raz

Nie zmieniajmy zbyt wiele na raz, bo może nas to przytłoczyć.

Ustaw cel

Jasno zdefiniujmy cel, wyznaczmy sobie metę, czy nas cel zmieści się w określonym czasie. Ustalmy termin ostateczny.

Przyjmij chaos

Wszystkie zmiany poprzedzone są chaosem, możemy być zestresowani i zmęczeni próbami. Przyjmijmy to.

Zaproś kogoś bliskiego

Trudno jest w pojedynkę. Ale zmiana życia może oznaczać zmianę znajomych. Jeśli przebywasz z kurczakiem, będziesz gdakać, a jeśli przebywasz z orłem, będziesz latać.

Idź na całość

Większość z nas przecenia to, co może zrobić w ciągu jednego roku, ale nie docenia tego, co mogą zrobić w ciągu dziesięciu lat. Przygotujmy się na dystans i cierpliwość.

Jak zmienić życie? – Podsumowanie:

Zaczynamy od zastanowienia się i podjęcia decyzji, czym nie chcemy, aby życie się stało. Zastanawiamy się, co chcemy zmienić. Eliminując negatywne aspekty, możemy zbliżyć się do celu.

PS. Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, albo bez celu się cofać. – August Witti

__________
#ZmianaZycia