Króciutko o Trumpie

Króciutko o Trumpie

w internetowo/prawdziwie

Króciutko o Trumpie. Wszechobecne pieniądze, wpływy polityczne, potencjał NWO, siła głównych mediów – wszystko to zostało zaangażowane w kampanię prezydencką Hillary Clinton. Na kampanię tę zebrano i wydano łącznie ok. 1,2 mld dolarów, a w tym samym czasie kampania Trumpa kosztowała ok. 800 mln dolarów /w większości samodzielnie sfinansowana zresztą przez kandydata-milionera/. Nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych został Donald Trump.
 Co się stało w USA?

Króciutko o Trumpie

Króciutko o Trumpie

Mainstream USA jest w szoku. Mimo iż sondaże krzyczały o pewnym zwycięstwie Hillary Clinton – ta jednak przegrała. Zadziałała demokracja, do głosu doszli obywatele, społeczeństwo. Amerykanie ograbieni przez państwo mieli dosyć 8 letnich rządów Obamy, nieustannie spadające realne dochody, inflację, stratę nieruchomości i ogólnego kryzysu, postanowili, że chcą zmian.

Wygrana Trumpa jest wielkim zaskoczeniem, ale i ogromną nadzieją i szansą. Wiceprezydentem został Mike Pence /były gubernator Indiany/, o bogatym doświadczeniu politycznym. Może się okazać, że to on właśnie będzie decydentem i tzw. łebskim. Za jego rządów w Indianie obniżono wydatki stanowe i podatki. Świadczy to o postępowym i praktycznym myśleniu Pencea. Obecnie USA notują deficyt budżetowy, stagnację i minimalny wzrost gospodarczy. Zreformowanie wolnego rynku wydawać się może jedyną nadzieją na jego pobudzenie.

Recesja straszy finansistów, ale w tym momencie wszystko zależeć będzie od polityki gospodarczej i monetarnej USA i jej obecnego stanu, który do najznakomitszych nie należy. Wiele może się jednak zmienić, bo zmobilizowana, zbuntowana klasa średnia, wyczekująco patrzy w stroną Trumpa, którego wybrała. Odrzucono zakłamanie mediów, na rzecz prawdziwych informacji internetowych i polityki antyimigracyjnej.

Dla nas to świetna zmiana, gdyż Trump zapowiadał docenienie Polaków, zacieśnienie współpracy z Polską, zniesienie wiz i współpracę gospodarczą bez TTIP i TPP. Politykom odbija się ten wybór czkawką, bo świadczy o wzroście zrozumienia demokracji, również w Polsce. A przede wszystkim znamionuje przebudzenie polityczne społeczeństw wielu krajów i skłon w stronę prawicy, przy całkowitym braku wzorów liberalnych. Zapowiadane są także porządki i w dużej mierze od tego jak one będą wyglądać w USA, wbrew pozorom wpłynie to na sytuacje i postęp naszych porządków.

Obawa polityków jest jak najbardziej uzasadniona, bo synonim polityka obecnie to krętacz, matacz i zdeprawowany zdrajca. Zatem czas pokaże czy u nas to również zagości. Czas pokaże czy zagości także odrzucenie GMO, legalizacja marihuany, wzrost gospodarczy poprzez obniżenie podatków. Sadzę, że tak, bo jak się okazuje każdego można zwolnić, a na jego miejsce wybrać swojego, gospodarnego i przede wszystkim z otwartą głową.

PS. Mam dość tego gówna, które nazywają polityczną poprawnością! – Donald Trump

_____________
#DonaldTrump

Tags: