Najtrudniej poznać samego siebie

Kłamstwo, mataczenie, nielojalność

Kłamstwo, mataczenie, nielojalność

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Kłamstwo, mataczenie, nielojalność. W dzisiejszych czasach istotne ideały odeszły chwilowo do lamusa, uczciwość ludzka poszła gdzieś sobie. Wielu się wydaje, że można gadać byle co, kłamać, kombinować, mataczyć, a co gorsza być nielojalnym wobec tych co są blisko, pomagają i kochają. No niestety nie można. Żadna kara z rąk innych cię nie spotka, chyba że łamiesz prawo. Ale twój organizm, wraz z podświadomością i świadomością obojętnie nad tym nie przejdzie. To właśnie są konflikty, które budują lub co gorsza rujnują twoje zdrowie. A to można zaobserwować nie będąc wybitnie oświeconym lub wcale.

Kłamstwo, mataczenie, nielojalność

Kłamstwo, mataczenie, nielojalność

Totalna Biologia jako kontynuatorka odkryć dr. Hammera twierdzi, że przyczyną  chorób są odczucia podczas konfliktu biologicznego. Czym jest ten konflikt biologiczny? To przykre lub oszukańcze względem siebie zjawisko, które musi spełnić 5 warunków.

  • musi być dramatyczne – wystąpić muszą silne emocje,
  • musi być nagłe – nie jesteśmy na to przygotowani,
  • sytuację odczuwamy jako niedopuszczalną, nie do przyjęcia,
  • konflikt przeżywamy samotnie, nie rozmawiamy z nikim o odczuciach, chowamy je głęboko,
  • sytuacja jest bez wyjścia i wydawało by się nierozwiązywalna.

Kłamstwo – Rozważania:

Każdy z tych konfliktów wprowadza jedną zmianę, które następnie razem budują chorobę i osłabiają zdrowie. Zatem kłamstwa, mataczenie, nielojalność rujnują nasze zdrowie i psychikę. Jeśli trwamy przy tych warunkach, tak pozostaje. Nie przepracowujemy ich i nie zmieniamy, wówczas tworzą one poważny konflikt, który objawia się poważną chorobą i bywa, że śmiercią. Zatem można pokusić się o stwierdzenie, że osoba chora sama na siebie ściągnęła chorobę.

Wyodrębnione są w tym wypadku choroby tzw, genetyczne. Bo to nie nasz bezpośredni problem, a rodzinny lub związany z poprzednimi wcieleniami. Natomiast karma, którą zdało by można zakwalifikować do tej grupy, tworzy przyszłe doświadczenia. Zatem tak i tak każdy z nas jest odpowiedzialny za własne życie, cierpienie i szczęście, jakie sprowadza na siebie i na innych.

Kłamstwo, mataczenie, nielojalność – Podsumowanie:

W przypadku konfliktu biologicznego wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione. Wówczas mamy do czynienia właśnie z konfliktem biologicznym, a nasz mózg automatycznie tworzy zagrożenie i uruchamia program przetrwania, czyli de facto choroby. Co gorsza nasz mózg nie odróżnia rzeczywistości od fikcji i wyobrażeń. Choroba nie jest tutaj błędem biologicznym, ale przystosowaniem.

Często także nie potrzebuje ona ingerencji lekarza, ale rozwiązania konfliktu, przepracowania go, a bywa że i zadośćuczynienia i przeprosin. Gdyż tylko wówczas możemy poinformować swój mózg o zażegnaniu konfliktu. Na ogół ludzie nieświadomi wolą umrzeć. Stąd też coraz większa liczba zgonów zapoczątkowanych chorobą powstałą na wskutek kłamstwa.

PS. Przyroda nie jest mściwa, jest prawdziwa i nie rozumie kłamstwa, bo to ludzki zwyczaj. – August Witti 

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry