felietony ześwirowanego bufona

koniec dyskryminacji narkotyków

Czyżby koniec dyskryminacji narkotyków?

w prawdziwie/topowo/zdrowotnie

Rośnie ogólnoświatowe poparcie dla dekryminalizacji narkotyków. Chodzi tutaj o eliminację sankcji karnych za używanie narkotyków i ich posiadanie. Wiodące grupy zajmujące się medycyną, ochroną zdrowia publicznego i prawami człowieka poparły projekt. Za dekryminalizacją narkotyków opowiadają się: Międzynarodowy Czerwony Krzyż, Amerykańskie Stowarzyszenie Zdrowia Publicznego, Unia Wolności Obywatelskich USA, NAACP i Latino Justice.

Czyżby koniec dyskryminacji narkotyków?

koniec dyskryminacji narkotykówOrganizacji Narodów Zjednoczonych ma nadal przestarzałe podejście do narkotyków, pomimo silnych sprzeciwów wielu krajów. Natomiast Sekretarz Generalny ONZ António Guterres, wezwał do „zapobiegania i leczenia”, także w temacie narkotyków. Podejście do zdrowia oparte na profilaktyce i leczeniu narkotykami może przynieść pozytywne rezultaty. Sam Guterres przyczynił się do dekryminalizacji narkotyków w Portugalii. W związku z wprowadzeniem tego prawa w Portugalii ilość zgonów na wskutek śmierci spowodowanych zażywaniem narkotyków spadła do jednej z najniższych w Europie. Zmniejszyło się także rozpowszechnienie HIV.

Również pozytywna opinia publiczna o dekryminalizacji stale rośnie, ponieważ szkody w zakresie kryminalizacji narkotyków stają się bardziej widoczne, a skala ich nieustannie rośnie. W związku z tym faktem większość państw popiera zakończenie aresztowań związanych z narkotykami i ich posiadaniem. Dekryminalizacja narkotyków polega nie tylko na redukcji liczby osadzonych przez system wymiaru sprawiedliwości w związku z narkotykami, ale także wstrzymaniu ścigania i dalszych postępowań, a także znacząco poprawi zdrowie publiczne. Zmniejszy to piętno społeczne osób, które używają narkotyków zarówno ze względów zdrowotnych, jak i doraźnie.

Dekryminalizacja narkotyków jest racjonalną i finansową polityką zakorzenioną w zdrowiu i prawach człowieka. Wszelkie działania związane z egzekwowaniem tego zakazu, stosowane na całym świecie, mają obecnie niepodważalny moralny i naukowy nakaz, aby to zakończyć. Prawo związane z kryminalizacją narkotyków należy zmienić, a same narkotyki zalegalizować. Ogrom badań naukowych wskazuje na pożyteczne stosowanie zdrowotne narkotyków. Ponadto w dobie zmian zachodzących na naszej planecie i zwiększenia świadomości społecznej, specyfiki powiększające świadomość muszą być inaczej, łagodniej traktowane.

PS. Co Wy na to, bo ja, jak na lato.

________
#Narkotyki

ostatnie z prawdziwie

Strach obezwładnia

Strach jest mechanizmem przetrwania, który ma nas chronić. Fałszywy strach, pojawiający się zaraz
pętla obfitości

Pętla obfitości

Człowiek kształtuje świat wg własnych przekonań, które niestety w większości zostały mu
bezwarunkowa miłość

Bezwarunkowa miłość

Z bezwarunkową miłością po raz pierwszy spotkałem się rozmawiając z moim obecnym
Co z tym rakiem?

Co z tym rakiem?

Tzw. rak to wzmożone działanie organizmu na wskutek konfliktów wewnętrznych. W zależności
idź do góry