Ludzie nie starają się być szczęśliwymi

Ludzie nie starają się być szczęśliwymi

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Ludzie nie starają się być szczęśliwymi. Wielu z nas wręcz nie chce i nie może być szczęśliwymi. Bez względu na to, kim jesteśmy i co osiągnęliśmy w życiu, zawsze znajdzie się krytyk, który nie będzie dzielił twego szczęścia i będzie się starał sprowadzić nas do swojego poziomu. Niestety aby pójść dalej i cieszyć się szczęściem, trzeba takie osoby usuwać ze swojego życia.

Tacy ludzie przez swoje malkontenctwo są toksyczni, bo nie mogą być szczęśliwi, gdyż są tak negatywnie zaprogramowani, a raczej sami przyjęli taką opcję. Inną sprawą jest co ci ludzie musieli przejść stając się takimi niedowiarkami i malkontentami.

Ludzie nie starają się być szczęśliwymiLudzie nie starają się być szczęśliwymi

Kłopot z tymi ludźmi jest taki, że kiedy wyrażamy nasze szczęście lub szerzymy radość i świętujemy, ci ludzie nie są w stanie i nie chcą dzielić z nami tych chwil. Sabotują nasze szczęście, chcąc je zburzyć i sprawić, że wszystko będzie kręcić się wokół nich, albo będą negatywnie nastawieni w taki sposób, że poczujemy ich negatywność.

Staramy się oczywiście nie brać tego do siebie, ale czasami to nieuniknione. Często też uwewnętrzniamy zachowanie takiej osoby i zaczynamy mieć wątpliwości. Jednak naszym zadaniem jest koncentrowanie się na naszym szczęśliwym momencie lub osiągnięciu i radości.

Dlaczego niektórzy nie mogą być szczęśliwymi? 

Najlepszą rzeczą, jaką można dla siebie zrobić, to nie internalizować tych działań i pamiętać o prawdziwych powodach, dla których toksyczni nie chcą być szczęśliwymi. Oto kilka z nich:

1. Są nieszczęśliwi we własnym życiu.

2. Wszystko, co ci ludzie mogą zrobić, to zbagatelizować nasze szczęście i powody do jego uznania. To usilne sprowadzenia nas do ich poziomu.

3. Czują zazdrość i zawiść, zamiast wzmacniać otoczenie tym, co mają do zaoferowania.

4. Czują się zastraszeni i nie chcą doceniać naszych sukcesów i szczęścia. Głównym powodem jest fakt, że nie chcą lub po prostu nie są w stanie osiągnąć tego samego.

5. Są niedojrzali i dziecięcy swą chełpliwością.

6. Dokonali wielu złych wyborów bez odpowiedzialność za nie. Biorąc nas na cel, bojkotują.

7. Chowają urazę, szczególnie jeśli chodzi o osiągnięcia. Najprawdopodobniej nie są też świadomi, własnej urazy i całkowicie temu zaprzeczają.

8. Są wyjątkowo samolubni i egoistyczni, aby dzielić radość. Widzą świat własnymi negatywnymi oczyma i nawet nie próbują innej perspektywy.

9. Często są narcyzami, tak zaabsorbowanych sobą, że maja trudności z pozostawieniem innych w swoim centrum uwagi. Narcyzm ma bowiem tendencje do odrzucania tych, którzy są wokół nich.

10. S a wybrakowani i potrzebują stale powodów do autorefleksji i oceny społecznej.

11. Mają niską samoocenę.

12. Uwielbiają tworzyć dramaty lub plotkować o innych.

13. Nigdy nie nauczono ich, jak być szczęśliwymi.

Co można w takiej sytuacji zrobić?

1. Pamiętać, że mamy żyć swoim życiem.

2. Być dumnym z siebie i swoich osiągnięć. Świętować każde osiągnięcie.

3. Przestać skupiać się na tych toksycznych ludziach i zacząć ich ignorować.

4. Nie da się kontrolować innych, więc przestań to robić a nawet próbować.

5. To co najważniejsze dla nas, to nasze życie. Nie pozwól nikomu przyćmić twojego blasku i złamać twojego szczęścia.

Ludzie nie starają się być szczęśliwymi – Podsumowanie:

To zadziwiające ile takich ludzi nadal jest i jaki wpływ wywierają na naszą rzeczywistość. Ciągła negacje, nieszczęście i brak celów, to główna przyczyna ich istnienia. Wydaje się im, że siejąc złorzeczenia, są zapobiegliwi i roztropni, a oni są po prostu nieszczęśliwi. Toksyczność osobowości potrafi się przenosić na innych.

Dlaczego? Bo zło ma moc nienawiści i destrukcji, gdyż nie jest bezinteresowne. Ale miłość tak jest. Zatem miłość jest rozwiązaniem na wszystko. Każdy z nas ma takie cechy, bo wyrastają z naszych ludzkich cech drapieżników. Chcąc rozwijać własną świadomość należy te cechy porzucić.

PS. Jesteśmy jedności i uzupełniamy się, ale trudno czasami nam to pojąć. – August Witti

____________
#BycSzczesliwym