Najtrudniej poznać samego siebie

Kreacja kościoła w kozim rogu

Kreacja kościoła w kozim rogu

w filozoficznie/polsko/prawdziwie

Wg naszej największej rodzimej instytucji tatuowanie się jest “samookaleczeniem otwierającym nasze ciało na złego ducha”. Jak widać już na pierwszy rzut oka, jest to kolejny schemacik zachowań i to wcale, a wcale nie trywialny, bo budujący rolę i wartość szatana. Wtryniają nam do naszych głów strach, obawy, niepewność, tylko po to, aby lepiej nami rozporządzać.

Kreacja kościoła w kozim rogu!

Kreacja kościoła w kozim roguKościół zachowuje się tak, jakby pozjadał wszystkie rozumy i straszy, zastrasza, odstrasza, a z drugiej strony wykonuje dziwną woltyżerkę zachowań, które zupełnie nie licują z tzw. Bogiem, tylko z właśnie szatanem. Gdańskie Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach sprawia swoim plakatem, że zamiast o sprawach doczesnych, “tu i teraz”, zaczynamy rozważać te poprzednie, albo późniejsze, co nie jest istotą życia, tylko śmietnikiem. Oczywiście internet zareagował natychmiastowo i już huczy od śmiechów, kpin i niedorzeczności.

Tatuaż to zdaniem “świętych grzeszników” pieczęć diabła. Usilnie chcą nam narzucić swoje myślenie, że to profanacja świątyni Ducha Świętego, jaką jest ludzkie ciało. Przypomina mi się doskonały film “Imię Róży” i dywagacje na temat śmiechu Chrystusa i idei franciszkańskiej “ubogiego kapłana”. Jak widać idea ta padła z błahych powodów wykwintności życia, zniewolenia wyznawców i wygody życia doczesnego. Stawiają nade wszystko pełną michę nad życie duchowe. Zatem jak zwykle.

Wg słów z plakatu, w tym przypadku już zaistniałego “zaznaczenia obecności szatana”, czyli tatuażu, pomoże spowiedź, usunięcie tatuażu oraz modlitwa kapłana, która jak zawsze ma swoją cenę i warunki. I na koniec lapsus. Otóż tylko te czynności zagwarantują nam, że cało wyjdziemy z objęć okrutnego szatana. Ciekawe – doprawdy ciekawe!

PS. Ar­mia, małżeństwo, kościół i bank: oto czte­rej Jeźdźcy Apokalipsy.

_______
#Tatuaz

ostatnie z filozoficznie

Czy pomagać ludziom

Czy pomagać ludziom

Czy pomagać ludziom, którzy nie radzą sobie z życiem? To dosyć istotne

Nic tu po mnie

Ludzie mają to do siebie, że ich umysł zawsze chce czegoś innego

Wdzięczność

Wdzięczność jest dobra dla naszego organizmu, bo zdrowy umysł to zdrowe ciało.
Nowe życie

Nowe życie

Dziś na kolację opowiadanie … Nowe życie! themesfreedownload
Translate »
idź do góry