Najtrudniej poznać samego siebie

Krótka recepta zdrowia, szczęścia

Krótka recepta zdrowia, szczęścia

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Krótka recepta zdrowia, szczęścia. Chodzenie, spacery, wykonywanie prac domowych – to wszystko jest dla nas dobre. Niezależnie od tego co robisz, czy regularne ćwiczenia, czy inna aktywność fizyczną to i tak jest to droga do zdrowia i dobrego samopoczucia. Ćwiczenia spalają tłuszcz, budują mięśnie, obniżają poziom cholesterolu, łagodzą stres i niepokój, pozwalają nam spać spokojnie. Tu nie ma „pana doktora”, on tu nie pomoże, ale ruch zawsze pomaga. Ruch i odżywianie? Nieeeee! Ruch i nawodnienie.  Można by zapytać – dlaczego? Ano dlatego, że aby być jak małe dziecko, zachowywać się musimy jak małe dziecko. Jeśli chcemy być młodzieńcem, to podobnież.

Krótka recepta zdrowia, szczęściaKrótka recepta zdrowia, szczęścia – Obserwacja:

Podstawą wszystkiego są ćwiczenia – dowolne. Nawet swoje, ale regularnie. Świat jest pełen ćwiczeń, filozofii, sztuk walki czy holistyki, z pośród których możemy wybrać najbardziej dopasowane. Ale należy tym poszukiwaniom poświęcić swój cenny czas. Wiadomym jest, że ćwiczenia to utrata wagi poprzez spalanie tłuszczu i detoksykację. Ale ta ostatnie wymaga dużej ilości wody. Pij zatem, nie marudź i zdrowiej. Dziewczynki 3 litry, chłopcy 4 l. Woda wszystko uzupełnia, później przepłukuje, a następnie usuwa, abyśmy nie zatrzymywali toksyn w sobie. Za tym idzie zmiana metabolizmu. Inne pory i jakość jedzenia. Inne życie. Ponadto fitness lub zwykły relaks /drzemka na słońcu lub w hamaku, kąpiel w wannie lub basenie, a jeszcze lepiej w rzece, dobra książka, ale i teatr, kino lub inny wypad etc./

Krótka recepta zdrowia, szczęścia – Rozważania:

Wraz z tymi zmianami /ćwiczeniami/, następuje uzdrowienie serca, poprawia się zdrowie psychiczne, postawa, co za tym idzie wizualnie młodniejemy. Poprawia się oddychanie, a bywa, że rzucamy palenie. Jeśli chodzi o pracę i rozwój, od razu zmienia się wszystko. I absolutnie niepotrzebni ci są do tego ludzie. Masz zacząć być skupiony całkowicie na sobie. Tak skupiony, aby uważać na to co robisz i co mówisz. W ślad za tym idą zmiany emocjonalne. Bardzo duże zmiany emocjonalne, no chyba, że jesteś samicą alfa lub samcem alfa. To ćwiczeniami doprowadź się do porządku. Rozładuj to, wybiegaj, wyrzuć z siebie, tak abyś czuł. Da się, nawet wyć do księżyca da się. Medytacją da się, marihuaną da się, grzybkami da się, nawet muchomorem się da. Ale to trzeba się zapoznać. Byle nie alkohol, byle nie piweczko. To jakbyś wprost płacił do kieszeni polityka. Dawał mu regularnie w łapę, że cię gnoi. Niedorzeczność.

Krótka recepta zdrowia, szczęścia – Podsumowanie:

Czyli, krótka recepta zdrowia, szczęścia, to ćwiczenia. Gdy ćwiczysz, zmienia się wówczas wszystko, ale wiesz już jakie są ryzykowne ćwiczenia, jaki treningi na zimno, jaki na upały, zdrowiejesz, zaczynasz lepiej i więcej ćwiczyć, bo widzisz wymierne korzyści, wracasz do młodych lat i wygłupów z lat młodości, chce ci się żyć. Ale uważaj, unikaj kontuzji sportowych. A ty zamiast treningów i ćwiczeń, skoro jesteś już takim malkontentem, to możesz chodzić codziennie na długie spacery, część z nich na boso, aby się uziemić, możesz pobiegać, jeździć na rowerze, pływać etc. Byleś nie spał całymi dniami, chyba, że jesteś chory. To znaczy na tyle głupi, aby nie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie, aby nie chcieć się realizować, odkrywać siebie i poznawać. Nie chcieć żyć. To na co czekasz?

PS. Szczęście to najwyższa forma zdrowia.  – August Witti

______________
#Zdrowie#Szczescie

najnowsze z prawdziwie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.
Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy? Źródłem cierpienia jest przywiązanie. Wszyscy cierpią. To część ludzkiej kondycji.
Świadoma opinia

Świadoma opinia

Świadoma opinia. To, czego uczeń musi się nauczyć, jeśli w ogóle się
Translate »
idź do góry