Najtrudniej poznać samego siebie

Konfiskata nielegalnie zdobytych majątków 1

Konfiskata nielegalnie zdobytych majątków

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Czekałem na to z utęsknieniem, a wraz ze mną wg. sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badawczy Pentor, aż 71 % Polaków, którzy opowiadają się za odbieraniem nielegalnie zdobytych majątków. Chodzi tutaj nie tylko o gangsterów, ale także ich rodziny i znajomych, którzy partycypowali w tym procederze. Na tapecie jest ustawa, w świetle której może wreszcie się odbyć rozszerzona …

konfiskata nielegalnie zdobytych majątków!

Konfiskata nielegalnie zdobytych majątkówPolityczni i biznesowi gangsterzy w krótkim czasie zdobyli w sposób nielegalny ogromne fortuny i mimo iż niejednokrotnie trafiali do więzienia, ich majątki pozostawały nietknięte, nadal pozostawali bogatymi ludźmi i stać było ich na najdroższych prawników. Po wyjściu wracali do procederu i mnożyli majątki, angażując w to coraz szersze kręgi podobnych sobie. Obecnie policja i prokuratura będzie miała za zadanie prześwietlać majątki przestępców i rozliczać z każdej nielegalnie zdobytej złotówki. Prześwietlone również zostaną rodziny i znajomi, jako potencjalne osoby trzecie, na które ów majątek mógł być przepisany. Aby uzyskać informacje na temat stanu majątkowego przestępców, prokuratorzy mogą korzystać z kont bankowych, ksiąg wieczystych, rejestrów spółek itd.

Z pomocą tych czynników, bandyci stracą swoje bezprawnie zagarnięte mienie, a co najważniejsze, przedsiębiorstwa i biznesy stworzone w oparciu o nielegalnie zdobyte źródła finansowe. To co do tej pory było codzienną praktyką i obowiązującym niepisanym prawem elit i świata przestępczego, stanie się naganne, nieetyczne i bezprawne. Przejrzystości w życiu publicznym, a co za tym idzie rozliczenia sprawców największych afer, korupcji, nielegalnej sprzedaży majątku narodowego po zaniżonych cenach, wykorzystanie pieniędzy publicznych do własnych interesów i dekomunizacja, jest największą zdobyczą obecnej polityki i rzeczywistości. Będzie to bolesna sankcja, przeciwko przestępczości zorganizowanej w każdej, nawet politycznej formie. Celem zasadniczym jest odcięcie przestępców od wielkiego kapitału, władzy i układu, który był do tej pory gwarancją posiadanych wpływów. Skutki tych działań odczuje całe społeczeństwo, bo oprócz tego, że Polska ma wreszcie szansę stać się krajem bezpiecznym i praworządnym, to środki, zakłady i majątki w ten sposób odzyskane zasilą budżet państwowy i zostaną wykorzystane społecznie, dla dobra ogółu. Brzmi to co najmniej jak demagogia, ale jest oczywistym nadejściem normalności i rozliczeniem zarówno czasów komunistycznych, jak i bardziej współczesnych antypolskich zachowań.

PS. I złodzieje chodzą czasem w aureoli. Wcale nie kradzionej.

________
#Bandyta

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Wiara przyrodzona 5

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo
Translate »
idź do góry