Najtrudniej poznać samego siebie

Mądrość

Mądrość

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Mądrość jest nabyta, a nie wrodzona. Ludzie na Ziemi nie rodzą się mądrzy, natomiast nabywają mądrości w trakcie życia. Owszem, inteligentny jesteś, gdy oboje twoich rodziców skończyło studia. Ale bycie inteligentem nijak się nie ma do mądrości. Ponadto ta mądrość to nie zawsze jest wiedza, a często na pewnym etapie rozwoju świadomości jest możliwością z korzystania z wiedzy Uniwersum. Ostatnimi czasy wielu noblistów i uczonych stwierdza, że wiedza na nich spłynęła. Zatem nie są twórcami swej wiedzy i rozumu, ale po prostu wykształcili umiejętność korzystania z dostępnej wiedzy Uniwersum.

MądrośćMądrość

Ostatnimi czasy również, dzięki internetowi, słyszymy różne historie o dzieciach. Mówią  one wieloma językami lub też czytamy intelektualne wywody niektórych ludzi –  mądrych /mistrzów/ i wówczas siedzimy z podziwem i zapartym tchem, o ile w ogóle do nas to dociera co mówią. I podziwiamy z zachwytem, bo wewnętrznie czujemy z tym zgodę. Bo ciało w odróżnieniu od rozumu – wie.

Sprawa jest o wiele prostsza niż nam się wydaje, że jest. Prawda jest taka, że ​​kiedy przybywamy na Ziemię, wszyscy jesteśmy tabula rasa /pustymi tablicami/. Dziedziczymy kilka cech po naszych antenatach, ale ostatecznie nasze życie zależy od nas samych i zasad jakimi się kierujemy, jakich nauczymy.

Nasz świat obfituje w genialnych ludzi, którzy na całe szczęście zapisują swoją wiedzę w Uniwersum. Inaczej stalibyśmy w miejscu. Ci ludzie tworzą na potrzeby ludzkości, acz w zaciszu domowych pieleszy. Na szczęście pojawiło się coś tak wspaniałego, co zwiemy Internetem, a jest zapowiedzią i początkiem telepatii i telekinezy, czyli tą umiejętnością, którą mieliśmy u zarania dziejów, a którą zatraciliśmy poprzez autoizolację. Ale wracając do mądrych ludzi na Ziemi…

Mądrzy ludzie dużo czytają

Czytanie u mądrego człowieka jest praktyką i nawykiem jednocześnie. Nie ma znaczenia co czytają, zewsząd czerpią wiedzę. Mądrzy ludzie często ćwiczą czytanie. I tak jak ze wszystkim innym, z czasem stają się mistrzami i czytania i zapamiętywania. A przede wszystkim informacji, gdzie znaleźć. Czasami do pozorów bycia mądrym wystarczy Google.

Mądrzy ludzie uznają tylko mądrych

Większość z nas kręci się wokół innych ludzi, podobnych do nas. To naturalne i oczywiste. Trudno mieć wspólne tematy rozmów z całkowicie odmiennymi kulturowo i światopoglądowo ludźmi. Ba, doświadczenie wskazuje, że przy braku intelektu, a tym samym zasad, jest to wręcz niebezpieczne. Może to być i dobre /gdy robimy to celowo/ i złe, gdy przeradza się w niezgodę i wojnę. Generalnie, aby być mądrzejszymi, musimy spędzać czas z ludźmi mądrzejszymi od siebie. Jeśli jesteś najmądrzejszy wśród swoich, to to nie są twoi.

Jak wspomniałem – wiedza spływa. Ale gdy spędzasz czas z mądrymi ludźmi, ich motywacja, ich wiedza, ich świadomość nieodłącznie spływają na ciebie. Podnoszą twoje standardy, które sam wyznajesz, bo je tworzysz. Wówczas niejako rozciąga się twój mózg w sposób nieprawdopodobny, którego nie doświadczasz gdzie indziej. A to sprawia, że ​​zaczynasz pytać i zadawać sobie pytania. Prawda jest taka, że jesteś odbiciem pięciu osób, z którymi obcujesz.

Mądrzy uwielbiają błędy

To intrygujące, ale ludzie, którzy rozumieją, jak kultywuje się mądrość, rozumieją również, że tzw. błędy, tak naprawdę nie istnieją. Każdy błąd jest lekcją, nauczką, informacją jak pójść naprzód. To istotna konkluzja, bo na ogół błędy życiowe postrzegamy jako tragedie i stąd rodzi się zawiść, nienawiść, wojny i niepokoje. Bo to my nie rozumiemy, nie inni. My błądzimy, nie inni. To my stajemy się własnymi wroga mi, nie inni.

Mądrzy dostrzegają wartość w całości wiedzy

Głupi mówią: „Nie ma to dla mnie znaczenia. Nie muszę tego wiedzieć, brzydzi mnie to”. Mądrzy natomiast mawiają – „To interesujące. Nie wiedziałem o tym. Powiedz mi więcej”. Wiedza sama w sobie jest subiektywna. Zależna jest to od dążeń, celów, ambicji i bieżących pomysłów. Nie oznacza to jednak, że jest warta poznania. Inteligentni przyjmują te przypadkowe momenty nauki i postrzegają je jako okazję do wiedzy, kim są i jak są świadomi swego świata.

Mądrość – Podsumowanie:

Komukolwiek się wydaje,, że stanie się „mądrym” po zjedzeniu jednej wiedzy, nigdy nie przebędzie całości ścieżki spełnienia. Wiedza jest nieskończona, a nauka i doskonalenie siebie, powinny i muszą być zabawą. Naiwnością jest sądzić, że nauka i wiedza to tęcza i róże. Na wszystko ​​ciężko się pracuje w tym życiu, bo jest akcja i reakcja. I trzeba się zagłębić w swoje rzemiosło, aby się nauczyć go od A do z Z. I dobrze mieć mistrza, którego się szanuje i hołubi.

PS. Mądrość może i nie popłaca, ale wie. – August Witti

_______
#Madrosc

Tags:

najnowsze z filozoficznie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie. Motywacja bez pragnienia jest zmarnowana. Motywacja musi przyjść do ciebie.

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Translate »
idź do góry