Najtrudniej poznać samego siebie

Marihuana prowadzi do rozwiązłości

Marihuana prowadzi do rozwiązłości

w polsko/prawdziwie/zdrowotnie

Marihuana prowadzi do rozwiązłości. Głównym argumentem bojowników przeciwko marihuanie lata temu było przekonanie, że jej stosowanie prowadzi do rozwiązłości. Nic bardziej głupiego już nie można było wymyślić. Prawda natomiast jest zgoła inna. Wytwarzana od tysięcy lat z kwiatów konopi marihuana jest tania, ale od kilkudziesięciu lat uprawianie konopi i posiadanie marihuany jest nielegalne na prawie całym świecie.

Marihuana prowadzi do rozwiązłości

Marihuana prowadzi do rozwiązłości

Marihuana została, wbrew temu, co powszechnie wiadomo i coraz częściej jest przytaczane i publikowane, uznana za odurzający środek znacznie niebezpieczniejszy od alkoholu i tytoniu. Twórca amerykańskiej polityki antynarkotykowej w latach 30., Harry J. Anslinger pomstował, że jej stosowanie prowadzi do rozwiązłości, a w szczególności to, że białe kobiety będą częściej uprawiały seks z Murzynami. I o tych murzynów tutaj chodziło!

To właśnie rasizm był podstawą delegalizacji marihuany. Zwłaszcza, że nieustannie przybywający do Stanów Afrykanie i Meksykanie nie stronili od marihuany, tym samym jej zakazanie było spowodowane chęcią ich pozbycia się. Wpisanie marihuany na listę narkotyków jest ogromnym nieporozumieniem i błędem, który trudno będzie odwrócić.

Przyczyną byli również amerykańscy żołnierze powracających z wojny w Wietnamie. Wielu z nich zażywało marihuanę, lecząc się z dolegliwości wojennych, bólu i stresu pourazowego. A przecież był to olbrzymi rynek farmaceutyczny, którego rozmiary przekraczały wyobrażenia i grzechem byłoby nie zarobić na nim. Tak myślano wówczas, tak myśli się i dzisiaj. W wielu sytuacjach oburzano się, udając troskę o szczęście i zdrowie społeczeństwa, a tak naprawdę szukano możliwości szybkiego wzbogacenia się.

Przykłady – walka z alkoholem, a promocja alkoholu, walka z nikotynizmem, a ochrona producentów tytoniu – to czysta i jawna hipokryzja. Wszyscy rozsądnie myślący wiedzą, że marihuana jest najbezpieczniejszą substancją psychotropową. Nie można się nią „napalić” na śmierć, a zapić alkoholem na śmierć się można. Biznes czerpiący zyski z „walki z marihuaną”, od policji i sądów po terapeutów, oparty jest na rozpowszechnianiu informacji jak niebezpieczny jest to związek.

Dodatkowo czarny rynek aktywnie promuje argumenty moralne, mające na celu utrzymanie fobii antymarihuanowej. Fatalnie niestety odbija się to na dobrostanie tych, którym marihuana jako lek pomogłaby skutecznie walczyć o zdrowie lub po prostu wyleczyć.

Marihuana prowadzi do rozwiązłości – Podsumowanie:

W Polsce mamy do czynienia z nagonką na pioniera stosowania medycznej marihuany w neurologii dziecięcej, doktora Marka Bachańskiego. Zaczął on stosować marihuanę w przypadkach lekoopornej padaczki u dzieci. A w szczególności zespołu Draveta, którego jednym z objawów są bardzo częste i długotrwałe ataki, praktycznie uniemożliwiające prawidłowy rozwój mózgu. Bachański swoje badania przeprowadzał w Instytucie „Pomniku – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Niezwykle korzystne wyniki leczenia marihuaną spowodowało duże zainteresowanie kuracją i osobą dr Bachańskiego.

Dyrekcja Instytutu, kierowanego przez doktor habilitowaną Małgorzatę Syczewską uznała to za rzecz niewłaściwą. Zwłaszcza że otrzymali kolosalne pieniądze od koncernów farmaceutycznych na znalezienie medycznego odpowiednika naturalnej marihuany. Ponadto zarzucono dr Bachańskiemu, że chodzi mu głównie o własną sławę. To przekreśliło możliwości działania lekarza, zakazano mu publicznych wystąpień, a w końcu skierowano sprawę do prokuratury. Oskarżając go o narażanie pacjentów na utratę zdrowia i życia – paranoja.

W aspekcie obecnej wiedzy na temat marihuany. Jej wielki powrót w łaski medycyny zachodniej i spektakularnego działania medycznego jest to nic innego jak hipokryzja, podyktowana korzyściami materialnymi. A umierające dzieci pozbawiono skutecznej terapii, w konsekwencji tego umierają jedno po drugim.

PS. Tak rodzi się polskie średniowiecze i sąd kapturowy nad zwykłym ziołem. Może się okazać, że umowa TTIP, którą w tajemnicy podpisuje rząd może nagle zmienić oblicze marihuany w Polsce. Bo gdy już w pełni zostanie zalegalizowana marihuana w Stanach, to za sprawą TTIP ruszy wszędzie tam gdzie rynek amerykański.

___________________
#MarihuanaRekreacyjna

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość. Mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a i samo
Translate »
idź do góry