Najtrudniej poznać samego siebie

koniec dyskryminacji narkotyków

Czyżby koniec dyskryminacji narkotyków

w prawdziwie/topowo/zdrowotnie

Czyżby koniec dyskryminacji narkotyków. Rośnie ogólnoświatowe poparcie dla dekryminalizacji narkotyków. Chodzi tutaj o eliminację sankcji karnych za używanie narkotyków i ich posiadanie. Wiodące grupy zajmujące się medycyną, ochroną zdrowia publicznego i prawami człowieka poparły projekt. Za dekryminalizacją narkotyków opowiadają się: Międzynarodowy Czerwony Krzyż, Amerykańskie Stowarzyszenie Zdrowia Publicznego, Unia Wolności Obywatelskich USA, NAACP i Latino Justice.

koniec dyskryminacji narkotyków

Czyżby koniec dyskryminacji narkotyków?

Organizacji Narodów Zjednoczonych ma nadal przestarzałe podejście do narkotyków, pomimo silnych sprzeciwów wielu krajów. Natomiast Sekretarz Generalny ONZ António Guterres, wezwał do “zapobiegania i leczenia”, także w temacie narkotyków. Podejście do zdrowia oparte na profilaktyce i leczeniu narkotykami może przynieść pozytywne rezultaty.

Sam Guterres przyczynił się do dekryminalizacji narkotyków w Portugalii. W związku z wprowadzeniem tego prawa w Portugalii ilość zgonów na wskutek śmierci spowodowanych zażywaniem narkotyków spadła do jednej z najniższych w Europie. Zmniejszyło się także rozpowszechnienie HIV.

Również pozytywna opinia publiczna o dekryminalizacji stale rośnie, ponieważ szkody w zakresie kryminalizacji narkotyków stają się bardziej widoczne, a skala ich nieustannie rośnie. W związku z tym faktem większość państw popiera zakończenie aresztowań związanych z narkotykami i ich posiadaniem. Dekryminalizacja narkotyków polega nie tylko na redukcji liczby osadzonych przez system wymiaru sprawiedliwości w związku z narkotykami, ale także wstrzymaniu ścigania i dalszych postępowań, a także znacząco poprawi zdrowie publiczne. Zmniejszy to piętno społeczne osób, które używają narkotyków zarówno ze względów zdrowotnych, jak i doraźnie.

Dekryminalizacja narkotyków jest racjonalną i finansową polityką zakorzenioną w zdrowiu i prawach człowieka. Wszelkie działania związane z egzekwowaniem tego zakazu, stosowane na całym świecie, mają obecnie niepodważalny moralny i naukowy nakaz, aby to zakończyć. Prawo związane z kryminalizacją narkotyków należy zmienić, a same narkotyki zalegalizować. Ogrom badań naukowych wskazuje na pożyteczne stosowanie zdrowotne narkotyków. Ponadto w dobie zmian zachodzących na naszej planecie i zwiększenia świadomości społecznej, specyfiki powiększające świadomość muszą być inaczej, łagodniej traktowane.

PS. Co Wy na to, bo ja, jak na lato.

________
#Narkotyki

najnowsze z prawdziwie

Medycyna chińska

Medycyna chińska

Tradycyjna medycyna chińska (TCM) powstała w starożytnych Chinach i ewoluowała przez tysiące
Jak zacząć działać

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać? Z racji tego, że człowiek podąża, potrzebą ludka jest
Człowiek podąża

Człowiek podąża

Człowiek podąża przed siebie przez całe życie. Wszyscy mamy życie zewnętrzne i
Translate »
idź do góry