Konkurs świadomości

Konkurs świadomości

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Konkurs świadomości. Usłyszałem ostatnio jak ktoś mówi do kogoś “jestem bardziej świadomy niż ty”. Co to w ogóle jest? Żaden z nich świadomy nie jest, gdyż albo jesteś świadomy, albo masz rację. Otóż to. Świadomość to indywidualna sprawa każdego z nas i wszystkiego zarazem. Wszystko jest świadome na tym świecie, gdyż ze świadomości powstało – “Bóg stworzył wszystko”. I nie ma konkursu świadomości, gdyż trudno w ogóle to ocenić. A o tym, czy ktokolwiek jest świadomy, stanowi on sam, jego życie, zdrowie, dobrostan i szczęście. Chociaż to też jest względne.

Konkurs świadomościKonkurs świadomości

Zatem drodzy rodacy i drogi ja. O tym czy jesteśmy świadomi świadczy nasze życie, a w zasadzie szczęśliwość i spokój. Świadomość kocha spokój, a pokój jest jej domeną. Jeśli ktokolwiek staje w szranki świadomości, ten jest całkowicie nieświadomy istoty świadomości, gdyż świadomość to wszystkość. Wszystko w naszym liniowym, trójwymiarowym i dualnym świecie jest świadome. A poza nim jest wiele takich światów, różniących się gęstością. Ba, te światy współistnieją w jednym miejscu, gdyż wszechświat, jakbyśmy na niego nie patrzyli, jest jeden. Bóg też jest jeden. To wszechrzecz doświadczeń.

I bynajmniej nie chodzi tutaj o zrozumienie świadomości, gdyż naszym rozumkiem jej nie pojmiemy. Warto też zauważyć, na marginesie oczywiście, że świadomość jest rodzaju żeńskiego. A jakże by inaczej, wszak facet dziecka nie spłodzi. A ta obecna wśród nas świadomość to życie. Jesteśmy wszyscy i wszystko jedną świadomością, która postanowiła doświadczać. Więc doświadczajmy i wyciągajmy wnioski. A nie jak nam wygodnie. Przełamujmy własne opory, przekraczajmy granice, nie tylko myśli, i żyjmy póki możemy, w pokoju.

Kiedyś wrócimy do macierzy i będzie nam bardzo przykro, że mimo iż wszystko wiemy, nic nie będziemy mogli zrobić. Teraz możemy, zatem róbmy, nie gadajmy. Cisza sprzyja świadomości. Stan bez myśli również. Sprzyja jej podejście niedualne, gdyż nie ma dobra, ani zła. Jest tylko bzdurna ocena, nieświadomych istot mówiących. Świadomość jest dla każdego jednakowa, bo sama jest jedna. Każdy ma dostęp do świadomości. Pytanie jeśli już musi paść, to “co z tym zrobi?”

Konkurs świadomości – Podsumowanie:

Jeden uczyni życie szczęśliwym, pełnym miłości, radości i poznania. Drugi spierdoli po swojemu wszystko równo, nawet nie zbliżając się do świadomości. Świadomość to miłość i pokój w jednym. To działanie na rzecz wszystkiego. To pozytywny rozwój pełen współczucia i miłości. A jeśli komuś wydaje się inaczej – to proszę bardzo. Nie ma to najmniejszego znaczenia, gdyż jesteśmy jako ludzie tylko ziarenkiem piasku. Ziarenko jak to ziarenko, samo nic nie może zrobić, ale wiele ziarenek to już kamień, szyba, kwarc, diament etc. Tym w istocie jesteśmy. Ważni dla siebie, nikim dla wszechświata. Ale razem?!

PS. Czym świadomość naprawdę jest? Jednością! – August Witti

________________
#KonkursSwiadomosci