Najtrudniej poznać samego siebie

Kres komorniczego skurwysyństwa 1

Kres komorniczego skurwysyństwa

w polsko/prawdziwie/topowo

Każdy, kto zetknął się z komornikiem sądowym, wie, że nie jest to miłe spotkanie, wręcz ohydne i bezduszne. Zastraszanie, zmuszanie, odbieranie narzędzi pracy, pojazdów, maszyn, blokady kont, blokady zarobków, stalking, pozbawianie ostatniej kromki chleba, etc., etc. Czemu ma to służyć, jak nie ubezwłasnowolnieniu i ograbieniu delikwenta? Tak jakby to obywatel chciał dobrowolnie wpaść w łapy takiego prześladowcy i nie płacił swoich długów. No przecież nie chce! W zdecydowanej większości to stan państwa i jego zaborcza polityka jest winna, a nie my kredytobiorcy, właściciele firm, rozwodnicy id. Chcemy, pragniemy, marzy nam się położyć …

kres komorniczego skurwysyństwa!

kres komorniczego skurwysyństwaI właśnie teraz, w tym roku, Ministerstwo Sprawiedliwości chce upaństwowić komorników sądowych. Mają oni być pracownikami sądów, nie zaś prywatną grabieżczą i łupieżczą firmą na usługach państwa, to sądy będą płaciły im pensję. A zarobione przez komornika pieniądze trafią do budżetu państwa, a nie do prywatnej kiesy ludzi dosyć często z poprzedniej epoki. Szkoda tylko, że nowe prawo ma wejść w życie od 2017 r. a nie od razu. Będą to zmiany dotyczące modelu egzekucji sądowej i statusu komornika, z Lucyfera na pracownika państwowego. Komornicy to obecnie hieny, destruktorzy i bezduszne indywidua, które niszczą wszystko na swojej drodze. W swojej “pracy”, a raczej grabieży, posuwają się do wielu nadużyć przy egzekucjach, na nieszczęście w świetle prawa. Zajmowanie majątków osób, które nie miały długów, a są sąsiadami lub spokrewnionymi, to już prawdziwe skurwysyństwo. A pobieranie opłat za przymusową eksmisję nawet gdy lokator sam się wyprowadzi, to czysty bandytyzm.

Po upaństwowieniu, komornik nie będzie już pracował na własny rachunek, to co odzyska, trafi do budżetu, a on sam otrzyma pensję od sądu, w którym będzie pracował. Tak było w Polsce do 1997 r., a ustawa która wprowadziła zmiany, była jedną z wielu machlojek prywatyzacyjnych. W świetle przyszłorocznych zmian podstawowa pensja komornika ma być odpowiednikiem pensji referendarza sądowego /od 3,5 tys. zł do 6 tys. zł brutto/. Komornik będzie miał prawo do dodatkowego wynagrodzenia za efektywność, wg “tabel skuteczności”. Wówczas będzie otrzymywał premię w wysokości maksymalnego wynagrodzenia, jakie otrzymuje obecnie sędzia sądu apelacyjnego /ok. 11 tys. zł/. Zmienią się również warunki zatrudnienia. Przyszły komornik będzie musiał ukończyć trzyipółletnią aplikację komorniczą, o rok dłuższą niż obecnie. Po egzaminie komorniczym, przyszły komornik z automatu uzyska status zastępcy komornika i będzie mógł starać się u prezesa sądu apelacyjnego, o samodzielne stanowisko. Zastępca komornika ma zarabiać dwie trzecie wynagrodzenia komornika, u którego się zatrudni.

Te zmiany uderzą przede wszystkim duże kancelarie i hurtownie komornicze, czyli tych najzacieklejszych. Ponadto obecnie komornicy zarabiają więcej od sędziów sądów apelacyjnych, co raczej jest anormalne, zważywszy na status, wykształcenie i odpowiedzialność. Nowi komornicy na starcie dostaną pracę na etacie z regularną pensją, przestanie obowiązywać również zasada znajomości wśród prawników, nepotyzm i koligacje. Komornik będzie działał jedynie w swoim rewirze, co spowoduje upadek komorniczych kancelarii hurtowych, które współpracowały z firmami windykacyjnymi i skupującymi długi, dzięki temu przerabiali sprawy hurtowo, masowo i bezpodmiotowo. Nowelizacja ustawy o komornikach sądowych i egzekucji ma być gotowa do połowy tego roku. Alleluja!

PS. Może to nie jest szczyt szczęścia, ale coś się ruszyło w sprawie sprawiedliwości.

__________
#Komornik

ostatnie z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Kto jest kim na Ziemi

Kto jest kim na Ziemi

Brak zasad, demoralizacja, korupcja, ukochanie pieniądza, bezwzględność, aspołeczność, depopulacja, degradacja środowiska etc.,
Amanita muscaria

Amanita muscaria

Amanita muscaria – ważne informacje praktyczne. Książka “Święty Grzybóg” Waldemara Borowskiego to
Translate »
idź do góry