Komu portrecik?

Komu portrecik?

w artystycznie/topowo

Komu portrecik? Portret cyfrowy to coś co zasadniczo rzecz biorąc sam wymyśliłem, dając upust swoim talentom wrodzonym i wyuczonym. Przez długie lata studiów pasjonował mnie portret, najpierw rysowany, później malowany, następnie litograficzny, i tutaj poszedłem krok dalej, a mianowicie zespoliłem litografię z fotografią, co miało miano fotolitografii. W tamtych latach byłem jednym z nielicznych, którzy się tym zajmowali.

Komu portrecik?

Komu portrecik?

Technika poszła do przodu i ja wykonałem spory krok w przód. Obecnie mój warsztat portretowy to głównie komputer, nawet jak pewne elementy wykonuję ręcznie to i tak łączę całość w programie graficznym, tutaj też przetwarzam i tworzę / ę ą /. Fajne zajęcie i spora frajda. A że otworzyły się nowe możliwości, to przekładam to wszystko co stworzę, w dużych formatach, na płótno metodą fotograficzną. Suma sumarum mamy portret cyfrowy na płótnie, a raczej obraz pokojowy lub gabinetowy :D, ale cyfrowy. Zagmatwałem to? Chyba nie!

Projektuję na kompie, detale dodaję ręczne ale w sposób cyfrowy, robię zdjęcie na płótnie, a później już tradycyjne obijanie na ramie /naciąganie/ i gotowe. Często oprawiam także w sposób industrialny, prosta kątowa listwa drewniana, postarzona lub wybielona shabby chic, do tego narożniki metalowe w zależności od koncepcji malowane na czarno, biało, bądź złoto. W rezultacie powstaje ciekawa forma, zwłaszcza jak płótno dodatkowo zabezpieczę werniksem, można też poszaleć i postarzyć werniks tak żeby spękał :D. Efekt jest zdumiewający i przynajmniej mnie zachwyca. A w sumie to najważniejsze :D.

Komu portrecik? – Podsumowanie:

I tym sposobem nadal mogę spełniać się artystycznie i płodzić, płodzić, płodzić niczym moje kotki. A propos, portrety robię również zwierzakom, bywa że na zlecenie. Zainteresowanych zapraszam do zaglądania na stronę www.bitis.pl/?portrety_cyfrowe, podglądanie i przemyślenie, czy aby nie warto takiego portreciku sobie zażyczyć.

PS. Koniec i plomba, kto nie chwycił ten trąba.

_____________
#PortretCyfrowy