Najtrudniej poznać samego siebie

Każdy żałuje tego samego

Każdy żałuje tego samego

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Każdy z nas żałuje na końcu swej drogi tego samego. Że za mało kochał, albo wcale, że nie odważył się zrobić tego, czy tamtego, że nie żył własnym życiem, nie realizował własnych planów, pomysłów i marzeń. Często realizujemy cudze marzenia i wizje, a swoich, tych najważniejszych w swoim życiu już nie. Dlaczego? Brak czasu – tłumaczymy. Ale nie ma czegoś takiego jak brak czasu, jest tylko brak chęci. Dlaczego więc brakuje nam chęci? Bo brakuje nam wiary w siebie, że dam radę, że mogę, że potrafię.

Każdy żałuje tego samegoKażdy żałuje tego samego – Obserwacja:

Nie dosyć, że sami się karamy, popadając w kolejne konflikty z samym sobą i chorując, to na dodatek nie żyjemy wcale własnym życiem, tylko nieustannym okłamywaniem siebie. Na co dzień obserwuję brak grzeczności, brak wdzięczności, brak miłości i na dodatek brak przewidywania, a w zasadzie brak myślenia. Nie chcemy i nie uczymy się na własnych błędach. Dlaczego? Bo nam się nie chce – po prostu! Wykręcamy się, unikamy, migamy, jutro, kiedyś. A kiedy? Nie wiem skąd się wziął model postępowania, chociaż nieprawda wiem. Wydaje się, że lepiej siedzieć tam, gdzie się jest, nawet jak jest się w czarnej dupie.

Zdaję sobie sprawę ze strachu, który nas ogarnia na samą myśl o czymś nowym, nieznanym, albo co trzeba zrobić. Ale czego tu się bać? Przecież ten cały strach to na ogół nasze wyobrażenia, nic poza. A to, że się nam nie chce, to ego się broni. Świadomość chce działać, chce doświadczać. chce kreować, a „my” ego, z tej czarnej dupy – nie i nie – nie wyjdę, będę tutaj trwał. Od razu przypomina mi się kawał o owsikach. Tata owsik z synkiem wychodzą z dupy, patrzą, przyroda – gościu się nago opala. Tato, tato – mówi mały owsiczek – jak tu pięknie, trawa zielona i drzewa. niebo niebieskie, dlaczego my w tej dupie. Tata – Bo to, synek, jest nasza ojczyzna.

Każdy żałuje tego samego – Podsumowanie:

I tam my w tej dupie trwamy, narzekamy, biadolimy i płaczemy. A nie lepiej się tak hurtem obudzić, wyrazić siebie, na wesoło, na swobodnie, z przytupem, tańcem i śpiewem, z wiarą w siebie. Co, nie chcesz? No chcesz!

A jak nam co na drodze stanie, to go gołymi stopami rozdepczemy i pójdziemy dalej, wesoło śpiewając.

PS. No to dalej do zabawy bierzmy się!

Tags:

najnowsze z filozoficznie

Jak zostać mistrzem?

Jak zostać mistrzem? Mistrz /czempion/ to osoba, która wykazuje zainteresowanie propagacją, wdrożeniem
Wyższa świadomość

Wyższa świadomość

Czym jest wyższa świadomość? Zastanówmy się i dokonajmy głębszego spojrzenia na tą
Jak żyć?

Jak żyć?

Jak żyć? Czas, który mamy tu na Ziemi jest ograniczony. Szkoda go
Translate »
idź do góry