Najtrudniej poznać samego siebie

Koniec Dynamiki Newtona

Koniec Dynamiki Newtona

w innowacyjnie/motoryzacyjnie/topowo

Koniec Dynamiki Newtona. EmDrive Roger’a Shawyer’a, to cichy i niezwykle wydajny silnik „odrzutowy”, w którym mikrofale wytwarzają ciąg silnika. Brzmi co najmniej dziwnie, ale działa. Czy to prawdziwa rewolucja w lotach kosmicznych? A może urzeczywistnienie latających pojazdów?

Koniec Dynamiki Newtona

Koniec Dynamiki Newtona

Zgodnie z prawami fizyki newtonowskiej silnik ten nie ma prawa działać. Ostatnio to częste zjawisko w naszym ziemskim świecie :). Aby silnik odrzutowy działał poprawnie musi zostać spełniona trzecia zasada dynamiki Newtona. Ciąg silnika leci w jedną stronę, rakieta leci w drugą. Ale okazuje się, że trzecia zasada dynamiki Newtona jest ważna tylko w mechanice nierelatywistycznej.

Zacząć należy od faktu, że wszystkie przeprowadzone dotychczas eksperymenty potwierdzają działanie EM Drive. Mało tego EM Drive wykorzystuje fale elektromagnetyczne jako „paliwo”, które podawane jest do wnęki rezonansowej. Promieniowanie mikrofalowe we wnęce o kształcie stożka odbija się od ścianek i powoduje, że cała wnęka porusza się szpiczastym końcem stożka do przodu. Ale silnik nie wyrzuca nic z tyłu.

Zmiany konstrukcyjne następują jedne po drugich, a celem jest zmniejszenie kosztów produkcji napędu EM Drive. Znaczne uproszczenie budowy i wygenerowanie większego ciągu. Co to oznacza? Ano, że przy pomocy EM Drive, statki kosmiczne przewiozą „nas” na Księżyc w ciągu kilku godzin, a na Marsa zaś w 24 godziny.

Amerykański Instytut Aeronautyki i Astronautyki (AIAA) potwierdza, że otrzymał od naukowców z laboratorium Eagleworks (NASA) pracę dotyczącą badań nad EM Drive. Praca ta zostanie opublikowana już w grudniu 2016 roku. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli konstruktorów, to wymiana rezonatora na nadprzewodnik pozwoli stworzyć ciąg o wartości 3 ton po przyłożeniu jedynie 1 kW mocy! Dalekie loty kosmiczne będą w zasięgu ręki, ale i tutaj na Ziemi latające pojazdy staną się rzeczywistością!

PS. Co to się porobiło pani Malinowska, ludziska latają jak ptaki! A określenie „lecę błyskiem ciupagi” nabiera innego sensu :).

________
#EmDrive

najnowsze z innowacyjnie

Grawitacyjny magazyn energii

Grawitacyjny magazyn energii. Głównym aspektem systemu /polityki/ jest minimalizacja wykorzystania paliw kopalnych
Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi, czyli spójność jest dosyć dużym naukowym zagadnieniem. Dotyczy wzajemnego powiązania
Świat jest hologramem

Świat jest hologramem

Świat jest hologramem. Odwieczne pytanie „Skąd pochodzimy – dokąd zmierzamy” wydaje się
Translate »
idź do góry
Skip to content