Najtrudniej poznać samego siebie

Marihuana leczy i zapobiega

Marihuana leczy i zapobiega

w innowacyjnie/prawdziwie/zdrowotnie

Marihuana leczy i zapobiega. Na temat marihuany coraz głośniej i donośniej. Kolejni lekarze, naukowcy, rządy, a przede wszystkim zwykli ludzie doceniają zbawienne działanie cannabis. Wobec tego dołóżmy jeszcze kolejne.

Marihuana leczy i zapobiega

Marihuana leczy i zapobiega

Najnowsze odkrycia, tym razem nie Amerykanów, ale Żydów. Uniwersytet w Tel Awiwie oraz Uniwersytetu Hebrajskiego w Izraelu dowodzą, że marihuaną można leczyć złamania kości, a także pomóc w przeszczepach narządów. Czynnikiem zbawczym w przypadku kości jest CBD, bo to ono pomaga leczyć złamania kości.

Nie będę pisał o samych badaniach na zwierzętach, bo to okropieństwo, ale wniosek jest zachwycający. Badacze stwierdzili, że ludzkie receptory kannabinoidowe stymulują tworzenie kości i hamowanie utraty kości. Dlatego też stosowanie kannabinoidu CBD jako naturalnego składnika można wykorzystać do wspomagania gojenia kości. A rezultaty są zaskakujące!

Potencjał kliniczny związków kanabinoidowych, jest po prostu ogromny i zachwycający. Na dodatek jest to wiedza znana od tysięcy lat, faraonowie już byli chowani z marihuaną. Do połowy XX wieku marihuana była zielem, niczym więcej. Ale o tym kto wprowadził marihuanę na listę narkotyków i dlaczego już pisałem. I był to niezaprzeczalny błąd kołtuna umysłowego z FBI i bojących się go ludzi.

W Stanach Zjednoczonych naukowcy z University of South Carolina School of Medicine odkryli kolejną nową dziedzinę leczenia marihuaną. Odkryli oni, że tetrahydrokannabinol /THC – aktywny składnik marihuany/ może opóźnić odrzucenie po przeszczepie narządów niekompatybilnych. Każde takie opóźnienie sprzyja akceptacji /przyjęciu/ i działa na korzyść organizmu. A w grę wchodzi wybór życie lub śmierć.

„Celem coraz więcej ilości badań nad marihuaną, jest określenie ewentualnych korzystnych skutków stosowania substancji zawartych w marihuanie, ale głównym wyzwaniem jest określenie wiązań molekularnych”. Naukowcy szukają syntetyku, bo to można obwarować patentami i sprzedawać za bajońskie sumy.

Wiemy już, że marihuana pomaga w leczeniu padaczki, choroby Parkinsona, raka, stwardnienia rozsianego, depresji i wielu innych mniej groźnych chorób. Szybko zyskuje akceptację w kręgach naukowych i politycznych, ze względu na jej wartość leczniczą. Barack Obama powiedział jeszcze niedawno, że osobiście uważa, że marihuana powinna być traktowana jak alkohol czy papierosy … i jest mniej niebezpieczna niż alkohol.

PS. No jasne! Marihuana leczy, powoduje że powstają nowe połączenia systemu nerwowego /synapsy/, za to alkohol skutecznie zabija komórki. Ja nie postawiłbym jednego obok drugiego. – August Witti

___________
#Marihuana

najnowsze z innowacyjnie

Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi, czyli spójność jest dosyć dużym naukowym zagadnieniem. Dotyczy wzajemnego powiązania
Świat jest hologramem

Świat jest hologramem

Świat jest hologramem. Odwieczne pytanie „Skąd pochodzimy – dokąd zmierzamy” wydaje się
Fizyka kwantowa w pigułce

Fizyka kwantowa w pigułce

Fizyka kwantowa w pigułce. Pięknie podany i napisany artykuł, felieton, zestawienie, nie
Translate »
idź do góry