Najtrudniej poznać samego siebie

Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy? Co tak naprawdę odczuwamy? A tak w ogóle to …

jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?Bycie Polakiem to posługiwanie się wspólnym językiem, to kultura, tradycja i duma. To szacunek i troska o przodków, zwłaszcza tych, którzy walczyli za nasz wolny kraj. Być Polakiem to patriotyzm na co dzień, dbałość o język, o kulturę, życzliwość wobec Polaków i szacunek dla polskiego prawa. Obowiązkiem Polaka jest znajomość hymnu, kultury, tradycji i historii Polski. Duma z bycia Polakiem wynika ze zrozumienia naszej historii i absolutnego pod każdym względem braku kompleksów narodowych.

Bycie Polakiem to absolutnie nie równanie w dół do zdemoralizowanej już klasy politycznej. To nie naśladownictwo pseudo idoli, celebrytów i establishmentu, którzy swoim zachowaniem, brakiem kultury i niedostatkiem inteligencji bredzą co im ślina na język przyniesie. To nie naśladownictwo postkomunistycznego kombinowania, co krótko można nazwać złodziejstwem, ale zasady, morale, duma i honor. Bycie Polakiem to czerpanie z najlepszych wzorców naszej współczesnej kultury, świadomość i historii, jako tysiącletnia państwowość i kilka tysięcy lat tradycji. Polska państwowość jest starsza od większości państw na świecie, nie mamy się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie.

Fakt, że jako pierwsi w Europie mieliśmy konstytucję jest nobilitujący. Nasza historia, jak się okazuje, sięga głębiej niż do tej pory sądzono i pisano, a jednocześnie wzmianki o Lechitach, Polanach i Polakach okazują się być obecne wszędzie na świecie. To sprawia, że bycie Polakiem to duma, zaszczyt i radość niezmierna. A jednocześnie w żadnym stopniu nas to nie ogranicza, ani też spowalnia. Mamy osiągnięcia, mamy wiedzę i doświadczenia, mamy potęgę intelektualną i moralną. Czas najwyższy mieć władze godne narodu polskiego, szczere w intencjach i działaniu. Czas wrócić do praw demokratycznych, do zmian konstytucyjnych sprzed okresu zniewolenia rosyjskiego. Czas na demokrację bezpośrednią.

PS. Ja jestem Polak, a Polak jest wariat, a wariat to lepszy gość (…).

______
#Polak

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo

Wolność w Polsce

System w naszym kraju jest zdemoralizowany i zdegenerowany, a polityka jest passé. Zupełnie stracił

Bździoch esbecji

Codziennie w mediach Schetyna, Petru, Kalisz, Giertych i inni wylewają wiadra pomyj.
Translate »
idź do góry