Najtrudniej poznać samego siebie

Marihuana leczy i zapobiega

Marihuana leczy i zapobiega

w innowacyjnie/prawdziwie/zdrowotnie

Marihuana leczy i zapobiega. Na temat marihuany coraz głośniej i donośniej. Kolejni lekarze, naukowcy, rządy, a przede wszystkim zwykli ludzie doceniają zbawienne działanie cannabis. Wobec tego dołóżmy jeszcze kolejne.

Marihuana leczy i zapobiega

Marihuana leczy i zapobiega

Najnowsze odkrycia, tym razem nie Amerykanów, ale Żydów. Uniwersytet w Tel Awiwie oraz Uniwersytetu Hebrajskiego w Izraelu dowodzą, że marihuaną można leczyć złamania kości, a także pomóc w przeszczepach narządów. Czynnikiem zbawczym w przypadku kości jest CBD, bo to ono pomaga leczyć złamania kości.

Nie będę pisał o samych badaniach na zwierzętach, bo to okropieństwo, ale wniosek jest zachwycający. Badacze stwierdzili, że ludzkie receptory kannabinoidowe stymulują tworzenie kości i hamowanie utraty kości. Dlatego też stosowanie kannabinoidu CBD jako naturalnego składnika można wykorzystać do wspomagania gojenia kości. A rezultaty są zaskakujące!

Potencjał kliniczny związków kanabinoidowych, jest po prostu ogromny i zachwycający. Na dodatek jest to wiedza znana od tysięcy lat, faraonowie już byli chowani z marihuaną. Do połowy XX wieku marihuana była zielem, niczym więcej. Ale o tym kto wprowadził marihuanę na listę narkotyków i dlaczego już pisałem. I był to niezaprzeczalny błąd kołtuna umysłowego z FBI i bojących się go ludzi.

W Stanach Zjednoczonych naukowcy z University of South Carolina School of Medicine odkryli kolejną nową dziedzinę leczenia marihuaną. Odkryli oni, że tetrahydrokannabinol /THC – aktywny składnik marihuany/ może opóźnić odrzucenie po przeszczepie narządów niekompatybilnych. Każde takie opóźnienie sprzyja akceptacji /przyjęciu/ i działa na korzyść organizmu. A w grę wchodzi wybór życie lub śmierć.

„Celem coraz więcej ilości badań nad marihuaną, jest określenie ewentualnych korzystnych skutków stosowania substancji zawartych w marihuanie, ale głównym wyzwaniem jest określenie wiązań molekularnych”. Naukowcy szukają syntetyku, bo to można obwarować patentami i sprzedawać za bajońskie sumy.

Wiemy już, że marihuana pomaga w leczeniu padaczki, choroby Parkinsona, raka, stwardnienia rozsianego, depresji i wielu innych mniej groźnych chorób. Szybko zyskuje akceptację w kręgach naukowych i politycznych, ze względu na jej wartość leczniczą. Barack Obama powiedział jeszcze niedawno, że osobiście uważa, że marihuana powinna być traktowana jak alkohol czy papierosy … i jest mniej niebezpieczna niż alkohol.

PS. No jasne! Marihuana leczy, powoduje że powstają nowe połączenia systemu nerwowego /synapsy/, za to alkohol skutecznie zabija komórki. Ja nie postawiłbym jednego obok drugiego. – August Witti

___________
#Marihuana

najnowsze z innowacyjnie

Jak nie pracować?

Jak nie pracować?

Jak nie pracować? Wielu z nas interesuje to zagadnienie, jednak niewielu się
Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi, czyli spójność jest dosyć dużym naukowym zagadnieniem. Dotyczy wzajemnego powiązania
Świat jest hologramem

Świat jest hologramem

Świat jest hologramem. Odwieczne pytanie „Skąd pochodzimy – dokąd zmierzamy” wydaje się
Translate »
idź do góry