Ludzie mnie szokują

Ludzie mnie szokują

w różne

Ludzie mnie szokują. Coraz większa pauperyzacja rozsądku, wiedzy, umiejętności, inteligencji, moralności, etyki, etc. na rzecz indolencji i idolizacji sprawia, że znacznie bardziej i częściej niż kiedyś przeżywam szok.

Ludzie mnie szokują

Ludzie mnie szokują

Wiele aspektów życia wskazuje na to, że obecnie bardziej liczy się kłamstwo i niewyparzony ryj, niż dobre wychowanie, uczciwość i mądrość. Dziś, aby zająć pozycję, wystarczy wkręcić się w układ, nadskoczyć, obskoczyć i wywłoczyć. W świecie dookoła liczy się kłamstwo, obiecanki cacanki i celebryctwo, byle głośno, byle żwawo, może być chamsko. Co drugi celebryta to idiota, a polityk to hołota, marność. A ogrom niewyedukowanych i mało eleganckich ludzi tym się zachwyca i wspiera.

Ci zaś co winni zmiażdżyć takie zachowanie w zarodku, milczą kulturalnie lub zamykają oczy z ignorancją. A przecież kultura, bon ton, savoir vivre, kodeks etyczny, kodeks honorowy, kodeks moralny, wrażliwość i empatia, to jedne z największych osiągnięć człowieczeństwa. Przecież w głębi duszy każdy normalny człowiek pragnie miłości, przyjaźni, szacunku, wyrozumiałości i godności. Dlaczego zatem nie dajemy przykładu swoim zachowaniem, dlaczego nie potępiamy nieprzyzwoitości i zła, dlaczego milczymy gdy dzieje się niesprawiedliwość?

Ludzie mnie szokują – Rozważania:

Czyżby liberalizm, tolerancja i swoboda zachowań uderzyła nam do głowy? Poprawność polityczna i prawa mniejszości to sprawy polityków, nie społeczeństwa. Nie można się godzić na rozpasanie moralne i degradację uczciwości, nie można spolegliwie patrzyć na to, co nam osobiście odbiera swobodę. To nie powinno tak być. Skoro 90% społeczeństwa jest uczciwa i prawa, to prawo i uczciwość powinno być obowiązkowe. Jeżeli 90% Polaków jest katolikami, to dogmaty tej wiary powinny obowiązywać i być szanowane. Jeżeli 90% jest heteroseksualna, a wiemy że nawet 97% jest, to prawa mniejszości winny być stonowane. Tolerowane, ale nie koniecznie należy nimi epatować.

Dla mnie to jasne i zrozumiałe, zatem pytam dlaczego tak nieliczni manifestują swoją niezgodę? Dlaczego ja mogę pomstować na złodziei, kurwy i dewiantów, a społeczeństwo tolerancyjnie milczy? Przecież każdy może wyrazić swoją opinię, coś pochwalić i coś zganić. Mnie krzyż w szkołach i urzędach nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Podobnie jak orzeł jest symbolem polskości i mimo że nie czuję się katolikiem, będę bronił KK za przykazania, za moralność, za dobro płynące z wiary. Przeszkadza mi natomiast epatowanie seksualnością, marsze równości, symbole i gesty, gdyż seks jest sferą prywatną, a nie publicznym show.

Przeszkadza mi pochwała złodziejstwa, wszelkie afery, malwersacje, przekręty, łapówkarstwo i głośno to wypowiadam, mało tego – żądam ukarania wszystkich winnych. Represjonowanie społeczeństwa, za to że przyszło im urodzić się i żyć w Polsce. Kraju gdzie przyzwoitych rządów nie było od 1939 roku. Przeszkadza mi wszystko to, co zakłóca normalne i przyzwoite życie, uczciwe i dobre. Ale ja staram się krzyczeć na ten temat i bronić praw ludzi, Polaków i miejsca, w którym żyjemy.

Ludzie mnie szokują – Podsumowanie:

Sprawa ta leży w moich i waszych rękach, zatem współdziałajmy w naszym 90% interesie, a nie swarzmy się i mądrzmy. „Nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe” – to naprawdę wartościowe hasło. Oczekujesz czegoś, daj to od siebie, a nie czekaj aż ktoś za ciebie zaprowadzi porządek. Nikt nie siedzi w waszych głowach, nie wie czy jesteście dobrzy czy źli, pokażcie jacy jesteście. Tych złych widać jak na dłoni i to oni są w mniejszości, nie my.

PS. Kiedy myślisz, że gorzej już być nie może, zacznij się walić deską po nodze. Zobaczysz jaką poczujesz ulgę gdy przestaniesz.

_____
#Szok