Najtrudniej poznać samego siebie

Korzyści zdrowotne wody

Korzyści zdrowotne wody

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Korzyści zdrowotne wody. O wodzie pisałem już kilka razy, ale powracam do tematu, gdyż patrząc na siebie, widzę jak mało wody pijamy. A przecież mężczyzna powinien wypijać około czterech litrów wody dziennie, a kobieta trzy litry wody dziennie. Woda to podstawowa życiowa potrzeba, bez niej giniemy. Dlatego ważne jest codzienne picie wody w odpowiedniej ilości.

Korzyści zdrowotne wodyKorzyści zdrowotne wody

Bez odpowiedniej ilości wody nasze narządy pracują ciężej. Samo odwodnienie zaś ma wpływ na samopoczucie. Właściwe nawodnienie organizmu przynosi mu duże korzyści zdrowotne. Wodę można także programować, co dodatkowo zwiększa jej walory. Omówmy kilka z nich, a zasadniczo te najistotniejsze.

Właściwa regulacja temperatury

My ludzie pocimy się, aby się ochłodzić, a to wymaga dużej ilości wody w organizmie. Brak nawodnienia może spowodować przegrzanie, co w konsekwencji może doprowadzić do udaru cieplnego, a to jest dla organizmu niebezpieczne. Aby uniknąć udaru cieplnego, powinniśmy zawsze mieć przy sobie wodę. Gdy się nawodnimy, będziemy mieć więcej energii.

Utrata wagi

Odwodnienie i głód dają podobne objawy. Wielu z nas  sięga po coś do jedzenia, zamiast po wodę. To przyczynia się do odwodnienia i przybierania na wadze. Szklanka wody przed posiłkiem sprawia, że odczuwamy dłużej sytość.

Poprawa zdrowia

Gdy jesteśmy odwodnieni, nasza krew staje się gęsta. Serce zaczyna ciężej pracować, aby przepompować gęstszą krew. To zaś z czasem wyczerpuje serce i powoduje poważne uszkodzenia ciała. Gdy jesteśmy odpowiednio nawodnieni, nasze ciało dostarcza nam niezbędnych elektrolitów. To z kolei pozwala nam wykonywać forsowną aktywność fizyczną bez skurczów i bolesności. Pozwala nam to także szybciej się zregenerować.

Większy komfort w toalecie

Bez wystarczającej ilości wody nasze ciało nie może łatwo wydalać. To zaś prowadzi do kamieni nerkowych, zaparć i innych bolesnych problemów. Woda pomaga nam oczyścić nasze ciało bez zbędnego dyskomfortu.

Zdrowszy układ odpornościowy

Właściwe nawodnienie pozwala białym krwinkom bronić organizm. Woda pomaga organizmowi usuwać martwe tkanki, produkty przemiany materii i toksyny. Odpowiednie nawodnienie pozwala wyzdrowieć i pozbyć się zmęczenia.

Zwiększona energia

Gdy jesteśmy odwodnieni, nasze oczy, usta i skóra są suche. Często czujemy zmęczenie z braku nawodnienia. Jeśli po posiłku czujemy senność, należy wypić szklankę lub dwie wody.

PS. Picie odpowiedniej ilości wody jest jednym z siedmiu filarów zdrowia. – August Witti

___________________
#KorzysciZdrowotneWody

najnowsze z prawdziwie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.
Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy? Źródłem cierpienia jest przywiązanie. Wszyscy cierpią. To część ludzkiej kondycji.
Świadoma opinia

Świadoma opinia

Świadoma opinia. To, czego uczeń musi się nauczyć, jeśli w ogóle się
Translate »
idź do góry