Najtrudniej poznać samego siebie

Koniec uzależnienia

Koniec uzależnienia

w bez kategorii/oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Koniec uzależnienia. W kraju gdzie 12 procent społeczeństwa jest alkoholikami, gdzie na głowę przypada rocznie aż 12,5 litra czystego alkoholu, problem choroby alkoholowej jest dosyć poważny. Podejrzewam, że statystyki mogą być też znacznie zaniżone, bo tradycje pędzenia, warzenia i robienia alkoholu mamy ogromne, a spożycie traktowane nadal jest jak picie wody. Pod maską tolerancji i własnych słabości skrywamy nadzieję kiedy nadejdzie koniec.

Koniec uzależnienia

Koniec uzależnienia

I oto na horyzoncie, dzięki środowiskom i badaczom świętych roślin pojawiła się Ibogaina. Jest to wyciąg z krzewu Iboga (Tabernanthe Iboga), rosnącego w Afryce. Jest on najpotężniejszym psychodelikiem znanego nam świata i dostarcza najintensywniejszych doświadczeń życia, jak głoszą relację użytkowników. Substancja ta sama w sobie jest niezwykle łagodna dla organizmu. W żaden sposób nie można nazwać jej narkotykiem czy też dopalaczem.

Współczesnym piewcą Ibogainy jest Howard Lotsof, odkrywając ją w 1962; do końca życia w 2010 roku był jej propagatorem. Po nim byli także Eric Taub, który tym specyfikiem uleczył tysiące osób, a także Dimitri Mugianis, który przyczynił się do popularyzacji Ibogainy, tworząc filmy istruktażowe i popularyzujące programy TV. Krótka charakterystyka tej substancji.

Ta święta roślina pozwala na doświadczenie intensywnej, pouczającej podróży w głąb siebie i ponowne przeżycie poczęcia i narodzin. Wydawać by się mogło to wstrząsającym i przerażającym przeżyciem, ale konsekwencją tych doświadczeń jest wyzbycie się wszelkiego strachu, a w konsekwencji całkowite pozbycie się każdego nałogu w dowolnej jego formie.

Sesja ibogainowa trwa trzy dni. Pierwsze dwanaście godzin w łóżku, leżąc. To czas doświadczania swojego umysłu /głębokie myślenie/. Następne dwanaście godzin to powrót do rzeczywistości. Po 24 godzinach można już wstać, rozmawiać i jeść, przy występuje wysoka wrażliwość, symptom nowo narodzonego dziecka. Kolejny dzień niesie stabilizację i powrót do normalnej funkcjonalności życiowej. To czas na przemyślenia i zrozumienie. Ibogaina przyspiesza rozwoju świadomości. Doskonale sprawdza się jako czynnik psychoterapii, medytacji i kontemplacji.

Koniec uzależnienia – Podsumowanie:

Głównym jej działaniem w przypadku uzależnień jest całkowite ich wyzbycie. Definitywnie ulecza narkomanię i alkoholizm. Można pozbyć się z dnia na dzień!!! uzależnień od alkoholu, cracku, kokainy, metaamfetaminy, nikotyny i dowolnej innej substancji. Nie występują żadne symptomy odstawienne i abstynencji. Bywa, że po pewnym czasie pojawi się nawrót chorobowy, ale jeżeli nałogowiec zdoła w tym czasie zmienić życie i nawyki, to pozostanie wolnym od nałogu. Dla tych, którzy trwanie w bólu i cierpieniu uważają za swój życiowy cel, nie ma jednak żadnej nadziei.

Dla uwolnionych z nałogu pozostaje jeszcze kwestia powrotu do zdrowia i odbudowy komórek mózgowych, które poprzez nałóg zostały unicestwione. Tutaj doskonale radzi sobie marihuana, a jej łagodny charakter pozwala normalnie funkcjonować w realnym świecie. Co najwyżej będziemy mieć dobry humor i tryskać miłością, ale to przecież nic złego :).

PS. Uzależnienie staje się dla nas zastępczą tożsamością, która uwalnia nas od konieczności poszukiwania naszej tożsamości prawdziwej.

___________
#Uzaleznienia

najnowsze z bez kategorii

Sztuka uczy wyobraźni

Sztuka uczy wyobraźni

Sztuka uczy wyobraźni, tym samym daje wolność. Każdy rodzi się z wyobraźnią

Teoria rezonansowa

Teoria rezonansowa. Synchronizacja, harmonizacja, wibracje lub po prostu rezonans ma integralny związek
Tajemnica świadomości

Tajemnica świadomości

Tajemnica świadomości to wszystko, co jest potrzebne do rozwiązania trudnego problemu świadomości.
Fanatyzm religijny

Fanatyzm religijny

Fanatyzm religijny w dzisiejszych czasach jest widoczny na całym świecie. Europa nie
Translate »
idź do góry