Najtrudniej poznać samego siebie

Mapa afer PO

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Po dwóch kadencjach rządzenia Platformy Obywatelskiej, dla unaocznienia z czym i kim mamy do czynienie, powstała strona “Mapa afer – PO partia afer”. Dla wszystkich niedowiarków, entuzjastów PO, fanatyków i lemingów, strona ta powinna stanowić dowód na ich błędne myślenie, ogrom zmanipulowania i antyspołeczną działalność tej partii. Zobaczcie sami i dowiedźcie się co w trawie piszczy, oto

mapa afer PO.

Mapa afer POTo nie są sprawy wyssane z palca, to nie teorie spiskowe. To naga prawda jak Platforma Obywatelska od ośmiu lat poczyna sobie w Polsce, jak daleki im jest interes społeczny i jak wielki krąg zatoczyła korupcja, czyli zepsucie – nadużycie stanowiska publicznego w celu uzyskania prywatnych korzyści. Poziom korupcji może być różny, od drobnych przypadków wykorzystania wpływu lub faworyzowania w celu wyświadczenia lub oddania przysługi, do kleptokracji (rządów złodziei), z którą mamy do czynienia, gdzie porzucone zostają wszelkie pozory uczciwości. Z korupcją można się spotkać zarówno w biurach polityków jak i urzędników, w sektorze państwowym, jak i prywatnym. Nic więc dziwnego, że w światowym rankingu państw skorumpowanych zajmujemy tak wysoką pozycję. Polska jest krajem podobnie skorumpowanym jak Tajwan i na 175 krajów zajmuje ex aequo 35 miejsce wraz z Tajwanem. Gorsze od naszego kraju są tylko kraje Euroazji, Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Tuż przed nami znajdują się Portugalia i Puerto Rico, a tuż za nami Izrael i Hiszpania. Najmniej skorumpowanym krajem na świecie jest Dania, najbardziej Korea Północna i Somalia.

Słabo wyposażone szkoły, słaba infrastruktura, słaba służba zdrowia, wyśrubowane podatki, wybory rozstrzygane przez to, kto ma więcej pieniędzy, to niektóre z konsekwencji korupcji w sektorze publicznym. Łapówki i zawierane za zamkniętymi drzwiami umowy nie tylko pozbawiają zasobów najbiedniejszych, ale także podkopują system wymiaru sprawiedliwości, rozwój gospodarczy oraz niszczą zaufanie społeczeństwa do rządów i przywódców. Co wyraźnie widać na przykładzie Polski. Rada na takie skorumpowanie establishmentu jest jedna, zmienić i rozliczyć bezwzględnie rządzących, a to wiąże się z rewolucją, wprowadzić radykalne reformy przeciwko korupcji, dostosować i wprowadzić zdecydowane, restrykcyjne prawo antykorupcyjne i trwałe zmiany konstytucyjne. Porządek musi być!

Mapa afer PO – zobacz tutaj!

PS. Władza absolutna demoralizuje absolutnie, ale można uciąć łeb hydrze!

________
#Korupcja

najnowsze z patriotycznie

bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Translate »
idź do góry