Najtrudniej poznać samego siebie

Jeżeli to Ty

Jeżeli to Ty, to super

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Jeżeli to Ty to super. Jeśli uważnie obserwujesz swoje emocje, odkrywasz, że w innych dostrzegasz nie czyjeś zachowanie, ale własne reakcje. Kiedy reagujesz na innych gniewem, winą, oporem, wycofaniem i dostrzegasz to, że to tylko Ty i Twoje reakcje, jesteś na najlepszej drodze do pozbycia się lęku, stresu, depresji.

Jeżeli to Ty

Jeżeli to Ty

Bolesne uczucia, samotność, ból serca, złamane serce i bezradność to nasze i tylko nasze uczucia, za które jesteśmy odpowiedzialni, bo wszystko jest w nas zanim zaobserwujemy to na zewnątrz /u innych/. Ale jesteśmy już dorośli i możemy nauczyć się radzić sobie z tymi bolesnymi uczuciami. Tym bardziej jeśli dostrzegamy, że wynikają one z nas samych. Zrozumienie i wzięcie odpowiedzialności za wszystko prowadzi nas wprost do spokoju i szczęścia.

Łatwo jest oskarżać innych za ich zachowania i napominać, trudniej pojąć, że to tylko nasze własne reakcje na ich zachowania. Zatem praca do wykonania nie jest w innych. Ale w nas samych i to my zauważywszy to, chcemy się z tym rozprawić. Jeśli jesteś uważnym obserwatorem swoich uczuć, zauważysz, że gdy współczująco przyjmujesz swoje bolesne uczucia i bierzesz za nie odpowiedzialność. Nie odczuwasz niepokoju, depresji, zestresowania lub nieszczęścia. Odchodzą one w niepamięć. Bo jesteś tylko Ty w swoim życiu.

Jeśli reagujesz gniewem na gniew innego człowieka, złością na złość, chamstwem na chamstwo, pobudzasz niskie emocje i odrzucasz dbałość o siebie poprzez intencję przebaczenia, uczenia się lub neutralność. Nie czujesz się wówczas bezpiecznie, w harmonii z samym sobą, w zgodzie. Wówczas reaguje Twoje zranione ego /małe ja/, próbując kontrolować wszystko wokoło. To jednak w żaden sposób nie zapewnia spokoju i pokoju wewnętrznego, a co za tym idzie – i na zewnątrz.

Jeżeli to Ty – Podsumowanie:

Zranione ego mami nas nieustannie, szukając wokoło winnych /winy drugiej osoby/. A przecież jesteś sam ze sobą w środku, nie ma nikogo innego, zatem kogo chcesz obwiniać? Przecież Twoje uczucia są w środku Ciebie i to Ty za nie odpowiadasz. Podobnie jak nikt za Ciebie nie przeżyje Twojego życia. Nikt nie zrobi nic za Ciebie, tak nikt nie zmieni za Ciebie Twojego wnętrza. To możesz zrobić tylko TY. Zrób zatem. Weź na klatę i żyj i czuj się z tym dobrze, a nie winny, zły, smutny czy niedoceniony.

PS. Najefektowniejszą zemstą ludzi wyjątkowych jest przebaczenie. – August Witti

__________
#Przebaczenie

Hits: 492

najnowsze z oświecenie

Duchowość w nas

Duchowość w nas. Wszystko co w życiu robimy, wiemy, umiemy opiera się
Czym jest motywacja

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja? To stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą
Życie jest magiczne

Życie jest magiczne

To, że życie jest magiczne, wiem to od zawsze, od nowości. Najpierw
Czym jest szczęście

Czym jest szczęście

Czym jest szczęście? Źródło szczęścia jest w nas samych, dlatego zaczyna się
Translate »
idź do góry