Najtrudniej poznać samego siebie

Kreacja kościoła w kozim rogu

Kreacja kościoła w kozim rogu

w filozoficznie/polsko/prawdziwie

Wg naszej największej rodzimej instytucji tatuowanie się jest “samookaleczeniem otwierającym nasze ciało na złego ducha”. Jak widać już na pierwszy rzut oka, jest to kolejny schemacik zachowań i to wcale, a wcale nie trywialny, bo budujący rolę i wartość szatana. Wtryniają nam do naszych głów strach, obawy, niepewność, tylko po to, aby lepiej nami rozporządzać.

Kreacja kościoła w kozim rogu!

Kreacja kościoła w kozim roguKościół zachowuje się tak, jakby pozjadał wszystkie rozumy i straszy, zastrasza, odstrasza, a z drugiej strony wykonuje dziwną woltyżerkę zachowań, które zupełnie nie licują z tzw. Bogiem, tylko z właśnie szatanem. Gdańskie Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach sprawia swoim plakatem, że zamiast o sprawach doczesnych, “tu i teraz”, zaczynamy rozważać te poprzednie, albo późniejsze, co nie jest istotą życia, tylko śmietnikiem. Oczywiście internet zareagował natychmiastowo i już huczy od śmiechów, kpin i niedorzeczności.

Tatuaż to zdaniem “świętych grzeszników” pieczęć diabła. Usilnie chcą nam narzucić swoje myślenie, że to profanacja świątyni Ducha Świętego, jaką jest ludzkie ciało. Przypomina mi się doskonały film “Imię Róży” i dywagacje na temat śmiechu Chrystusa i idei franciszkańskiej “ubogiego kapłana”. Jak widać idea ta padła z błahych powodów wykwintności życia, zniewolenia wyznawców i wygody życia doczesnego. Stawiają nade wszystko pełną michę nad życie duchowe. Zatem jak zwykle.

Wg słów z plakatu, w tym przypadku już zaistniałego “zaznaczenia obecności szatana”, czyli tatuażu, pomoże spowiedź, usunięcie tatuażu oraz modlitwa kapłana, która jak zawsze ma swoją cenę i warunki. I na koniec lapsus. Otóż tylko te czynności zagwarantują nam, że cało wyjdziemy z objęć okrutnego szatana. Ciekawe – doprawdy ciekawe!

PS. Ar­mia, małżeństwo, kościół i bank: oto czte­rej Jeźdźcy Apokalipsy.

_______
#Tatuaz

najnowsze z filozoficznie

Strach a przebudzenie

Strach a przebudzenie

Strach a przebudzenie – pytanie: “Czy skoro wszystko mam porzucić, to ​​życie,
Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Jestem porażony

Jestem porażony

Jestem porażony, a mimo to zastanawiałem się, co tu napisać, bo wokół
Całe życie czekamy

Całe życie czekamy

Całe życie czekamy. Na co? Co to za koncepcja czekania? Skąd się
Translate »
idź do góry