Medytacja środkowego palca

Medytacja środkowego palca

w bez kategorii/świadomie/zdrowotnie

Medytacja środkowego palca. Ludzie borykają się ze zdrowiem i dolegliwościami, a zasadniczo mogą sami sobie pomóc. Za wiele z tych dolegliwości odpowiedzialna jest szyja? Obszar szyi /tarczyca/ ma powiązanie z takimi uczuciami, jak poczucie winy i niesprawiedliwość, podporządkowanie. Wszystko, co zmusza nas do pochylenia głowy. Ogólnie kręgosłup szyjny odpowiada za myślenie związane z utratą własnej wartości na skutek zdarzeń. Ale jak każde fizyczne zdarzenia, które oddziaływają na nasze ciało możemy rozwiązać dwojako: ćwicząc fizycznie, rozwiązując własne konflikty i zmieniając myślenie.

Medytacja środkowego palca

Medytacja środkowego palca

Najwyższe położone kręgi C1 i C2 odnoszą się do spadku wartości intelektualnych. Z punktu widzenia biologii /u zwierząt/ zginanie szyi lub odsłanianie jej, jest wyrazem uległości i poddania. Podobnież jest u człowieka. Konflikty szyjne i ból kręgów szyjnych C1 i C2, to przede wszystkim obniżona wartość.

Człowiek sądzi wówczas, że powinienem być kimś innym, mądrzejszym, spełniać oczekiwania innych, aby zasłużyć na uznanie, na miłość ojcowską. Jak widać konflikt opiera się na naszym stosunku do tzw. rzeczywistości i możemy to zmienić zmieniając zdanie na ten temat.

Środkowe kręgi C3, C4 i C5 odpowiadają za komunikację. To problem cichych, spokojnych osób, bardzo miłych i zgodnych. Nie chcąc nikogo urazić poddają się, korzą, pochylają głowę. Tutaj częstym konfliktem jest obniżone poczucie własnej wartości moralnej.

Brak możliwości pomocy. Nie istotne jest czy to co widzimy jest obserwacją, czy relacją. Mózg czyta wszystko jednakowo i przeżywa na swój sposób. Pierwszym krokiem do rozwiązania jest pozbycie się nadmiaru informacji lub informacji zbędnych. Bo cóż cię obchodzi coś co wydarza się daleko od ciebie. I tak nie masz wpływu, a możesz to przyjąć jako konflikt ciała.

Kręgi C6 i C7 – to niesprawiedliwe traktowanie. Tarczyca to niesprawiedliwość i nasze jej odczucie. De facto wystarczy zmienić stosunek do kilku kwestii, tak aby tej niesprawiedliwości zewnętrznej nie odczuwać i uzdrowienie gotowe. Ale dotarcie do istoty konfliktu może być trudne, albo poza naszym świadomym zasięgiem. Wówczas mamy drugi sposób naprawy i regeneracji ciała – ćwiczenia. Otóż szyja nie ma prawa być gdzieś twarda, zgrubiona, usztywniona, bo nie ma tam nic coby takowe mogło być. To ścięgna, żyły i kręgi, zatem należy wszelkimi sposobami udrożnić i rozmasować mimo bólu.

Medytacja środkowego palca – Podsumowanie:

Szyja człowieka powinna działać jak szyja sówki w Lasku Wolskim, z góry na dół, w lewo i prawo, dookoła, aż do pełnego uruchomienia i rozmasowania szyi. Nie ma w niej też nic takiego co mogli byśmy uszkodzić, zatem ćwiczymy szyję do skutku. Jedyne na co trzeba uważać to kręcz szyi, czyli potoczny postrzał, bo powstaje on w przypadku niewłaściwego myślenia podczas prac i ćwiczeń. Przykładowo: „Patrzę przed siebie, choć chciałbym się odwrócić.”, „Chęć odwrócenia głowy, ale sumienie na to nie zezwala.” i „Patrząc udaję, że mi na tym nie zależy.”. Te konflikty powodują postrzał.

Powracając do istoty, szyja ma być miękka, sprawna, rozluźniona. Ćwiczenia znane są wszystkim. To ruch głową, z góry na dół, na boki, dookoła. Te dookoła możemy pogłębiać i przenosić na całe ciało. Gdy zaś rozluźnisz swoją szyję z zaciekawieniem dostrzeżesz autonaprawę wielu punktów w ciele.

PS. Szyja jest jak mądra kobieta, tylko kręci głową nie mężem. – August Witti

________
#Medytacja