Najtrudniej poznać samego siebie

Kłamstwo jest obłudne

Kłamstwo jest obłudne

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Kłamstwo jest obłudne. I aby je zrozumieć, należy najpierw zapoznać się z prawdą. A prawda jest własnością zdań, twierdzeń, przekonań lub myśli, które są wypowiadane w rozmowie, aby zgodzić się z faktami lub stwierdzić, co jest prawdą. Prawda jest celem wiary, a fałsz jest błędem. Ludzie potrzebują prawdy o świecie, aby żyć. Prawda jest bowiem istotna. Wiara w to, co nie jest prawdą, może nie dosyć, że zepsuć plany, to może kosztować okłamanego życie. Mówienie kłamstw może zaś skutkować karami prawnymi i społecznymi. I odwrotnie, dobrego naukowca, dobrego historyka, dobrego detektywa i dobrego człowieka charakteryzuje dążenie do prawdy. Czym więc jest prawda, że ​​konieczna jest dla naszej egzystencji?

Kłamstwo jest obłudneKłamstwo jest obłudne i na wskroś negatywne

W trudnych warunkach życia i w idealnych, zawsze obowiązuje prawda. Nie ma tam miejsca na konfabulacje, przeinaczenia, generalnie kłamstwo, ponieważ kłamstwa występują z jednego z dziewięciu  powodów i są patologiczne.

Powody kłamstw:

 1. Aby uniknąć kary
  Jest to najczęstsza przyczyna kłamstw. Należy też zauważyć, że nie ma znaczących różnic między kłamstwem opowiadanym w celu uniknięcia kary, a uczciwą pomyłką.
 2. Aby otrzymać nagrodę
  Nagrodę, której nie da się uzyskać w inny sposób. To drugi z motywów występujących zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Przykład – kłamstwa podczas rozmowy kwalifikacyjnej w celu zwiększenia szans na zatrudnienie.
 3. Aby chronić inną osobę przed karą
  Motywy nie zmieniają się wraz z zamiarem. Widzieliśmy nie raz, jak dzieje się to między współpracownikami, przyjaciółmi, rodziną, a nawet z nieznajomymi.
 4. Ochrona przed groźbą krzywdy fizycznej
  Różni się to od kary, ponieważ groźba wyrządzenia krzywdy nie dotyczy występku. Przykładem może być dziecko, które jest samo w domu i mówi nieznajomemu przy drzwiach, że jego ojciec śpi teraz i będzie później.
 5. Zdobyć podziw innych
  Kłamstwo w celu zwiększenia popularności ma różne formy, od drobnych kłamstewek, na zmianie osobowości kończąc.
 6. Aby uniknąć niezręcznej sytuacji
  To stwierdzenia, które odwracają uwagę, ale nie są w istocie prawdą. „Mam drugi telefon”, „Spieszę się”, „Ktoś idzie”.
 7. Aby uniknąć zakłopotania
  Okłamujemy, bo wstydzimy się prawdy. To zaś jest brakiem odpowiedzialności za swoje życie.
 8. Prywatność bez powiadamiania innych
  I nie było by to najgorsze, gdyby nie fakt, że inni – rodziny, znajomi, przyjaciele tęsknią i się martwią.
 9. Sprawowanie władzy nad innymi
  Znamy Hitlera, Stalina, Mao, ale taki jest każdy rząd, bo władza upaja. Nie dosyć, że wciąga, podnieca, wywyższa, to daje możliwości zarobkowe, nie zawsze uczciwe.

Kłamstwo jest obłudne – Podsumowanie:

Za mówieniem kłamstw kryją się konkretne motywy, które mieszczą się w jednej z powyższych dziewięciu kategorii. Reszta to trywialne oszustwa, kłamstwa mówione z grzeczności lub taktu. Jednak różnic żadnych nie ma, gdyż kłamstwo jest zawsze kłamstwem. A fakt, że na ogół ludzie nie lubią prawdy, nie obliguje nas do kłamstwa.

PS. Można wszystko powiedzieć, liczy się za to forma. – August Witti

 

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry