Kształtuj swoją wyobraźnię

w kwantowo/prawdziwie/świadomie

Kształtuj swoją wyobraźnię. Wyobraźnia to najlepsza część człowieczeństwa. Nie ma na świecie nic lepszego. Wyobraźnia przenosi nas do światów, których nie było, tworzy świat obecny i światy przyszłości. Tak czy inaczej bez niej nigdzie nie zajdziemy. Większość z wielkich umysłów w historii ludzkości to byli ludzie z ogromną wyobraźnią. Potrafili wyobrażać sobie to, o czym inni nie mieli pojęcia. „Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zabierze cię wszędzie” – to słowa Alberta Einsteina, który doskonale znał wielkość wyobraźni. Ale wyobraźnię, chcąc z niej korzystać, musimy rozwijać, podobnież jak świadomość. Są różne sposoby na rozwijanie wyobraźni. Najlepszym z nich są bajki, fantastyka i science fiction, ale przytoczę jeszcze inne.

Kształtuj swoją wyobraźnięKształtuj swoją wyobraźnię – Obserwacja:

10 sposobów na rozwijanie wyobraźni:

 1. Czytanie
  Czytanie w zasadzie czegokolwiek, fikcji lub literatury faktu, zapewnia wgląd w umysł pisarza. Pozwala nam na doświadczenia i spostrzeżenia innych ludzi, które zapewniają bogaty zbiór możliwości. Otwiera nasz umysł i tworzy światy, w których wszystko jest możliwe.
 2. Marzenia
  Marzenia na jawie są bardziej przemyślane niż te senne, dzięki czemu skuteczniej otwierają umysł na możliwości. „Ci, którzy śnią za dnia, są świadomi wielu rzeczy, które umykają tym, którzy śnią tylko nocą” –  Edgar Allan Poe. Gdy masz przerwę w ciągu dnia, np. stoisz w korku, obserwuj rzeczy wokół siebie i pozwól swojemu umysłowi wędrować. Jak np. wygląda życie policjanta drogówki? Czy rośliny odczuwają ból? Czy naprawdę istnieje więcej niż jedna płaszczyzna istnienia? Możesz spekulować do woli na te i inne tematy. Wkrótce też stanie się to zwykłym nawykiem. To zaś aktywizuje wyobraźnię i pewnego dnia może wywołać pomysł na książkę lub produkt, który zaś zmieni twoje życie.
 3. Towarzystwo
  Przysłowie mówi – „Powiedz mi, kim są twoi przyjaciele, a powiem ci, kim jesteś.” Faktem jest, że ludzie wokół ciebie mają na ciebie znaczący wpływ. Te kilka osób, a czasem nawet jedna, formuje ciebie. Jeśli otaczasz się ludźmi o dużej wyobraźni, część z tej wyobraźni powinna spłynąć na ciebie.
 4. Pomoc
  Jeśli masz okazję wziąć udział w burzy mózgów, to zrób to. Samo przebywanie w pobliżu kreatywnych ludzi wyzwala w nas kreację i buduje naszą wyobraźnię.
 5. Graj w pobudzające gry
  Wiele jest współcześnie gier działających na wyobraźnię. Możesz teraz legalnie igrać z sercem bez unoszenia brwi.
 6. Pytaj mistrzów
  Aby pobudzić wyobraźnię, powinieneś zadawać pytania. Czemu? Gdzie? Jak? Co? Kto? Jeśli są rzeczy lub zdarzenia, których nie rozumiesz, zapytaj lub poszukaj odpowiedzi. Możesz być zaskoczony tym, czego się dowiesz.
 7. Twórz
  Twórz coś kreatywnego, coś własnego, gdyż to pobudza motywację do dalszego odkrywania swojego potencjału. Obserwacja, jak coś nabiera kształtu, nawet gdy zastanawiamy się nad kolejnym krokiem, jest cudowna i wrzuca wyobraźnię na wyżyny.
 8. Udostępniaj
  Wszyscy potrzebujemy audytorium. Przedstaw swoje pomysły znajomym, rodzinie, współpracownikom i mentorom. Dowiedz się, co o tym myślą i jak reagują. To pomoże ci zawęzić spektrum koncentracji i pozwoli podążyć nowym tokiem myślenia dalej, niż początkowo sądziłeś. Udostępnianie pomaga potwierdzić lub porzucić wyzwanie i wpłynąć na kierunek.
 9. Medytuj
  Uwolnij swoje wewnętrzne ja poprzez regularne odłączanie się od świata zewnętrznego. Nie musisz mówić „om”, jeśli to nie jest w Twoim stylu. Zarezerwuj jednak czas dla ciszy pośród zabieganego życia, aby naładować swój umysł, ciało i ducha. Wpuść to, co nadejdzie, i odejdź z tym.
 10. Studiuj
  Poszerz swoją wiedzę i umiejętności, aby otworzyć możliwości uwolnienia wyobraźni. Uczenie się nowych rzeczy stymuluje twój umysł i motywuje do próbowania nowych rzeczy. Każde nowe doświadczenie otwiera nowe możliwości.

Kształtuj swoją wyobraźnię – Podsumowanie:

Ludzka wyobraźnia nie ma granic, wystarczy do niej sięgnąć. Ale aby do niej sięgnąć, trzeba ją rozwinąć. Wówczas można na własne oczy zobaczyć, jak daleko może ona nas zaprowadzić. Jeśli jednak nadal masz trudności z uruchomieniem swojej wyobraźni, wypróbuj każde narzędzie, które przychodzi ci do głowy, albo się poradź mistrza. Bez wyobraźni nie da się istnieć, gdyż jest to postawa niewolnicza, jeśli nie mechaniczna w ogóle.

PS. Wyobraźnia jest nieposkromiona, a wiedza ograniczona. – August Witti

__________
#Wyobraznia

Tags: