Najtrudniej poznać samego siebie

Jeżeli to Ty, to super

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Jeśli uważnie obserwujesz swoje emocje, odkrywasz, że w innych dostrzegasz nie czyjeś zachowanie, ale własne reakcje. Kiedy reagujesz na innych gniewem, winą, oporem, wycofaniem i dostrzegasz to, że to tylko Ty i Twoje reakcje, jesteś na najlepszej drodze do pozbycia się lęku, stresu, depresji.

Jeżeli to Ty, to super!

Jeżeli to Ty to superBolesne uczucia, samotność, ból serca, złamane serce i bezradność to nasze i tylko nasze uczucia, za które jesteśmy odpowiedzialni, bo wszystko jest w nas zanim zaobserwujemy to na zewnątrz /u innych/. Ale jesteśmy już dorośli i możemy nauczyć się radzić sobie z tymi bolesnymi uczuciami. Tym bardziej jeśli dostrzegamy, że wynikają one z nas samych. Zrozumienie i wzięcie odpowiedzialności za wszystko prowadzi nas wprost do spokoju i szczęścia.

Łatwo jest oskarżać innych za ich zachowania i napominać, trudniej pojąć, że to tylko nasze własne reakcje na ich zachowania. Zatem praca do wykonania nie jest w innych, ale w nas samych i to my zauważywszy to, chcemy się z tym rozprawić. Jeśli jesteś uważnym obserwatorem swoich uczuć, zauważysz, że gdy współczująco przyjmujesz swoje bolesne uczucia i bierzesz za nie odpowiedzialność, nie odczuwasz niepokoju, depresji, zestresowania lub nieszczęścia. Odchodzą one w niepamięć. Bo jesteś tylko Ty w swoim życiu.

Jeśli reagujesz gniewem na gniew innego człowieka, złością na złość, chamstwem na chamstwo, pobudzasz niskie emocje i odrzucasz dbałość o siebie poprzez intencję przebaczenia, uczenia się lub neutralność. Nie czujesz się wówczas bezpiecznie, w harmonii z samym sobą, w zgodzie. Wówczas reaguje Twoje zranione ego /małe ja/, próbując kontrolować wszystko wokoło. To jednak w żaden sposób nie zapewnia spokoju i pokoju wewnętrznego, a co za tym idzie – i na zewnątrz.

Zranione ego mami nas nieustannie, szukając wokoło winnych /winy drugiej osoby/. A przecież jesteś sam ze sobą w środku, nie ma nikogo innego, zatem kogo chcesz obwiniać? Przecież Twoje uczucia są w środku Ciebie i to Ty za nie odpowiadasz. Podobnie jak nikt za Ciebie nie przeżyje Twojego życia, nikt nie zrobi nic za Ciebie, tak nikt nie zmieni za Ciebie Twojego wnętrza. To możesz zrobić tylko TY. Zrób zatem. Weź na klatę i żyj i czuj się z tym dobrze, a nie winny, zły, smutny czy niedoceniony.

PS. Najefektowniejszą zemstą ludzi wyjątkowych jest przebaczenie.

__________
#Przebaczenie

ostatnie z kwantowo

ego

Jak działa ego?

Najpierw należy zaznaczyć, że dziecko rodzi się w stanie czystego umysłu, jaźni.
wiara

Wiara

Najbardziej poczytnym obecnie na tym blogu jest felieton “Katolik vs Chrześcijanin“. Spore
kot Schrödingera

Kot Schrödingera

Kto nie słyszał o kocie Schrödingera lub nieokreśloności Heisenberga? Może także o
rozwój osobisty

Rozwój osobisty

Mnoży się coraz więcej ludzi, którzy pretendują do miana guru, wróża, maga.
10 elementów szczęścia

10 elementów szczęścia

Szczęście jest emocją, spowodowaną doświadczeniami ocenianymi przez podmiot jako pozytywne. “Mieć szczęście” oznacza sprzyjający zbieg, splot okoliczności,
Translate »
idź do góry