Najtrudniej poznać samego siebie

Mapa afer PO 1

Mapa afer PO

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Po dwóch kadencjach rządzenia Platformy Obywatelskiej, dla unaocznienia z czym i kim mamy do czynienie, powstała strona “Mapa afer – PO partia afer”. Dla wszystkich niedowiarków, entuzjastów PO, fanatyków i lemingów, strona ta powinna stanowić dowód na ich błędne myślenie, ogrom zmanipulowania i antyspołeczną działalność tej partii. Zobaczcie sami i dowiedźcie się co w trawie piszczy, oto

mapa afer PO.

Mapa afer POTo nie są sprawy wyssane z palca, to nie teorie spiskowe. To naga prawda jak Platforma Obywatelska od ośmiu lat poczyna sobie w Polsce, jak daleki im jest interes społeczny i jak wielki krąg zatoczyła korupcja, czyli zepsucie – nadużycie stanowiska publicznego w celu uzyskania prywatnych korzyści. Poziom korupcji może być różny, od drobnych przypadków wykorzystania wpływu lub faworyzowania w celu wyświadczenia lub oddania przysługi, do kleptokracji (rządów złodziei), z którą mamy do czynienia, gdzie porzucone zostają wszelkie pozory uczciwości. Z korupcją można się spotkać zarówno w biurach polityków jak i urzędników, w sektorze państwowym, jak i prywatnym. Nic więc dziwnego, że w światowym rankingu państw skorumpowanych zajmujemy tak wysoką pozycję. Polska jest krajem podobnie skorumpowanym jak Tajwan i na 175 krajów zajmuje ex aequo 35 miejsce wraz z Tajwanem. Gorsze od naszego kraju są tylko kraje Euroazji, Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Tuż przed nami znajdują się Portugalia i Puerto Rico, a tuż za nami Izrael i Hiszpania. Najmniej skorumpowanym krajem na świecie jest Dania, najbardziej Korea Północna i Somalia.

Słabo wyposażone szkoły, słaba infrastruktura, słaba służba zdrowia, wyśrubowane podatki, wybory rozstrzygane przez to, kto ma więcej pieniędzy, to niektóre z konsekwencji korupcji w sektorze publicznym. Łapówki i zawierane za zamkniętymi drzwiami umowy nie tylko pozbawiają zasobów najbiedniejszych, ale także podkopują system wymiaru sprawiedliwości, rozwój gospodarczy oraz niszczą zaufanie społeczeństwa do rządów i przywódców. Co wyraźnie widać na przykładzie Polski. Rada na takie skorumpowanie establishmentu jest jedna, zmienić i rozliczyć bezwzględnie rządzących, a to wiąże się z rewolucją, wprowadzić radykalne reformy przeciwko korupcji, dostosować i wprowadzić zdecydowane, restrykcyjne prawo antykorupcyjne i trwałe zmiany konstytucyjne. Porządek musi być!

Mapa afer PO – zobacz tutaj!

PS. Władza absolutna demoralizuje absolutnie, ale można uciąć łeb hydrze!

________
#Korupcja

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Wiara przyrodzona 5

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo
Translate »
idź do góry