Jak żyć w nowych czasach

Jak żyć w nowych czasach?

w pomysłowo/prawdziwie/tradycyjnie

Jak żyć w nowych czasach? Otóż troszkę rzeczywistość się nam zawężyła i bardzo dobrze. Można oczywiście tragizować, że izolacja, że brak pracy, że zaraza i siać panikę. Ale można też dostrzec w tym co wokół szansę na rozwój i wreszcie realne podejście do tematu. Otóż moim zdaniem kończy się era państwowości, systemu i marnotrawstwa, a zaczyna era samostanowienia, małych społeczności lokalnych i co tu dużo mówić anarchii. Tak dokładnie anarchii. Gdyż anarchią jest wszystko w naszym życiu do momentu podatków, praw i obowiązków, zakazów i nakazów.

Jak żyć w nowych czasach

Jak żyć w nowych czasach?

Ale kto zabroni nam żyć na naszej ziemi, kto zabroni współdziałać, dogadywać się, współpracować, szanować się i wspomagać – nikt. Zatem należało by do zaistniałego zagadnienia podejść w ten sposób. Skoro świat daje nam do zrozumienia, że wszystkie umowy międzypaństwowe, międzynarodowe i nawet wewnątrz kraju między województwami, ba nawet miastami, o dupę roztrzaś, zatem trzeba się trzymać w mniejszych grupach, mniejszym gronie i dbać o jak to się mówi swoich, no bo żyć gdzieś trzeba. A głupio tak jakoś srać do swego gniazda, zatem cóż nam pozostało – współpraca.

Państwowość jest sparaliżowana i upada, a wraz z nią upada system. Upadają więzy, upada tzw. socjal i gołym okiem widać, kto jest zaopiekowany, a kto nie, a przecież obywatelami jesteśmy wszyscy. Otóż nie. Nie jesteśmy już obywatelami lecz suwerenami.

Określa to KONSTYTUCJA w art.4:

  1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
  2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

Jak żyć w nowych czasach? – Rozważania:

Czyli Naród, jako suweren władzy w Polsce sprawuje ją przez swoich przedstawicieli, którym powierzył to zadanie w wyborach powszechnych. Przedstawiciele Narodu władzę objęli a jedynym obszarem ograniczającym zakres jej wykonywania jest Konstytucja, którą ustanowił Naród w bezpośrednim swoim najwyższym akcie decyzyjnym, czyli referendum konstytucyjnym. Tyle mówi prawo. Zatem to nikt inny jak naród decyduje. Zatem decydujmy, co dla nas ważniejsze. Czy pseudo państwowość, czy na przykład jakaś nowa forma, mniejszych części i podziałów, gdzie władza zostanie zdecentralizowana i faktycznie trafi w nasze ręce.

A my już sobie poradzimy. Jak? Otóż, każdy ma coś do zaproponowania, abstrahując od rozdmuchanej paniki i kłamstwa medialnego. Aby rozwiać wątpliwości stawiasz sobie sam pytanie – „czy jestem zarażony?” – „czy znam zarażonych?” – „czy wiem, że ktoś ze znajomych umarł na tegoż wirusa?” i „czy wierzę w to co słyszę?”, bo to co widzę jest objawem paniki i niczym nieuzasadnionego strachu. Jeśli odpowiedź to NIE, daj sobie spokój z niedorzecznościami i otwórz się na ludzi. Napisz co umiesz na drzwiach, co możesz od siebie zaproponować, w czym pomóc i działaj.

Jak żyć w nowych czasach? – Podsumowanie:

Zmienia się forma świata, zmienia się forma życia, zmieniają się prawa i obyczaje, bo to jest ewolucja i tak się dzieję, że odchodzi stare, a przychodzi nowe. Nie płacz, że źle, weź się do roboty, a jeśli jej nie masz to zadbaj o porządek wokół siebie. Tak żebyś nie miał na co narzekać. Spełnia się właśnie największe przesłanie świadomości, a mianowicie „jesteś tylko ty, tu i teraz”. Zatem nie patrz na „ktosia”, nie czekaj na czyjąś decyzję, działaj już dzisiaj, bo jutro bez działania umrzesz. Po prostu. A głupio tak umierać za nic. Lepiej żyć, działać, tworzyć i się dogadywać, bo i weselej i bezpieczniej.

Zaproponuj swoje usługi, ogłoś swoją ofertę, zajmij się pomocą i współdziałaniem, a nie zginiesz. Zginiesz sam, bez ludzi i bez normalnych relacji z nimi. Nie wszystko opiera się na pieniądzu, nie zawsze trzeba już zyskać, bo zyskać można z czasem, z dumą, bez proszenia, robiąc to co się umie, bądź lubi. Od tak. Wystarczy wyjść z ofertą. Narzędzi informacyjnych mamy w bród. Zapotrzebowanie na wszystko jest obłędne. Tylko powiedz o tym co robisz, kim jesteś, czym się zajmujesz, albo idź sprzedaj to co masz do zaoferowania. Wielu kupi, będzie kupować i będzie za to wdzięcznych. Anarchia to działania oddolne, twoja praca, a nie ściema systemu.

PS. Jeszcze się taki nie urodził, coby wszystkim dogodził.