Najtrudniej poznać samego siebie

Jeszcze raz o depresji

Jeszcze raz o depresji

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Jeszcze raz o depresji, tym razem w aspekcie „totalnej biologii”.

Jeszcze raz o depresji

Jeszcze raz o depresji

Depresja to jedna z najpotężniejszych „chorób śmiertelnych” jakie znam. I niestety wszechobecna w dzisiejszym świecie. To najbardziej kosztowna z chorób cywilizacyjnych. Oczywiście koszty ponosi depresant i całe jego otoczenie. A tak naprawdę depresja jako jednostka chorobowa /choroba/ nie istnieje. Nie ma czegoś takiego. Depresja to silny spadek poczucia własnej wartości + poczucie winy. To główna przyczyna i zasadniczo wystarczy ją rozpoznać i przepracować.

Pisałem już kilkakrotnie o oleju CBD, który łagodzi i „leczy” depresję. Można też korzystać z marihuany, bo to zioło daje naprawdę dobre rezultaty i pozbywa nas depresji natychmiastowo, acz nie trwale. Skorzystać ze świętych roślin /grzybów/, które depresję załatwiają na cacy i raz na zawsze. Można też podejść do tematu rozumowo. Depresja jak każda choroba w swoim podłożu ma nieprzepracowany konflikt. W tym wypadku to konflikt terytorialny. Ogólnie to konflikt utraty terytorium, znakowania terytorium lub spór o terytorium lub w jego obrębie.

Obniżone poczucie własnej wartości, porównywanie się z innymi przejawia się następującymi pytaniami. „Czy spełniam w życiu oczekiwania np. swoich rodziców, małżonka, dzieci, itd?”. „Jestem dostatecznie dobry w zajmowanym statusie rodzinnym?”. „Czy zrobiłem wystarczająco dużo w stosunku do /osoba z rodziny/?”. Generalnie depresja to atak na samego siebie. Poczucie winy jest głównym programem, na którym opiera się depresja. „Mea culpa” – „moja wina”. Głębokie przekonanie, iż tak jest w istocie to wyzwolenie programu depresji.

Jeszcze raz o depresji – Podsumowanie:

Depresja to najczęściej koło ratunkowe organizmu. Wbrew temu co mówią i na co ona wygląda, to ratunek dla nas samych. Jednakże jej kontynuacja i permanentność już nie. Terytorium, o którym mowa to: dom, rodzina, praca, szkoła, znajomi, środowisko, wszystko co można nazwać swoje, moje, nasze. Człowiek z reguły zostaje zmuszony do działania wbrew naturalnym odruchom np. uległość, obwinienie, ustąpienie, poddanie.

Pozbywa się naturalnych odruchów. W tym miejscu rodzi się konflikt i pojawia depresja. Tylko zrozumienie, rozpoznanie konfliktu i jego mentalne przepracowanie może dopomóc choremu, albo jak mówi pewna lekarka mojemu znajomemu – elektrowstrząsy, tylko one panu pomogą.

PS. Nie daję gotowych rozwiązań – zmuszam do myślenia.

________
#Depresja

najnowsze z oświecenie

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
100 zdań dla świadomych

100 zdań dla świadomych

100 zdań dla świadomych. Rozwój osobisty może oznaczać różne sprawy dla różnych
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Translate »
idź do góry