Najtrudniej poznać samego siebie

Jak znaleźć sens życia

Jak znaleźć sens życia?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Sens życia. Bywa, że czujemy coś głębszego, z czym rezonujemy. Czujemy przyciąganie, ale nie możemy go dokładnie określić. Tym samym nie jesteśmy w stanie określić, jak jest nasz cel w życiu. Ale tak naprawdę wystarczy trochę poszperać, aby odkryć prawdę o sobie i znaleźć swój cel. Niech odkrywanie pasji będzie dla nas powolnym tworzeniem artysty, którego celem jest dzieło czające się pod powierzchnią materii i czekające na uwolnienie.

Jak znaleźć sens życiaSens życia

Najszybszym sposobem znalezienia celu jest introspekcja. Ta zaś to zanurzenie się w głębszą istotę tego, kim jesteśmy i wydobycie z wnętrza siebie poszczególnych elementów, aby ułożyć cel. Cel życia bowiem poprawia je i powoduje, że stajemy się lepsi. Ta lepszość to poranne podekscytowanie życiem i siła napędowa tegoż.

Cel jest powodem, dla którego wstajemy każdego dnia. Życie bez określonego celu staje się nudne i niesatysfakcjonujące. Ale cel przyciąga do naszego życia rzeczy, których pragniemy. Te rzeczy to zdrowie, bogactwo, miłość i spokój. Wszystko zaczyna się wewnątrz nas, a świat zewnętrzny jest tylko odzwierciedleniem naszego świata wewnętrznego.

Bezcelowe życie zawsze manifestuje się strachem, zmartwieniami i ubóstwem. Ale gdy chcemy wieść sensowne życie, zwracamy uwagę na swoje wzorce myślowe i przeznaczając kilka minut każdego dnia, znajdujemy i uwidaczniamy swój cel. Celowe życie pozwala nam zrozumieć siebie na głębszym poziomie. Wydaje się nam, że się znamy, ale na głębszym poziomie okazuje się to być złudne. Gdy pracujemy nad swoim celem, odkrywamy swoje wyjątkowe cechy i ukryte talenty. Rozpoznajemy także swoje mocne i słabe strony.

Rozpoznając swoje ograniczające przekonania, możemy zbliżyć się do celu. Zaczynamy zastanawiać się czy nasz cel ma szansę zmaterializować się w naszym życiu. To zaś pomaga nam rozwinąć swoje umiejętności oraz znaleźć potrzebne zasoby. Zmiana swoich ograniczających przekonań to wszystko, co musimy zrobić, aby zmienić swoje życie, gdyż świat zewnętrzny zawsze jest odbiciem wewnętrznego świata. Stąd tak istotny jest cel życia.

Jak szukać swojego celu w życiu?

Zmierz się z wewnętrznym krytykiem

To on tworzy początkowy opór i wszechogarniający strach przed nieznanym. Aby zwalczyć wewnętrzny głos, musimy najpierw zdać sobie sprawę, że on istnieje. Gdy zaczynamy zwracać uwagę na swoje myśli, tracą one kontrolę nad nami. Zaczynamy widzieć rozdzielność myśli od osoby i rozumiemy, że myśli pojawiają się i znikają. Kiedy dostrzeżemy myśli przeciwne działaniu, weźmy głęboki oddech i spójrzmy na nie, działając mimo to. To zaś nauczy nas odwagi i poprawi stan naszego zdrowia psychicznego.

Odkryjmy co nas pasjonuje

W tym celu musimy zauważyć rzeczy, na które czekamy. Jeśli ekscytuje nas rodzinny wyjazd, to naszą pasją mogą być podróże. To rozpoznanie przybliża nas do istoty pasji. Później powinniśmy też zgłębić dlaczego pasjonują nas podróże. Skoncentrujmy się na konkretnych działaniach, które przynoszą nam radość i zadowolenie.

Sens życia – Podsumowanie:

Odkrywanie swojego celu w życiu i tego, dlaczego powinniśmy żyć, jest o tyle istotne, że daje nam możliwość życia pełnią. Zaś przejawy życzliwości, hojności, wdzięczności i miłości są podstawowymi działaniami w życiu z celem. Jeśli umiemy się na tych przejawach skupić, będziemy mogli żyć celowym życiem. A to z kolei nas uszczęśliwi. A im więcej robimy dla innych, tym nasze życie jest szczęśliwsze.

Życie zgodnie ze swoimi priorytetami wymaga pewności siebie. Jest to szczególnie ważne, jeśli nasze priorytety różnią się od innych. Musimy dowiedzieć się, co jest dla nas najważniejsze i jakie są wszystkie fałszywe cele, do których obecnie dążymy. Zmęczenie jest wyraźnym sygnałem umysłu, ciała i serca, że ​​ta aktywność, którą dokonujemy, wcale nie jest dla nas dobra.

Uczenie się jak znaleźć swój cel w życiu, to podróż na całe życie, ale kiedy cel lub cele zostaną odkryte, nasze życie otworzy się przed nami w sposób nieprawdopodobny, a wręcz niemożliwy. Doświadczymy wówczas nowych głębi możliwości, a nasze oczy i umysł otworzą się na wszystko wokół nas. Znalezienie celu polega na zwróceniu się w stronę swoich myśli i wskoczeniu w ich środek.

PS. Wśród miliardów ludzi na Ziemi nie ma nikogo, kto urodził by się bezcelowo. – August Witti

________
#SensZycia

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry