Najtrudniej poznać samego siebie

Kot Schrödingera

Kot Schrödingera

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Kot Schrödingera. Kto nie słyszał o kocie Schrödingera lub nieokreśloności Heisenberga? Może także o kwantowym splątaniu. To zjawiska kwantowe, które próbują wyjaśnić świat w małej skali i w miarę prosty sposób. To najbardziej znany przykład.

Kot Schrödingera

Kot Schrödingera

Zgodnie z regułami tzw. interpretacji kopenhaskiej, do momentu przeprowadzenia pomiaru, tzn. stwierdzenia, co dzieje się z kotem zamkniętym w pudełku, jego stan jest nieokreślony. Kot jest jednocześnie żywy i martwy. Dopiero pomiar rozstrzygnie jego losy. Występowanie superpozycji stanów jest zjawiskiem powszechnym w świecie mikroskopowych obiektów.

Kwantowy efekt Zeno

Zacznijmy zatem od kota Schrödingera. W tym eksperymencie myślowym kot uwięziony jest w pudełku z materiałem radioaktywnym. Jeśli materiał rozpadnie się, promieniowanie uwolni trujący gaz, a kot zostanie otruty.

Dopóki jednak nie sprawdzimy w środku, zawartość pudełka, kot znajduje się w dwóch stanach jednocześnie. W jednym kot jest żywy, w drugim nastąpiło uwolnienie trucizny i kot jest martwy.

Ale jeśli subtelnie zaglądamy do pudełka tysiące razy na sekundę, możemy zmienić zachowanie zawartości. W zależności od sposobu, w jaki obserwujesz, możliwe jest opóźnienie rozpadu. To właśnie nazywamy kwantowym efektem Zeno /Zenona/ lub przyspieszeniem /efekt kwantowy anty-Zeno/.

Okazuje się, że efekty Zeno pojawiają się z powodu zakłóceń spowodowanych przez pomiar. Nawet wstrząsanie pudełkiem bez patrzenia do środka może wystarczyć aby je spowodować.

Neutrina

Kot Schrödingera jest przykładem jednej z dziwniejszych koncepcji fizyki kwantowej: superpozycji. Mówi się, że obiekty mogą istnieć w dwóch lub więcej stanach jednocześnie – podczas gdy kot, który jest zarówno żywy, jak i martwy, nie jest czymś, co można zobaczyć w rzeczywistości.

Opierając się na tym pomyśle, naukowcy wykazali, że upiorne cząstki zwane neutrinami mogą zostać uwięzione w dwóch lub więcej stanach jednocześnie, gdy podróżują przez setki kilometrów.

Neutrina są cząstkami subatomowymi, które ledwo oddziałują z materią (dziesięć bilionów przechodzi przez twoją rękę na sekundę) i mogą szybko oscylować między różnymi typami. Gdy poruszają się w przestrzeni, zaczynając jako jeden typ i przybywając do celu jako inny.

Badania wykazują, że w czasie podróży neutrina nie mają określonego typu – pozostają w stanie kryzysu tożsamości, wiele typów jednocześnie.

Podwójna próżnia

Czasami należy spojrzeć na wszechświat w wielkiej skali, aby uzyskać obraz w małej skali.

Powstała więc hipoteza, która z dnia na dzień nabiera prawdziwości, że ​​pusta przestrzeń – próżnia – wcale nie jest pusta. Jest to raczej przestrzeń pełna wirtualnych cząstek, które pojawiają się i znikają.

Normalnie zakładamy, że światło przepłynie przez próżnię bez zmian. Okazuje się jednak, że ekstremalne pola magnetyczne, podobnie jak te wokół gwiazdy neutronowej, mogą modyfikować właściwości tych wirtualnych cząstek w próżni i wpływać na polaryzację przechodzącego światła.

Kiedy światło dociera do teleskopów na Ziemi, możemy zobaczyć rezultat tego kwantowego efektu na poziomie makroskopowym. Czego to dowodzi? Otóż tego, że nie ma pustki we wszechświecie i na ziemi. Co tam zatem jest? Jak to nazwać? Bogiem?

Temperatura rośnie kwantowo

Przyzwyczailiśmy się do tego, że ciepło przepływa z gorących miejsc do zimnych, ogrzewając pomieszczenie lub obiekt równomiernie. Fizyka kwantowa twierdzi, że nie zawsze tak jest. Badania nad grafenem wykazały, że temperatura zachowuje się w dziwny sposób.

Elektrony przenoszące ciepło rozprzestrzeniają się falami, a te zmarszczki oznaczają, że niektóre miejsca w grafenie pozostają zimne, podczas gdy inne się nagrzewają.

Ten fenomenalny efekt, może być wykorzystywany do zastosowań w informatyce, medycynie i monitorowaniu środowiska. Sam fakt, że energie działają falowo, jest już zaskakujący.

Te i inne doświadczenia są już wykorzystywane w krajach tygrysach, takich jak Chiny, które zdecydowanie postawiły na mechanikę kwantową i świadomość. Nic bardziej zaskakującego nie mogło się wydarzyć.

Reasumując – Bóg istnieje, a dowodem jego istnienia są Neutrina. Świadomość jest wieczna, zatem tylko ciało umiera /zmienia postać/. Nic w przyrodzie nie ginie. I co najważniejsze, to obserwator ma wpływ na stan rzeczy.

PS. Cuda panie cuda.

najnowsze z kwantowo

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.
Świadomość jest magiczna

Świadomość jest magiczna

Świadomość jest magiczna. Abstrahując od relacji ciało-umysł, zwyczajność-niezwykłość, rozum-doświadczenie, a także materia-duch,
Translate »
idź do góry