Każdy powinien być mistrzem

Każdy powinien być mistrzem

w świadomie

Każdy powinien być mistrzem. Dlaczego powinieneś szukać w sobie mistrzostwa i nie być promowanym? Świat pracy zawsze poszukiwał ludzi, którzy mogą zapewnić wartość. Wartościowa osoba to taka, która umożliwia ludziom i organizacjom osiągnięcie pożądanego stanu. Bycie dostawcą wartości oznacza bycie najlepszym w tym, co robisz. A jedynym sposobem, aby być najlepszym w tym, co robisz, jest posiadanie niesamowitego poczucia samoświadomości i poznanie siebie od środka i na zewnątrz. Większość z nas nigdy nie szuka mistrzostwa w życiu osobistym lub zawodowym, ponieważ nie patrzy do wewnątrz. Dajemy się omamić naszym stresorom /telewizory, telefony, tablety i komputery/, a średni czas uwagi współczesnego człowieka to zaledwie osiem sekund. Tyle statystycznie umiemy skupić uwagę.

Każdy powinien być mistrzemKażdy powinien być mistrzem – Obserwacja:

W całej naszej historii, nigdy nie byliśmy tak niepewni. Obecnie stale szukamy potwierdzenia w postaci „polubień”, „serc”, udostępnień i retweetów. Ta niepewność i potrzeba ciągłej walidacji są zakorzenione w naszym życiu prywatnym, jak i zawodowym. Zaznaczamy pola, aby zabezpieczyć promocje, zamiast doskonalić swoje rzemiosło, aby osiągnąć sukces i rozgłos. A przecież bycie mistrzem przekłada się na wszystko, na całe nasze życie i doprawdy nie warto się zastanawiać, czy wdrażać mistrzostwo w sobie. Bo warto, a nawet trzeba.

Oto trzy powody, dla których powinieneś dążyć do mistrzostwa i nie być promowanym:

Każdy powinien być mistrzem – Uwaga!:

Nie daj się zaszufladkować. Żyjemy w epoce, gdzie aby osiągnąć mistrzostwo, należy być skupionym niszowo, ale zróżnicowanie i pewnym swoich umiejętności. To oznacza, że wymagane jest ciągłe doskonalenie się i rozwój. Oznacza nieustanne poszukiwanie nowych i lepszych sposobów robienia rzeczy. Mistrzostwo oznacza ulepszanie tego, co zrobili inni i zmianę status quo. Mistrzostwo oznacza także, że ​​osiągasz więcej niż inni w tych samych rolach społecznych. Pamiętaj, że wszystko już wymyślono, ty masz to tylko ulepszyć i bynajmniej nie musisz wynajdować koła, ale możesz je usprawniać.

Każdy powinien być mistrzem – Rozważania:

Mistrzostwo to pod wieloma względami styl i sposób życia. Mistrzostwo nie jest związane z naszymi aspiracjami zawodowymi ani z naszymi osobistymi celami życiowymi. Każdy kto szuka mistrzostwa, dąży do stania się najlepszą możliwą wersją siebie, najlepszą matką/ojcem, najlepszą żoną/mężem, najlepszym przyjacielem, najlepszym wolontariuszem, najlepszym pracownikiem, najlepszą córką/synem etc. To wymaga od każdego człowieka i każdej wykonywanej przez niego czynności 100% zaangażowania i uwagi. Działa to jak przypływ, który podnosi wszystkie statki wokół. Dążąc do mistrzostwa, dążysz siłą rzeczy do ulepszenia każdej dziedziny swojego życia, bo taka jest twoja potrzeba. To nie nakaz, nie zadanie i nie praca. To zabawa w tworzenie i tworzenie dla zabawy. Nie ma tu mowy o pracy, ale wszystko jest. Wszystko czego potrzeba mistrzowi – mistrz dostaje od świata. Musisz tylko zostać mistrzem.

Każdy powinien być mistrzem – Podsumowanie:

Mistrzowie to pewni siebie ludzie, żyjący w dobrostanie, zdrowiu i szczęściu. Zauważyłeś, jak ludzie sukcesu chodzą, rozmawiają i działają? Mają w sobie pewną widoczną energię. Dzieje się tak, ponieważ kiedy rozwijamy się jako jednostka, kiedy nasze życie się rozwija, kiedy doskonalimy nasze umiejętności, a nasza wiedza jest pogłębiana, jesteśmy po prostu szczęśliwsi i spełnieni, a szczęśliwsi żyją zdrowiej. Wiedza jest zatem kluczem do ekspansywnego życia. Gdy masz głębokie zrozumienie siebie i wybranej przez siebie dziedziny, twoje życie nie jest już podyktowane zewnętrzną walidacją, a przez to jesteś naturalnie bardziej pewny siebie. Mistrzem nikt nie rządzi i dyryguje, co najwyżej może skorzystać z wiedzy i jeśli mądry to korzysta. Nie ma sensu poszukiwać awansów w wyrobniczej pracy. Mistrzostwo załatwia wszystko. Gdy staniesz się mistrzem, będziesz bardziej wartościowy, a ludzie wokół ciebie i dla ciebie będą żyć bardziej wzbogaconym życiem.

PS. Żaden talent bez wiedzy, ani wiedza bez talentu, nie mogą stworzyć mistrza. – August Witti

______
#Mistrz

Tags: