Najtrudniej poznać samego siebie

Logicznie o polityce 1

Logicznie o polityce

w filozoficznie/polsko/prawdziwie

Siedzę nad kubkiem kawy i tak się zastanawiam, skąd moje nieustające obawy i powątpiewanie w prawo i sprawiedliwość, skąd rozterki związane z polityką kraju, zwłaszcza teraz po audycie poprzednich rządów i doznaję nieustannie olśnienia, że wiele się nie zmieni, a raczej nic się nie zmieni. Nie będzie hucznych aresztowań, kary będą znikome, odpowiedzialność rozmyta. Dlaczego? Przecież partiokracja to jedna rodzina, znają się od lat, nie raz byli w jednym układzie, pracują razem, de facto to koledzy z pracy, a przede wszystkim zasada “teraz my – jutro oni”. Oczywistym jest, że będą chronić swoje dupy, układy i koneksje. Po prostu piszę …

logicznie o polityce

Logicznie o politycePrawie cały kraj sprzedany, oddany za bezcen, afery, przekręty, wyłudzenia i oszustwa, a winnych nadal brak. Jak mówi Paweł Kukiz “rozpasana pariokrecja i banksterzy”. Ma rację! Dopóki obywatele nie będą samodzielnie wybierać swojego przedstawiciela, w drodze eliminacji i dopóki nie będą mogli go /z poważnych przyczyn/ odwołać, dopóty układ pozostanie i nic się nie zmieni. Ta cała masa afer, przekrętów, złodziejstwa i bandyctwa, bo tak to trzeba nazwać, zaistniała, a winni nadal zasiadają w ławach poselskich, na eksponowanych stanowiskach krajowych i europejskich. Mało tego, odgrażają się, buntują nieświadomych i podburzają układowych, a za nimi stoi całe zaplecze biurokratyczne państwa, na każdym szczeblu. To co się ma zmienić i w jaki sposób?

Jak widać nikt się nie przejmuje potwarzą i nie obraża się za nieudolność i pazerność swoich działań, nie cierpi z powodu biedy, ani prześladowań, cierpi natomiast społeczeństwo. A te wszystkie zmiany “dobrej zmiany” będą tyle warte co funt kłaków, skoro bandyctwo, złodziejstwo i nieuczciwość nadal będą w cenie i bezkarne. I wszelkie te pouczenia, upomnienia i cząstkowa prawda o zdradzie, działaniu na niekorzyść państwa i korupcji, nic a nic nie zmienia. Nie dla winnych, nie dla przestępców. W najgorszym razie wycofają się z polityki lub wyjadą wraz z zagrabionym majątkiem, a układ nadal pozostanie. Bo układ, moi mili, działa na zasadach korporacji, a czymże jest nasz sejm jak nie korporacyjnym układem? Wszelkie powiązania, zobowiązania, obietnice, uprzejmości, tolerancja i ignorancja, pozostawiają odpowiedzialnych w spokoju i przede wszystkim na wolności, a my kolejny raz dajemy się nabić w butelkę. Przykre, ale prawdziwe!

PS. Ssać umieją z wszys­tkich cy­cy – gdyż z nich dob­rzy politycy.

________
#Polityka

ostatnie z filozoficznie

kochać siebie

Co to znaczy kochać siebie

To naprawdę intrygujące pytanie “Jak naprawdę kochasz siebie?”. I na szczęście odpowiedź
Jak być szczęśliwym

Jak być szczęśliwym

W swoim życiu chcemy być szczęśliwi! Ciężko pracujemy nad tym, działamy i
czym jest system

Czym jest system?

System to układ elementów mający określoną strukturę i stanowiący logicznie uporządkowaną całość.
Translate »
idź do góry