Jak zwiększyć swoją samoświadomość

Jak zwiększyć swoją samoświadomość

w kwantowo/świadomie

Jak zwiększyć swoją samoświadomość? Nasza samoświadomość to zdolność do widzenia siebie wyraźnie i obiektywnie poprzez refleksję i introspekcję. Samoświadomości opiera się na idei, że nie jesteśmy swoimi myślami, ale bytem obserwującym nasze myśli. Zatem jesteśmy myślicielami, oddzielnymi i niezależnymi od swoich myśli. Zastanawiamy się, czy myślimy, czujemy się i działamy tak jak powinniśmy, czy przestrzegamy naszych standardów i wartości. Robimy to codziennie, stosując własne standardy jako sposób oceny słuszności naszych myśli i zachowań.

Jak zwiększyć swoją samoświadomośćJak zwiększyć swoją samoświadomość?

W ten sposób ćwiczymy samokontrolę, ponieważ oceniamy i określamy, czy dokonujemy właściwych wyborów, aby osiągnąć nasze założone cele. Gdy znajdujemy rozbieżność, mamy dwie opcje: dążyć do zmniejszenia rozbieżności lub całkowite jej uniknięcie. Jeśli uważamy, że możemy poprawić nasze dostosowanie do naszych standardów podejmujemy działania. A im wolniejszy będzie postęp, tym mniej prawdopodobne jest, że podejmiemy wysiłki w celu dostosowania. Mamy pewną kontrolę nad naszymi standardami i możemy je zmienić.

Samoświadomość pozwala nam patrzeć na sprawy z perspektywy innych, ćwiczyć samokontrolę, pracować twórczo i produktywnie oraz doświadczać dumy z siebie i naszej pracy, a także z ogólnej samooceny. Samoświadomość prowadzi do lepszego podejmowania decyzji, a tym samym zwiększa naszą pewność siebie i dobre samopoczucie. Istnieje wiele sposobów budowania i ćwiczenia samoświadomości. Oto kilka podpowiedzi.

Uważność i medytacja:

Uważność odnosi się do bycia obecnym w danym momencie /tu i teraz/ i zwracania uwagi na siebie i swoje otoczenie, zamiast zagubienia się w myślach, rozmyślaniach i marzeniach. Medytacja to praktyka skupiania uwagi na jednej rzeczy – takiej jak np. oddech, mantra lub uczucie – i zgoda na dryfowanie myśli, a nie ich trzymanie. Ćwiczenia oddechowe, medytacja oddechem ma jeszcze wiele zalet, a mianowicie oczyszcza, dotlenia, spala, uspakaja.

Joga:

Joga to praktyka zarazem fizyczna /ćwiczenia/, jak i umysłowa. W trakcie ćwiczeń, gdy ciało się rozciąga, zgina i wygina, umysł uczy się dyscypliny, samoakceptacji i świadomości. Człowiek stajecie się świadomi swojego ciała i wszystkich związanych z nim uczuć. Staje się bardziej świadomi swojego umysłu i pojawiających się myśli. A świadomość myśli pozwala je porzucić, bądź przestać w nie wierzyć.

Refleksja:

Autorefleksja to przemyślenie swoich myśli, uczuć, zachowań, aby porównać je ze swoimi standardami. Nasze emocje nie zezwalają na automatyczne porównanie, bo uwalniają dosyć często myśli, uczucia, zachowania. Refleksja jest więc po to, aby zanalizować i ewentualnie je poprawić, naprawić, załagodzić, aby były w pełni nasze.

Zapiski:

Zaletą zapisywania jest to, że pozwala na identyfikację, wyjaśnienia i zaakceptowanie swoich myśli, uczuć i zachowań. Pomagają nam odkryć w sobie wszystko, bo mają trwały zapis na papierze. Zapisywanie myśli i uczuć pomaga nam stać się bardziej świadomym i uważnym. Pomagają także dążyć do celu.

Jak zwiększyć swoją samoświadomość? – Podsumowanie:

Samoświadomość to potężne narzędzie, praktykowane od wieków, regularnie, przez ludzi otwartych. Przynosi korzyści każdemu, kto zechce się nią zająć, ale największe korzyści przynosi światu. Samoświadomości powinna być w standardzie rozwoju człowieka, jako najwyższy priorytet. Ci, którzy poznają swoje procesy myślowe i wzorce, są w stanie lepiej je przystosować i ulepszyć, będąc świadomymi swoich procesów i wzorców. Samoświadomość to inteligencja emocjonalna i można ją zdefiniować jako skupisko umiejętności, które pozwalają nam rozpoznawać i regulować emocje w nas samych i innych.

PS. Praca zawsze popłaca, ale świadomość uszczęśliwia. – August Witti